fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 

של מי ים המלח של האחים עופר או של הציבור? איך מתקדמים עם מלחמת החורמה בפקקים? מה מתבשל בחוק ההסדרים? איך תמשיכו לראות אותנו בפיד? וגם: התוצאות להצבעה שלכם משבוע שעבר

למי שייך ים המלח: לאחים עופר או לציבור? 

אתם/ן, חברות וחברי לובי 99, בחרתם/ן את נושא תמלוגי ים המלח כאחד משלושת הנושאים הראשונים של המיזם, ולהזכירכם – עוד בתחילת דרכנו, לפני כשנתיים וחצי, סייענו להגדיל בצורה משמעותית את התמלוגים שהציבור מקבל ממשאבי ים המלח (כ-400 מיליון ש"ח, בהתאם להמלצות ועדת ״ששינסקי 2״).

בשנת 2030 יסתיים הזיכיון הבלעדי של כימיקלים לישראל (כי"ל) של משפחת עופר על ים המלח. משרד האוצר כבר מתחיל להיערך לכך. כמובן, שמשפחת עופר רוצה להמשיך להחזיק בתרנגולת הזו, שלמרות שהיא נכס של כולנו – לא מפסיקה להטיל לכיסיהם הפרטיים ביצי זהב. אנחנו רוצים לוודא, שבמצב החדש יהיה ברור – ים המלח שייך לציבור ולא לקומץ בעלי הון.

השבוע פורסם ב״כלכליסט״ כי צוות של משרד האוצר שעוסק בנושא המליץ שהמכרז הבא יכלול מחיר מינימום לזיכיון.

למי שלא מכיר את כל הפרטים קראו, את הפוסט שלנו בנושא. כי"ל והלוביסטים שלה עובדים ללא הפסקה על הנושא, גם היום וגם אז, כשחברת "גלעד לובינג" נלחמה נגדנו ואף התלוננה על לובי 99 למנכ"ל הכנסת.

אנחנו נהיה שם כדי לייצג את האינטרס הציבורי, וככל שיצטרפו אלינו יותר חברים נוכל להגיע לדיונים עם יותר לוביסטים ויותר כוח. עוד לא הצטרפתם? זה הזמן.

תחבורה ציבורית ואנחנו 

ביום שני הקרוב יערך בוועדת הכלכלה של הכנסת שימוע ראשון מסוגו שיעסוק בטיפול הממשלה בתחבורה הציבורית בישראל. אנו נציג בשימוע, ביחד עם ארגון 15 דקות, את "תכנית החירום להוצאת ישראל מהפקקים", ששלחנו לאחרונה גם לשר התחבורה.

נבקש מחברי הכנסת לדרוש ממשרד התחבורה להציג פתרונות קצרי טווח שיסייעו בהפחתת הפקקים – בדגש על פיתוח רשת אוטובוסים נוחה, יעילה ומהירה ונתיבי תחבורה ציבורית

בנוסף, שיגרנו מכתב ליו"ר הכנסת המבקש ממנו להשאיר את סעיף הקמת הרשויות המטרפוליניות בחוק ההסדרים. משמעות הסעיף היא מתן אוטונומיה לרשויות המקומיות על התחבורה הציבורית בשטחן, במקום הריכוזיות בה מתנהל משרד התחבורה כיום, כאשר כל הזזה של תחנת אוטובוס או תוספת תדירות בקו אוטובוס צריך לבקש אישור מהמשרד.

מה חדש עם חוק ההסדרים

בהמשך לעדכונים קודמים, אנו ממשיכים/ות לקדם את הנושאים שבטיפולנו גם דרך חוק ההסדרים.

אחרי שהצלחנו להכניס כמה סעיפים חשובים לחוק, כעת אנו עמלים סביב השעון על השארתם שם. מדובר במאבקים לא פשוטים, בלשון המעטה, ועכשיו עכשיו מגיעים ל"מאני טיים": בשבוע הבא תתקבלנה החלטות דרמטיות.

אז תחזיקו אצבעות להצלחתנו להשאיר שם נושאים חשובים כמו ניידות בחשבונות בנק, הקמת מוסד בוררות ביטוח וגם מה שקשור לטוהר המידות ברשויות המקומיות. עדכונים בקרוב.

מה בין חופש המידע לבנק הפועלים?

שום דבר האמת, מלבד הדיווחים השקופים שלנו על פגישות בנושא…

השבוע נפגשנו עם נציגת משרד המשפטים וח"כ קארין אלהרר בנוגע לתיקון לחוק חופש המידע שיזמנו וח"כ אלהרר הגישה. לצערנו, הגיעה לפגישה נציגה, שלא הייתה מוסמכת למו"מ רציני. אנחנו כמובן לא עברנו על זה בשתיקה, ופנינו לראש המטה של שרת המשפטים ואחרי דין ודברים, הוסכם שנפתח ערוץ ישיר לבחינת התיקונים לחוק. נמשיך ונעדכן.

ובאשר לבנק הפועלים, מאחר ושקיפות אצלנו היא עיקרון ברזל, חשוב לנו לעדכן כי אנו נפגשים בשבוע הבא עם מנכ"ל הבנק וצוות ההנהלה הבכיר לבקשתם.

בפגישה ישתתפו מלבדנו גם נציגי הארגונים "צדק פיננסי" ו"ישראל 2050". הנהלת הבנק פנתה אלינו בבקשה להיפגש בשל רצונם "לשמוע את הציבור וטענותיו באופן בלתי אמצעי כחלק מתהליך השיפור שהם מנסים להעביר את הבנק". כמי שמובילים את המאבק בבנקים זה תקופה ארוכה, יש להודות שמעט התלבטנו האם להיענות. לבסוף הסכמנו, כיון שאנו ארגון פרקטי שמטרתו לדאוג לאינטרס הציבורי, ולכן נלך להשמיע את קולנו באופן ישיר. כמובן שתקבלו עליה גם עדכון בשבוע הבא.

תודה על האישור – ממשיכים להרחיב את הלובי הציבורי

בשבוע שעבר, ביקשנו מכם, חברי לובי 99 הקבועים לאשר לנו גיוס של חצי משרה חדשה, מישהו שינהל את הנעשה ברשתות החברתיות, הן כלפי חוץ במטרה להפיץ את הבשורה של הלובי הציבורי, והן כלפי פנים לטובת חיזוק הקשר עם חברי המיזם, זאת בנוסף לריכוז העבודה הטכנית בתחום.

221 מכם אישרו את בקשתנו, 7 התנגדו ולכן אנו נגייס כבר מתחילת החודש הבא בשכר של כ – 4000 ש"ח, כפי שאושר אתכם. תודה רבה על השותפות!

אם בזכותכם ובזכות העבודה שלנו, נמשיך לגייס עוד חברים בקצב טוב, נוכל כבר בחודשים הקרובים לגייס את הלוביסט הציבורי הרביעי שלנו. זה היעד הבא, זה אפשרי ותלוי בכולנוצרפו כעת חבר חדש ללובי של הציבור והפכו את זה למציאות בשטח!

הישארו איתנו בפייסבוק!

פייסבוק משנה את המדיניות שלה, כאשר תינתן עדיפות לפרופילים אישיים ולדברים יומיומיים (כמו סרטוני חתולים).
אז איך תמשיכו לראות אותנו בפיד שלכם, אחרי השינויים בפייסבוק?

בקלי קלות!

בסמארטפון: לחצו על עקוב/עקבי בראש הדף, ובחרו באופציה "ראה/ראי תחילה":


במחשב: לחצו על "עוקב/ת" בראש הדף, ובתפריט שנפתח שם, בחרו ב"ראה/ראי תחילה":

חוגי בית שהיו ויהיו:

השבוע התארחנו במכינת בארי, בהרצליה, ירושלים, מכבים ושמשית ותודה למארחים הנהדרים שקד גרין, שרה בליקטר, שמוליק דודאי וישראל יעקבי! 

ותודה ענקית גם למתן סיבק המתנדב התותח שלנו שעובד שעות נוספות בשיווק הלובי 😊

ביום ראשון יאיא ירצה באניברסיטת תל אביב, בתכנית המנהלים לתואר שני במנהל עסקים.
בשלישי נהיה בכפר ורדים ובחמישי בת"א, כתבו לנו אם מעוניינים להגיע או לשלוח חברים.
חוגי הבית הם אפיק משמעותי לגיוס חברים חדשים – עזרו לנו להפיץ את הבשורה!

אם טרם הזמנתם אותנו אליכם, זכרו שאין נקודה בארץ אליה אנחנו לא מגיעים! 20 איש ואנחנו אצלכם בסלון/מקום העבודה.

זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול 213 הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים