fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 

המאבק בחוק ההסדרים עובר לוועדות הכנסת, חוק הריכוזיות בסכנה ומה אנחנו עושים בנדון, ועדת החקירה הפרלמנטרית על הטייקונים ופישמן כמעט יוצאת לדרך וגם – בואו לסיור אקסקלוסיבי בכנסת 

לוביסט/ית רביעי/ת מעבר לפינה

היה לנו שבוע מרגש ומצוין. ראשית, חצינו לראשונה רף חסר תקדים בהכנסות החודשיות הקבועות: מאה אלף ₪, מהשתתפות קבועה בהוראת קבע מ- 2,722 חברים. זה קרה בחוג הבית שערכנו בעין יהב שבערבה: שולה שחם היא חברת הלובי, שהעבירה אותנו את הרף. קבלו אותה;
סה"כ גייסנו השבוע עוד 3,500 ₪ קבועים מ-65 חברים חדשים, וחסרים לנו רק עוד 5,000 ₪ לגיוס הלוביסט הרביעי! רוצים ארבעה לוביסטים של הציבור כבר ממושב הכנסת הבא שיפתח בסוף אפריל? צרפו עכשיו חבר או חברה!

התקציב וחוק ההסדרים עברו, עוברים לעבוד בוועדות

כפי שוודאי שמעתם, התקציב וחוק ההסדרים עברו השבוע בקריאה ראשונה בכנסת, מה שאומר שעכשיו מעבירים כל נושא לוועדה רלבנטית שתדון בו.

הדיון הראשון בניידות חשבונות הבנקים שלנו נקבע כבר לראשון הקרוב, והדיון בנושא רפורמת הקמת רשויות תחבורה מטרופוליניות ביום שניכך שהעבודה ממשיכה בכל הכח לוודא שהחוקים יעבורו ולא ישונו/יפגעו דרמטית בהפעלות הלחצים בוועדה.

עדין מחכים לקביעת הדיון בנושא טוהר המידות ברשויות המקומיות. עדכונים בקרוב. 

מה בין בזק, פרח לרנר ואדוארדו אלשטיין? 

זוכרים את כל המאבק שלנו בתרגיל המלוכלך, עוקף חוק הריכוזיות, שהפעילו הטייקון אדוארדו אלשטיין עם IDB באמצעות הלוביסטית הפרטית שלו, ה'מתפוטרת' בהסדר ממשרד רוה"מ, פרח לרנר?

מהון להון, אחרי שהצליח לצפצף על החוק פעם אחת, הוא מנסה שוב. הפעם – לרכוש את בזק, תוך יצירת "פירמידה" בת 12-14 שכבות, תופעה חסרת תקדים במשק הישראלי וכל מה שחוק הריכוזיות נלחם בו.

אי אפשר להפריז בתיאור הסכנה והמופרכות של הניסיון הזה למשק ולציבור הישראלי. לכן פנינו לממונה על ההגבלים בדרישה לכנס את ועדת הריכוזיות ולעצור את המהלך:

לינור מסבירה לכם/ן בקצרה במה מדובר, מוזמנים לצפות ולשתף:

ועדת החקירה הפרלמנטרית לאשראי לטייקונים יוצאת סוף סוף לדרך? 

בשעה טובה ועדת החקירה הפרלמנטרית סיימה להרכיב את צוות המומחים המקצועי שילווה אותה, ואמורה להתחיל את דיוניה בשבועות הקרובים. נייר העמדה שלנו מוכן כבר ממזמן (שלחנו לכם אותו לפני חודשים), ועכשיו מעלים הילוך על להיפגש עם הח"כים החברים בוועדה כדי להכין אותם ולהעביר את הדגשים שלנו.

סיור חברי וחברות לובי 99 בכנסת Save The Date!

ביום שני, 5 במרץ, בשעות 15.00-18.00, שנייה לפני תום מושב הכנסת, נקיים את הסיור השנתי לחברי לובי 99. אז… אם פעם אחרונה שביקרתם בכנסת היה בתיכון, או אם בא לכם להשתתף בסיור אמיתי של 'מאחורי הקלעים', מוזמנות ומוזמנים להצטרף אל ה-לוביסטיות שלנו, להכיר את המסדרונות והנפשות הפועלות ולבחון מקרוב איך הכל קורה.
מספר המקומות מוגבל, יש להירשם מראש.

מפיצים את לובי 99 לכל עבר

רוצים לספר עלינו לחברים ולא יודעים איך? הנה פלאייר שיסייע לכם עם העבודה. מוזמנים/ות לשלוח אותו בוואטס אפ או במייל לכל מי שעדיין מתלבט:

ואם אתם עוד לא עוקבים אחרינו באינסטגרם ובטוויטר, תראו כמה מידע ייחודי אתם מפסידים:

בואו לפגוש אותנו

ביום שני התארחה שני גבאי, רכזת גיוס החברים האלופה שלנו בעין יהב, אצל חבר הלובי יואב שני. היה אדיר כמו שרק בערבה יודעים 😊
מרב התארחה בחמישי בצורן, אצל חבר הלובי האלוף אלי חן:

בשבוע הבא נתארח בראשון, חמישי ושבת ברחבי תל אביב, ובשני ובחמישי במודיעין.
נשמח לראותכם – פרטים מדויקים במייל חוזר.

זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול 215 הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים