fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 

מוזמנות/ים לאשר את התקציב המעודכן, מנכ"ל בנק הפועלים מתלונן על "הסתה" נגד הבנקים, איך היה במפגש החברים המקוון הראשון וגם – ספרו עלינו בארוחת החג!

סיכום מושב החורף של הכנסת 

ישבנו וסיכמנו את עיקרי ההישגים שלנו במושב החורף של הכנסת. כפי שניתן לראות, הספקנו לא מעט עם 3 לוביסטיות. אז תארו לכם/ן מה נצליח לעשות במושב הבא עם 4 לוביסטים/ות של הציבור!

מוזמנים/ות להעביר את עיקרי ההצלחות לכל מי שאתם/ן מנסים לשכנע ועדיין ספקן:

תקציב מעודכן ל-2018 לאישורכם/ן

לפני כחמישה חודשים, חברי לובי 99 אישרו את תקציב 2018. לשמחתנו, קצב הגיוס חצה את היעדים שהצבנו, ולכן אנו שמחים לבקש את אישור החברים לתקציב 2018 מעודכן.

השינוי המרכזי הוא הוספת הלוביסט/ית הרביעי/ת. המשכורות מוצגות הן בעלות מעביד (כמה הן עולות לנו בפועל) והן כשכר ברוטו (כמובן שהנטו של כל עובד/ת נמוך מהברוטו), זאת כדי לשקף לכם, השותפים במיזם, את גובה המשכורות במדויק.

אנחנו גאים מאוד להיות מיזם שכל כולו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגויס אך ורק מהציבור הרחב, באמצעות מימון המונים. זה אמנם אתגר לא פשוט, אבל כך אנחנו לא תלויים בשום בעל הון או קרן שקובעים עבורנו.

רק חברי וחברות לובי 99 (המשלמים/ות דמי חבר מדי חודש בכל סכום שהוא) יכולים לאשר את תקציב המיזם. עוד לא חברים? הצטרפו עכשיו.

מה מנכ"ל בנק הפועלים שכח לציין בראיונות שלו?

השבוע התראיין מנכ"ל בנק הפועלים, אריק פינטו, לכלי התקשורת השונים, סביב פרסום הדו"ח הכספי של הבנק לשנת 2017. לפי הדו"ח, הכנסות בנק הפועלים בשנת 2017 עמדו על כארבעה עשר מיליארד ₪, מתוכם 8.7 מיליארד ₪ מריביות ו-5.1 ₪ מיליארד ₪ מעמלות. פינטו התלונן בראיון על "הסתה" נגד הבנקים, אבל שכח לציין שני פרטים חשובים:

  1. שני הבנקים הגדולים בישראל (הפועלים ולאומי) הם סוג של דואופול (לעומת ארה"ב שם הבנק הגדול ביותר מהווה אחוזים בודדים מהשוק) והפעם האחרונה שבה הוקם בנק בישראל הייתה לפני כמעט שישים שנה.
  2. בנק הפועלים עשה כל שבכוחו כדי לעכב את הרפורמה בבנקאות ואת החוק למעבר בין בנקים בלחיצת כפתור – שני נושאים שאנחנו, בלובי 99, הצלחנו להעביר בכנסת.

 הקליקו על התמונה ושתפו את הפוסט שלנו בנושא:

אנחנו, בלובי 99, נמשיך לעבוד בכל הכוח עד שתהיה כאן מערכת בנקאית טובה יותר לאזרחים הרגילים, ה-99%, שאין להם ממון לשכירת לוביסטים.

חברות הביטוח עם רווחי ענק ופועלות נגד רפורמה חשובה

גם חברות הביטוח פרסמו השבוע את הדו"חות שלהן לשנת 2017, מהם עולה שהרווחים שלהן עלו בשנה האחרונה ב-92% (!) והסתכמו ב-3.2 מיליארד ₪. בזמן שחברות הביטוח ספרו את כל הכסף הזה, הן גם הצליחו, בסיוע לשכת עורכי הדין וחברות הלובי המסחרי שהן מעסיקות, למחוק מחוק ההסדרים האחרון את הרפורמה החשובה לציבור – "בוררות חובה" בתחום הביטוח – שאנחנו בלובי 99 עמלנו כדי שתיכנס לחוק ותאושר.

לחברים החדשים שלנו נזכיר, שמדובר ברפורמה להקמת ערכאת בוררות בתחום הביטוח עם אנשי מקצוע בלתי תלויים, שיכריעו באי-הסכמות בין חברות הביטוח ללקוחות תוך זמן קצר. זאת במקום המצב היום, בו חברות הביטוח גוררות את המבוטחים לבתי המשפט, מתישות אותם בהליך ממושך ויקר, ובסופו של דבר המבוטחים/ות נאלצים/ות פעמים רבות להסכים לפשרה ולקבל פחות כסף ממה שמגיע להם/ן.

בכל מקרה, ברור לכם/ן כי נמשיך ללחוץ במושב הכנסת הקרוב לקידום הרפורמה. להרחבה הקליקו על התמונה ושתפו את הפוסט שלנו:

הזדמנות אחרונה להציע נושאים 

חברים/ות בלובי 99 ועוד לא הצעתם/ן לנו נושא לקראת ההצבעה?

יש לכם/ן רק עד יום ראשון הקרוב לשלוח לנו את הנושא שחשוב לכם/ן שנקדם בכנסת (ועונה על הקריטריונים שבטופס), ותודה למאות שכבר שלחו.

מפגש חברים/ות מקוון

אתמול נערך מפגש חברים מקוון ראשון מסוגו, בו המשתתפים/ות הציגו בפני חברי לובי 99 האחרים ובפני הלוביסטיות שלנו את הנושא שברצונם/ן לקדם בהצבעה הקרובה.

אנו שמחים על ההזדמנות לתת לחברי וחברות המיזם את האפשרות לשמוע ולהשמיע – זו דמוקרטיה השתתפותית במלוא מובן המילה!
המפגש הזה הנו ראשון מרבים, נלמד ממנו רבות כדי להשתפר במפגשים הבאים.

נשמח להגיע גם אליכם

השבוע מרב התארחה אצל משפחת לאופר בהרצליה (ותודה לאורנה בן טובים על הארגון), מתן סיבק המתנדב האדיר שלנו הרצה באוניברסיטה העברית לתא הסטודנטים של "יש עתיד" ויאיא דיבר בפני סטודנטים בתכנית "בוחרים מחר" בשכונת התקווה (ותודה לאיציק בן שלום על ההזמנה).
זו הזדמנות מצוינת להזכיר לכם/ן שממש נשמח להגיע אליכם/ן לסלון או למקום העבודה. מלאו את הטופס, ארגנו 20 אנשים ואנחנו נגיע.

ליל הסדר הוא הזדמנות מצוינת לספר למסובין על לובי 99

לכבוד חג החירות, אנו מאחלות ומאחלים לכולנו שנה של חירות אמיתית – משחיתות, מקשרי הון-שלטון, מפקקים ועוד "מכות" כאלו ואחרות.
ארוחת החג היא הזדמנות מצוינת לספר גם על היציאה לחירות מקשרי הון שלטון, זו שאנחנו בלובי 99 מובילים, ולנסות לצרף את יתר המשפחה.

בשבוע הבא תיפתח ההצבעה, ורק החברים והחברות בלובי 99 יוכלו לבחור את הנושאים שנקדם במושב הבא של הכנסת. לא מאוחר להצטרף כחבר/ה להצבעה! הנה הקישור להצטרפות.

חג שמח!