fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 

פורסמה הגרסה הסופית לחוק ההסדרים, בנק ישראל שותק למול פעולות הבנקים לחיסול התחרות, סרטון קצר שעושה סדר בנושא העמלה הצולבת, שת"פ חדש עם המשרד לשוויון חברתי, וגם – בדרך ללוביסט הרביעי של הציבור!

שמחים להגיש לכם את הדו"ח השבועי ה 1-2-2 שלנו ונתחיל עם בשורות טובות שיכולות בזכותכם, להפוך למצוינות.
רוצים לוביסט נוסף שיעבוד למענכם כבר במושב הכנסת הקרוב?

בזכות קצב ההצטרפות המעולה לשורות הלובי שלנו, אנחנו שמחים לבשר על אפשרות לגיוס לוביסט ציבורי נוסף כבר החל ממושב הקיץ שיחל לאחר פסח. חסרים לנו פחות מ 9,000 ₪ קבועים.

אם אתם רוצים שזה יקרה אנחנו זקוקים לעזרתכם. צרפו כעת חבר חדש בלינק הזה, והקליקו על התמונה שתוביל אתכם לסרטון קצר של יאיא בנושא. שתפו את הסרטון בפייסבוק ויחד נגיע ליעד.

מה חדש עם חוק ההסדרים

בשבוע שעבר עדכנו אתכם על הרפורמות שנשארו בחוק ההסדרים ואלו שיצאו ממנו, אבל בשבוע האחרון הייתה התפתחות נוספת. אחד הנושאים אותם קידמנו, טוהר המידות ברשויות המקומיות (העוסק בהרכבה של ועדת המכרזים) נכנס בסופו של דבר לחוק ההסדרים, כך שבסך הכל הצלחנו להשאיר בחוק ההסדרים 3 רפורמות (הקלת ניידות בין בנקים, רשויות מטרופוליניות, טוהר המידות ברשויות המקומיות) המיטיבות עם הציבור הרחב.

הנה טבלה שמסכמת אילו רפורמות נשארו בחוק ההסדרים ואילו יצאו ממנו:

בנוסף, בשבועות האחרונים אנחנו מנסים לקדם פתרון למצב אבסורדי שנוצר בתחום הפנסיה: העובדים החלשים ביותר במשק, הם היחידים שמשלמים את דמי הניהול המקסימליים בקרנות הפנסיה.

אנחנו פועלים בשיתוף פעולה עם חברת הכנסת מיכל בירן ("המחנה הציוני") שהצעת חוק שלה להפחית ב-50% את דמי הניהול המקסימליים עברה בקריאה טרומית ומקווים שנוכל לקדם שינוי כבר במסגרת חוק ההסדרים.

איך הבנקים ממשיכים לחסל כל פוטנציאל תחרות ואיפה בנק ישראל

השבוע נערך דיון בוועדת הרפורמות על יישומו של חוק ה-P2P, חוק שמסדיר פלטפורמות המאפשרות הלוואות בין אנשים במטרה לאפשר להן להתחרות בשוק ההלוואות של הבנקים ובכך להוריד לנו את הריביות והעמלות בתחום. חצי שנה חלפה מאז שלקחנו חלק פעיל ומרכזי בהעברתו ושיפורו של החוק, כחלק ממאבקנו לפתוח את שוק הבנקאות לתחרות .

לצערנו בדיון הובהר באופן שאינו משתמע לשתי פנים כי מעבר לכך שהבנקים עושים הכל כדי להרוג כל סיכוי לתחרות, בנק ישראל לא ממלא את תפקידו ונמנע מלהשתמש בסמכותו כדי לסייע לפלטפורמות ולהפסיק את התעמרות הבנקים בהן.

לשמחתנו ח"כ רחל עזריה ("כולנו") לא עברה על כך בשתיקה והתחייבה כי תיכנס לחדר אחד עם בנק ישראל והרשות לשוק ההון עד שיימצא פתרון לבעיה. נמשיך לעקוב ולטפל ולא נרפה עד ששוק הבנקאות ייפתח לתחרות אמיתית.

בינתיים יש תחושה חמוצה שבנק ישראל לא באמת רוצה לקדם תחרות אלא בעיקר רוצה לשמור על המצב הקיים, ככה בלי הרבה בעיות מהציבור ועם שקט תעשייתי מהבנקים הכל עובר בשקט. אבל לא אצלנו.
מוזמנים לצפות בקטע מהדברים שאמרה לינור בדיון. נמשיך לעקוב ולעדכן.

90 שניות על העמלה הכי חשובה שהציבור לא מכיר

אז אומנם המתמידים לקרוא אותנו כבר קיבלו נייר עמדה והסבר מקיף, אבל חלק מהאתגר שלנו הוא להנגיש את הנושאים הכלכליים שנוגעים לכולנו לכיס אבל נתפסים כ"מסובכים". כשמשהו כלכלי מתויג כ"מסובך" תמיד תזכרו: יש מי שגוזר קופונים שמנים מאד מחוסר ההבנה של הציבור.

אז הנה ב-90 שניות מה זה עמלה צולבת, ולמה אנחנו נלחמים בהחלטה שקיבל בנק ישראל לגביה והולכת לעלות לנו מיליארדים:

פותחים שת"פ עם המשרד לשוויון חברתי

נפגשנו השבוע עם ח"כ גילה גמליאל, השרה לשוויון חברתי ("הליכוד"). הצגנו לה את הפעילות של לובי 99 והצענו לה יוזמת חקיקה חשובה שתייצר שקיפות בפערי השכר בחברות ציבוריות. נמשיך לעדכן.

פינת הנוסטלגיה: זוכרים את מודעת הדרושות הראשונה שלנו?

הוותיקים בינכם, אלו המלווים אותנו כבר קרוב לשלוש שנים כנראה זוכרים את מודעת הגיוס ללוביסט הציבורי הראשון שלנו. היא פורסמה בלשון נקבה: "דרושה לוביסטית", במטרה להגדיל את מספר הפונות ואכן פנו לא מעט מועמדות שבסופן בחרנו את הטובה מכולן (לינור).
השבוע פרגנו לנו בתוכנית "יהיה בסדר" בגל"צ על העניין, מוזמנים להקליק על הפוסט של יאיא ולהאזין:

צריכים אתכם באינסטוש וביו טיוב שלנו

התחדשנו עם חשבון אינסטגרם פעיל, עקבו אחרינו לתיעוד לייב עדכני של עבודתנו בכנסת ובכלל!
והנה דוגמה לתמונות שמפורסמות רק שם:

וגם הרשמו לערוץ היו-טיוב שלנו כך תוכלו לקבל כל סרטון חדש ומעניין שאנו מעלים.  

ממשיכים להופיע ברחבי הארץ

לינור התארחה השבוע במרכז ת"א אצל מיכאל ושטפי וולה האלופים בחוג בית מפנק במיוחד, וכן בבית האדום בשכונת שפירא בתל אביב (ותודה לנופר דרוקמן האדירה על היוזמה והארגון). נועה הרצתה למכינת מנשרים קלו ממעגן מיכאל, ושני התארחה אצל משפחת הורוביץ ביד אליהו:

ביום שני הקרוב תגיע שני לעין יהב, בשלישי לינור לקיסריה ובחמישי מרב לצורן כך שאם יש לכם חברים מכרים ומתעניינים או שבא לכם לבוא לשמוע אותנו באופן ישיר, כתבו לנו למייל לקבלת הפרטים המלאים!
חברים/ות לא יעזור, זה מוכח בנתונים: חוגי בית מביאים חברים חדשים ומחוייבים שנרתמים בנחישות להפצת הבשורה. אז אם עוד לא הזמנתם אותנו – 20 איש ואנחנו אצלכם בסלון –בכ-ל הארץ!

זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול 215 הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים