fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 

צפרו איתנו בארבע-עשרה בינואר נגד הפקקים, דואגים לדמי הפנסיה של כולנו, מה קרה עם התיקון לחופש המידע, צפו בכתבת ליווי של לינוי בר גפן על הלובי, בואו להתנדב אצלנו והזמינו אותנו לחוג בית!

עזרו לנו להילחם בפקקים

לפני כחודשיים בחרו חברי הלובי את נושא התחבורה הציבורית כנושא גג נוסף שנטפל בו. מאז אנחנו שוקדים במרץ על תכנית עבודה לשיפור התחבורה הציבורית. כשותפים אסטרטגים לקידום הנושא, בחרנו בארגון 15 דקות. מוזמנים ומוזמנות לקרוא את תכנית העבודה המשותפת שלנו להוצאת ישראל מהפקקים.

ביום ראשון ה- 14/01/2018, אנו מרימים מחאה ציבורית ענקית, הדורשת מכם מעט מאד מאמץ כדי ליצור אפקט לחץ על מקבלי ההחלטות: מחאת הפקקים – בשעה 9 בבוקר כולנו צופרים דקה לאות מחאה על מצב התחבורה בישראל.
למה?

  • כדי לעורר את הממשלה לכך, שנושא שצריך לעלות לראש סדר העדיפויות הלאומי
  • כדי לדרוש ממשרד התחבורה לאמץ פתרונות מהירים לבעיית הפקקים, ולא כאלה שיאפשרו תחבורה ציבורית טובה בעוד 20 שנה

חשוב מאד: תאשרו השתתפות באיוונט בפייסבוק ותזמינו את כל החברות והחברים שלכם לארוע! ככל שיגיע ליותר אנשים הסיכוי להשפיע על מקבלי ההחלטות גדול יותר.

איך אנחנו יודעים שמחאה כזו עובדת?
על פי מהירות התגובה של שר התחבורה ישראל כץ לשידור האייטם הראשון שיזמנו בנושא עם גיא לרר ב"צנרת":

דמי הפנסיה שלנו אינם הפקר

הידעתם/ן שאתם משלמים מיליארדים נוספים לחברות הביטוח, חוץ מדמי הניהול הרגילים שאתם מכירים?
צפו בשיחה של מרב לחברת הביטוח, ולאחר מכן שתפו את הסרטון.
חשוב לנו להפעיל לחץ על חברי הכנסת, לקראת מאבק האיתנים שננהל בשבועות הקרובים, בוועדת כספים, אל מול הלוביסטים של חברות הביטוח וקרנות ההשקעה.

תיקון לחוק חופש המידע

תיקון החוק שיזמנו עם קארין אלהרר עלה לוועדת שרים לחקיקה ביום ראשון, ושם החליטו לדחות את ההחלטה ב-3 חודשים. מאחר ומדובר בטקטיקת מסמוס ידועה של הועדה, ומאחר וכי בירורים מאחורי הקלעים חשפו כי משרד המשפטים מתנגד לחוק בנוסחו הנוכחי, החליטה חברת הכנסת קארין אלהרר להעלות אותו למליאה בכל זאת. בשל הפיליבסטר על חוק ההמלצות ההצבעה נדחתה לרביעי הבא. נעדכן.

הפגישה שלנו השבוע עם הממונה על ההגבלים העסקיים

זוכרות/ים את נייר העמדה שהגשנו יחד עם עמותת צדק פיננסי לממונה על ההגבלים עסקיים באשר לתזכיר החוק שהם רוצים להעביר?
בגדול, אנחנו תומכים בחוק, שנועד לחזק את רשות ההגבלים אל מול הקרטלים והמונופולים, אבל השבוע נפגשנו איתם כדי להבהיר גם מה הן הנקודות עליהן יש בינינו מחלוקות, ואיפה אנחנו חושבים שצריך לחזק. נעדכן בהמשך.
בתמונה לינור עם ברק גונן והראל פרימאק מצדק פיננסי:

"על המשמר" ליוו אותנו השבוע – צפו ביום שני ב"כאן"

זכינו השבוע לליווי צמוד מצוותה של העיתונאית לינוי בר גפן, "על המשמר", שתשודר ביום שני הקרוב בשעה 21.00 אחרי החדשות ב"כאן" תאגיד השידור. שווה לצפות! שלחו הזמנה לצפייה לחברות וחברים, בנות ובני משפחה, עמיתות ועמיתים שעדיין לא חברים בלובי 99!

מתנדבים ונהנים

בואו להתנדב אצלנו ולתרום קצת מעבר לטובת לובי ציבורי חזק ומשמעותי יותר. תראו איזה כיף אצלנו! ערב גיבוש סופר כייפי למתנדבים המדהימים שלנו שנערך השבוע:

ועוד קצת מארועי השבוע דוכן בסמינר הקיבוצים וארוע מגניב שנערך היום עם ח"כ איתן כלב: תספורות בחינם לא רק לטייקונים:

תזמינו אותנו לחוגי בית! 

לינור הרצתה השבוע בסמינר הקיבוצים, יאיא בגוגל ורמת אביב, וגם מתן סיבק האדיר שהעביר חוג בית ראשון בעין כרם! תודה לחברת הלובי אריאלה אופנהיים ולמרכז הקהילתי עין כרם.
בשבוע הבא, ביום רביעי בשעה 17:00, יגיע יאיא לבית השחמט ברמת אביב, וברביעי ב-19:00 תגיע לינור מגיעה למרכז הצעירים ברמת גן (הנה לינק לאיוונט). שני האירועים פתוחים לקהל הרחב, בואו והזמינו חברים!

סיכום 2017

אז… נסכם את 2017 כשנה די מלהיבה בה גדלנו מלוביסטית אחת לשלושה, ומהכנסה של 40 אלף לחודש להכנסה של 85 אלף לחודש, וכל זה ב-ז-כ-ו-ת-כ-ם!
הצטרפו אלינו, כדי שגם ב- 2018 נמשיך באותו קצב מסחרר, נגדל ונתחזק, כדי להגביר את קולו ואת הייצוג של הציבור הרחב והלא מאוגד.