fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 

מחכים שנתיים וחצי להמלצות הצוות לבחינת (סוף) הזיכיון של האחים עופר בים המלח; נפגשנו עם משרד התחבורה כדי להוציא את ישראל מהפקקים; ימים אחרונים להגשת מועמדות לתפקיד הלוביסט/ית ה-4; הצעת הנושאים יצאה לדרך, וגם – זמן מושלם לחוגי בית!

כבר הצעתם רעיונות לנושאים שבהם נעסוק? 

נשארו עוד עשרה ימים בהם חברי וחברות לובי 99 (המשלמים/ות דמי חבר מדי חודש) יכולים להציע את הנושאים שיעלו להצבעה לקראת המושב הבא של הכנסת, שייפתח ב-30.4.

יש לכם/ן נושא שחשוב לכם/ן לקדם ועומד בקריטריונים שהגדרנו? זו ההזדמנות שלכם/ן!
תזכורת: הקריטריונים לפיהם אנו בוחרים אילו נושאים יעלו להצבעה

  1. נושא חברתי/כלכלי מובהק (נזכיר שלפי התקנון שלנו אנחנו לא מתעסקים ביחסי דת-מדינה).
  2. מסייע לציבור הרחב שאין לו ממון, אלא לבעלי ההון.
  3. פרקטי וניתן לקידום, בהתחשב בהרכב הכנסת והקואליציה.
  4. אין ארגון חברתי אחר העוסק בנושא ביעילות ובהצלחה.
  5. ניתן לטיפול בטווח הזמן הקרוב.
  6. אין לוביסטים של בעלי ההון הפועלים לקידום הנושא.

עשרות חברים וחברות שלחו לנו עד כה רעיונות נפלאים. ומה עם הרעיון שלכם/ן!
ניתן להציע נושא אחד בלבד עד ה-1.4.2018
(הערה: אם תמלאו את הטופס מספר פעמים, הטופס האחרון שיישלח הוא הקובע).

מדוע מסתירים מהציבור מידע על ים המלח?

בשנת 2030 יסתיים הזיכיון של הבלעדי של כי"ל על התרנגולת של כולנו, שמטילה ביצי זהב לכיסים הפרטיים של האחים עופר: ים המלח.

צוות של משרד האוצר נערך מזה זמן רב לתום הזיכיון. הצוות, בראשות הכלכלן הראשי באוצר, יואל נווה, היה אמור להגיש את המלצותיו כבר במאי 2016. נועה ומרב נכחו בסוף ינואר 2018 בדיון בנושא בוועדת הכספים של הכנסת, שם נציג האוצר התחייב שההמלצות יפורסמו תוך "מספר שבועות". חודשיים עברו, וההמלצות לא פורסמו. פנינו השבוע במכתב לכלכלן הראשי כדי לשאול אותו מתי המלצות הצוות סופסוף יפורסמו להערות הציבור.

נעקוב אחרי פרסום ההמלצות, ולאחר מכן נדאג לשפר אותן, כדי לוודא שהאינטרס הציבורי נשמר לקראת המכרז החדש על ים המלח.
מזכירים לכל המצטרפים החדשים שעוד בתחילת הדרך שלנו, לפני כשנתיים וחצי, סייענו להגדיל בצורה משמעותית את התמלוגים שהציבור מקבל ממשאבי ים המלח (מ-60 מיליון ₪ ל-400 מיליון ₪ כל שנה).

גם בנק ישראל קובע: הפקקים רק הולכים ומתארכים

השבוע פורסם דו"ח של בנק ישראל לפיו זמן הנסיעה לעבודה התארך ב-30% בתוך עשור. זאת בנוסף לדו"חות של ה-OECD וקרן המטבע הבינלאומית שפורסמו בשבוע שעבר, בהם נקבע כי מצב הפקקים בישראל הוא הגרוע במערב.
צפו בראיון של מרב בנושא בתכנית "אקטואליות" ברשת:
כמובן שאנחנו בלובי 99 לא רק מתראיינים אלא בעיקר עושים. מרב היתה השבוע בישיבה במשרד התחבורה כדי לייצר הסכמות סביב הנושאים השונים שאנחנו מנסים לקדם. הצגנו את הצעות החוק שהוגשו ואת אלו שאנחנו מתכוונים להגיש, ודנו גם בתכניות בתחום התחבורה שנתקלות בחסמים וכיצד אנחנו בלובי 99 נוכל לסייע בקידומן. נמשיך לעדכן.

ממשיכים לחפש את הלוביסט/ית ה-4 שלנו

למושב הבא של הכנסת שייפתח ב-30.4.2018, נגיע עם 4 לוביסטים/ות של הציבור! מודעת הדרושים כבר פורסמה, ונותרו ימים אחרונים להגשת מועמדות.
מכירים/ות מישהו/י שעונה על כל הדרישות? שלחו אותו/ה אלינו!

2 סיבות מצוינות להיות חברים/ות בלובי 99

כחלק בלתי נפרד מהאפשרות שניתנת לחברי המיזם להציע נושאים, החלטנו לקיים מפגש מקוון (אונליין) לחברי לובי 99 (בלבד) ראשון מסוגו, בו תוכלו להציע את הנושא הקרוב ללבכם, בפני החברים האחרים ובפני הלוביסטיות שלנו. חברים מכל רחבי הארץ יוכלו להשתתף במפגש במקביל. ההשתתפות במפגש מותנית בהרשמה מראש והנחיות ההתחברות למפגש יישלחו במייל לנרשמים.

בנוסף, רק החברים והחברות בלובי 99 יכולים להציע לנו נושאים לקידום, ואז להצביע על הנושא שהם רוצים/ות שייבחר. צפו בשני, רכזת הגיוס והחברים האדירה שלנו, קוראת לכם להצטרף עכשיו ללובי שלנו:

עוד לא חברים/ות בלובי 99? זה הזמן להצטרף ולהשפיע! 

כנס בנקאות חברתי ראשון מסוגו

ביום שלישי התקיים כנס בנקאות שארגנו השותפים שלנו בקואליציית הארגונים החברתיים, "ישראל 2050". בכנס השתתפו 40 בכירות ובכירי עולם הפיננסים: חברי כנסת, ממשלה, רגולטורים, וגם לינור הלוביסטית שלכם הייתה שם כדי לדבר על יישום הרפורמה בבנקים ופתיחת שוק הבנקאות לתחרות. היה מעניין!

מי יודע איפה זה קיבוץ פלך?

השבוע נועה העבירה חוג בית אצל משפחת גואלמן בראש העין, מתן סיבק המתנדב הנהדר שלנו התארח אצל משפחת לנדסברג בירושלים; ויאיא הרצה לסטודנטים של מכללת הדסה בירושלים ונסע לקיבוץ פלך (ליד כרמיאל) בשביל להמשיך ולהרחיב את הלובי הציבורי (ותודה ליואב וסער על ההזמנה).

במוצ"ש מרב תעביר חוג בית בהרצליה. מעוניינים/ות להגיע? שלחו לנו מייל.

זו הזדמנות ממש טובה להזכיר לכולם שממש נשמח להגיע אליכם לסלון או למקום העבודה. 15-20 איש ואנחנו שם. פסח זה לא תירוץ, זו הזדמנות! הבית ממש נקי אחרי החג, אחלה זמן להזמין את כל האורחים 😊

זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול 215 הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים