fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 
 

מחאת הפקקים צוברת תאוצה, כתבה על לובי 99 הביאה המון מצטרפים, עובדים על הורדת חסמי ניידות בין הבנקים, וגם: הדרמות שהיו השבוע עם טיוטת חוק ההסדרים

 
כתבה אחת – המון מצטרפים

ביום שני שודרה בתכנית "על המשמר", ע"י לינוי בר גפן, כתבה באורך של כ-8 דקות אודות לובי 99. כתוצאה מכך גויסו בימים האחרונים עוד כ-2,700 ₪ נוספים מכ-80 מצטרפים חדשים. סה"כ אנחנו עומדים על כ-87,700 ₪ לחודש נטו ממימון המונים, והכל ב ז כ ו ת כ ם!
עשרות אלפים כבר צפו בכתבה ברשת. עזרו לנו להמשיך להפיץ את הבשורה, שתפו את הכתבה ושלחו אותה לכל מי שעשוי/ה להתעניין:

 
 

 
מחאת הפקקים תופסת תאוצה

השבוע שלחנו מכתב לשר התחבורה ולמנכ"לית משרדו, אליו צורפה תכנית חירום להוצאת ישראל מהפקקים.
רוצות ורוצים למשוך את תשומת לב הנמענים לחשיבות התכנית בעינינו? ככה נעשה את זה:
ביום ראשון ה-14.1 בשעה 9 בבוקר כולנו צופרים במחאה על מצב הפקקים בישראל.
אשרו עכשיו באיוונט
והזמינו חברים! יחד נהפוך את זה למחאה משמעותית שתחייב מענה אמתי. רוצים לעשות יותר מזה ולסייע לנו בקידום האירוע? הצטרפו לקבוצת הווטסאפ.
צפו באייטמים בנושא אצל גיא לרר ב"צנרת" ובתכנית הכלכלית בערוץ 12:

 

 
ניידות בין חשבונות בנק

נושא גדול, שאנחנו מקדמים מול האוצר כבר תקופה כחלק מפעילותנו להגברת התחרות בשוק הבנקאות הינו הקלת המעבר בין חשבונות בנק. כיום, המעבר הוא ארוך ומסובך, ורוב רובם של האנשים מחזיקים באותו החשבון באותו הבנק בו פתחו חשבון לראשונה. הידעתם/ן, שהממוצע הישראלי להחזקת חשבון באותו בנק עומד על שלושים שנה?
צפו בסרטון שלנו, שמסביר את הסוגיה:


 

השבוע פורסמה לראשונה טיוטה של חוק ההסדרים לתקציב הקרוב, ושמחנו לראות שהלחץ שלנו בנושא הועיל, וכי הסעיף מופיע בטיוטה, באופן עקרוני. חשוב להבהיר כי טרם נסגר נוסח סופי וכי עדיין יש מחלוקות על קידום הרפורמה במסגרת זו.
ככלל, אנחנו עובדים במרץ מול כל הגורמים הרלבנטיים בכנסת ובממשלה כדי לדאוג שהרפורמה תישאר ותעבור בחוק ההסדרים הקרוב.
מאבק לא פשוט מול עשרות הלוביסטים של הבנקים.
רוצים לתמוך, לתת לנו רוח גבית לסייע?
שתפו את הסרטון
.
עזרו לנו ליחצ"ן כמו שצריך את העניין הציבורי הרב סביב הנושא.
ורק שתדעו, שזה לגמרי עובד! כבר במספר השיתופים הנוכחי, משכנו תשומת לב תקשורתית.
הנה כתבה ששודרה על כך בתכנית הכלכלית ביום שלישי:

מאבקים נוספים בסעיפים בחוק ההסדרים

כמו שאתם יודעים, אנחנו מקדמים כבר זמן רב את עניין הקמת מוסד בוררות ביטוח שיסייע לאזרח הקטן מול חברות הביטוח (תזכורת). השבוע התחוללה מיני דרמה כשהתברר לנו עם פרסום הטיוטה הראשונית של חוק ההסדרים כי הסעיף הרלבנטי לא נמצא, בניגוד מפורש להבטחות שקיבלנו.
לאחר סבב בירורים אינטנסיבי, נאמר לנו כי מדובר ב"טעות סופר", וכי הרפורמה כן נכללת בחוק ההסדרים. לא נרגענו עד שביום חמישי התפרסמה טיוטה עדכנית הכוללת את הרפורמה המדוברת 😊
עצם הימצאותה בחוק ההסדרים, הוא כבר הישג שאנו גאים בו, אך המאבק רחוק מלהסתיים וצפויים עימותים לא פשוטים כדי להשאירה בפנים ולהעבירה.
נמשיך ונעדכן כמובן.

טוהר המידות ו-#הוןשלטון

בחוק ההסדרים נכלל גם סעיף חשוב הנוגע לטוהר מידות בשלטון המקומי, ועוסק בוועדות המכרזים ברשויות המקומיות. הוועדות הללו מחליטות מי יזכה במכרזים שמפרסמת עירייה או מועצה מקומית – החלטות ששוות כסף רב. כיום הוועדה מורכבת מחברי המועצה, שהם גורמים פוליטיים, ולפי ההסדר המוצע הוועדה תורכב מגורמים מקצועיים בלבד – בדומה למצב במכרזים שמפרסמת המדינה. כמובן שהנושא הזה עולה בקנה אחד עם נושא הגג של שחיתות ברשויות המקומיות, שנבחר על-ידי חברי הלובי, ואנו מתכוונים לסייע בהעברתו, בין אם במסגרת חוק ההסדרים או במסגרת הצעת חוק ייעודית בנושא.

"תספורות לא רק לטייקונים"
לא הגעתם/ן? פספסתם/ן! – היה אירוע אשששש

לכל מי שתוהה מה הוא או היא הפסידו, מוזמנים להיכנס לאלבום התמונות מהאירוע ולצפות באייטם ששודר ב"חי בלילה":
 

מפגשי חשיפה השבוע

השבוע לינור ויאיא כיכבו בשני חוגי בית במקביל:
 
וזו הזדמנות טובה להזכיר למי שעדיין לא עוקבים אחרינו בטוויטר ששווה להצטרף ולעקוב.
בנוסף, המתנדבים האדירים שלנו הקימו דוכן באירוע גדול של "קולולם" ויאיא הרצה לתלמידי תואר שני מאוניברסיטת פרינסטון, ושבר שיניים באנגלית אקדמית 😊

 
בשבוע הבא, יאיא יגיע לכנס חינוך של הקיבוץ הדתי בקיבוץ לביא בצפון הארץ. מוזמנים להצטרף! פנו אלינו במייל חוזר לפרטים.
 

מה אתכם/ן? כבר אירחתם חוג בית? 

המספרים מראים שחוגי הבית הם המקור הכי חזק לגיוסים משמעותיים של חברים ומתנדבים מחויבים. 20 איש ומעלה אצלכם בסלון או בעבודה ואנחנו מגיעים.

 
זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול 213 הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים