fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 

או-טו-טו לוביסט/ית רביעי/ת, טיימינג מעולה חוק המכערים שלנו, איך צריכה להראות תחנת אוטובוס, דוחפים למעבר קל ומהיר בין בנקים, הטייקון אלשטיין ויתר על רכישת בזק, נסגרת ההרשמה לסיור הבלעדי שלנו בכנסת

עד כמה אנחנו קרובים ללוביסט/ית רביעי/ת של הציבור, ואיך זה קשור לחוק המכערים?

שמחים לעדכן שגם השבוע אנחנו ממשיכים עם קצב הגיוס המצוין (טפו טפו טפו).
חסרים לנו רק עוד 3,980 ₪ קבועים בחודש לגיוס הלוביסט/ית הרביעי/ת.
עוד לוביסטים למען הציבור, פירושו עוד נושאים שנוכל לטפל בהם. אנחנו מסרבות/ים מדי יום לאינספור בקשות חשובות – רק בשל מחסור בכוח אדם.

אם כל מי שקורא/ת את המייל הזה יצרף בסופ"ש עוד חבר/ה ללובי – קרובת משפחה, חבר, שכנה

, נוכל לפתוח את מושב הקיץ של הכנסת שייפתח בסוף אפריל עם ארבעה לוביסטים של הציבור.

ניתן למנוע את פרשת השחיתות הבאה

בלובי 99 יש שלוש לוביסטיות של הציבור, שפועלות מול 215 הלוביסטים המסחריים של בעלי ההון והחברות המסחריות. חשוב לדעת, שאותם מאות הם רק קצה הקרחון.

מעבר ל-215 הלוביסטים המחויבים ברישום, לאף אחד אין מושג כמה לוביסטים פועלים במשרדי הממשלה וברשויות המקומיות. כל מה שקורה שם פרוץ לחלוטין – החוקים שמסדירים את פעילותם של הלוביסטים חלים אך ורק על הכנסת, ואילו במשרדי הממשלה וברשויות המקומיות אין שום פיקוח על התופעה.

הגשנו אז הצעת חוק יחד עם ח"כ רועי פולקמן ("כולנו") וח"כ שלי יחימוביץ' ("המחנה הציוני") שמטרתה להסדיר את הנושא, אבל עד כה השרים התנגדו להצעה ולכן לא הצלחנו לקדם אותה ולהעלותה לוועדת השרים לחקיקה.

אנחנו רוצים לנצל את פרשות השחיתות שצצות בתקופה האחרונה כפטריות אחרי הגשם, כדי להעלות מחדש את הנושא לסדר היום התקשורתי והציבורי. אנחנו כבר עובדים על זה במרץ, להכנת דיון בוועדה לביקורת המדינה, בראשותה של ח"כ יחימוביץ ולהעלות את ההצעה שלנו בהמשך לוועדת השרים לחקיקה.
למעוניינים לקרוא את הצעת החוק מוזמנים להקליק:

ממשיכים לעבוד בכל הכוח על שיפור התחבורה הציבורית

התחלנו את השבוע בהצלחה קטנה: סייענו באישור סעיף בחוק ההסדרים בוועדת הפנים, שיאפשר הרחבת פעילות רכבת ישראל.

על מה מדובר?
בשנים האחרונות עיכב בית הספר "מקווה ישראל", שמחזיק באדמות חקלאיות פנויות סמוך לתל אביב, את פרויקט המסילה הרביעית באיילון. הם יכלו לעשות זאת בזכות מעמדם המיוחד בחוק. מעמד מוצדק, לטעמנו – יש למקום הזה הרבה זכויות במורשת הלאומית שלנו.

בעקבות התערבותנו – אושר מעבר של כל פרויקט מסילות הברזל באדמות האלה (כולל המסילה החמישית והשישית והרכבת התחתית בגוש דן, שנמצאים בשלבי תכנון, ואלמלא אישור סעיף זה – גם תכנונם היה מתעכב).

צל לממתינות והממתינים לאוטובוס!

ביום ראשון הקרוב, תעלה בוועדת השרים לחקיקה הצעת חוק שמטרתה לקבוע שההמתנה לאוטובוס תהיה בתחנה מוגנת מגשם ושמש, ועם מקום לשבת.

כעשרת אלפים תחנות ברחבי הארץ הן עמוד עם שלט בלבד. הצעת החוק של חבר הכנסת דב חנין מבקשת לקבוע סטנדרט לתחנת אוטובוס. אנו פועלים מול כל הגורמים הרלוונטיים, משרדי הממשלה והשלטון המקומי כדי לוודא שהצעת החוק תעבור ביום ראשון. בינתיים, אתם מוזמנים לצפות בסרטון של מרב ולהעלות בתגובות תמונות שלכם, ממתינים בתחנות אוטובוס לא ראויות:

בנוסף, ביום שני תערך ישיבה בוועדת הכספים בנושא תקציב משרד התחבורה, בה ישתתף שר התחבורה ישראל כץ, אנחנו כמובן נהיה שם ואתם תעודכנו בהמשך.

דיון ראשון ברפורמה להקלת המעבר בין הבנקים

את השבוע החולף פתחנו בדיון על אחת הרפורמות בחוק ההסדרים, שמיטיבה עם הציבור הרחב ואמורה לאפשר לעבור בין בנקים בקלות ובמהירות.

נציגי הבנקים מתוחכמים מכדי לומר, שהם מתנגדים לרפורמה. לכן – נקטו בגישת ה"כן, אבל…". כלומר, טענו שהם תומכים ברפורמה, אבל אז העלו שלל הסתייגויות, החל מתהיות למה בכלל צריך להסדיר את הנושא בחקיקה, דרך סקר שאומר לכאורה שהכל סבבה והציבור לא רוצה בכלל לעבור מהבנק שלו, ועד הבקשה של בנק הבינלאומי להחריג בנקים קטנים מהחוק. לחץ לפוסט בנושא.

דיון נוסף נקבע כבר ליום שני הקרוב, ואנחנו נמשיך ללוות את הנושא עד למעבר סופי של החוק ללא החרגות של אף בנק, כדי שיהיה אפשר לפתוח את שוק הבנקאות לתחרות אמתית. הנה קטע מהדברים שאמרה לינור בדיון:

המאבק שלנו בריכוזיות: חדשות טובות!

בשבוע שעבר עדכנו אתכם, ששלחנו מכתב לממונה על ההגבלים העסקיים כדי למנוע את רכישת בזק על-ידי הטייקון אדוארדו אלשטיין שעומד בראש קבוצת IDB. אם הרכישה הזו הייתה יוצאת לפועל, זה היה מוביל ליצירת "פירמידה" בת 12 שכבות לפחות, באופן המנוגד לחלוטין לתכלית חוק הריכוזיות.

שמחים לבשר שאלשטיין פרש מהמרוץ על רכישת בזק!

מי עוד לא נרשמ/ה לסיור בכנסת?

מזכירים לכם/ן שבעוד פחות משבועיים, ב-5.3.2018 (יום ב') בין השעות 15:00-18:00 ייערך סיור אקסקלוסיבי לחברי הלובי בכנסת. אם אתם רוצים להצטרף ללוביסטיות שלנו לסיור "מאחורי הקלעים" ולפגוש חברי כנסת – מוזמנים להירשם. מספר המקומות מוגבל!

נעים להכיר

רצינו לעדכן, שיש שני אנשים שעובדים אתנו מאחורי הקלעים בתחום התקשורת והרשתות החברתיות. הם גויסו בעקבות אישורכם/ן להוצאה התקציבית הזו (הזדמנות מצוינת להזכיר לכם שהתקציב שלנו שקוף ונמצא באתר).

הם אמנם לא עובדים של הלובי אבל הם נותנים לנו שירות באופן קבוע וכיוון שאתם "בעלי המניות" שלנו, חשוב לנו לעדכן גם אתכם. אז קבלו בברכה את אסף כרמל, שמשמש כדובר הלובי ואת עומר לובטון, שהצטרף אלינו לאחרונה בתור אחראי רשתות חברתיות.

וזו הזדמנות מצוינת להזכיר לכם לעקוב אחרינו בטוויטר, באינסטגרם וגם להירשם כמנויים לעמוד היוטיוב שלנו.

ממשיכים להפיץ את הבשורה בכל רחבי הארץ

מרב ייצגה אותנו בדיבייט מול מנכ"ל פוליסי, ארז גילהר, בפני תלמידי תואר שני מאונ' תל אביב.

ביום ראשון יהושע מלק, המתנדב האדיר שלנו, העביר חוג בית בתל-אביב אצל חברת הלובי דורית שמואלי, שאירחה למופת, וביום חמישי יאיא התארח במודיעין אצל לימור רובין הנהדרת.

מחר (מוצ"ש) נועה תעביר חוג בית בתל-אביב ובחמישי בצרעה. מעוניינים להגיע? שלחו לנו מייל ונעביר לכם את הפרטים המדויקים.

ולמי שמעדיפ/ה לתכנן מראש, הנה טבלה שמרכזת את כל חוגי הבית שלנו בחודש מרץ, נכון לרגע זה:

רוצים שנגיע אליכם לסלון או למקום העבודה? ארגנו 15-20 אנשים ואנחנו שם!

זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול 215 הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים