fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 

ההצבעה נפתחה לחברים בלבד, ההישגים שלנו במושב החורף, שני סרטונים שיעזרו לכם לספר עלינו, הצטרפו לסיירת הרשת שלנו, וגם – איך העברנו את החג? 

מה הצלחנו להשיג במושב הכנסת האחרון ואיך זה קשור לעומר אדם 

הצלחנו להשיג במושב הכנסת האחרון כמה הישגים שאנחנו מאוד גאים בהם, והכל בשבילכם/ן, הציבור הרחב שאין לו לוביסטים בכנסת. ואם זה מה שהצלחנו להשיג עם 3 לוביסטיות, תארו לעצמכם/ן מה נצליח להשיג עם 4 לוביסטים/ות במושב הבא.
ואיך זה קשור לעומר אדם? למרות כל ההישגים שלנו במסדרונות הכנסת, אף אחד מאיתנו לא הצליח להשיג כרטיסים למופע שלו. כנראה שיש דברים שהם מעבר ליכולתנו 😊

השבוע העלינו פוסט על ההשגים שלנו, מוזמנים להקליק על התמונה ולשתף את הפוסט בפייסבוק:

איזה נושא תרצו שנקדם במושב הכנסת הקרוב ?

לפני ההצבעה, הסבר קצר לחדשות ולחדשים:

פעמיים בשנה, לפני כל מושב של הכנסת, אנו מאפשרים לחברות ולחברי המיזם (מי שמשלם באופן חודשי וקבוע) לבחור את הנושאים בהם נעסוק במושב הכנסת הקרוב.

כידוע לכם/ן, במהלך השנתיים וחצי שהלובי הציבורי שלנו קיים, נבחרו וטופלו ביסודיות נושאים שונים על-ידי החברים/ות: הגברת השקיפות, תמלוגים על משאבי טבע, הרפורמה בבנקים, הפרדת הון-שלטון, מיסוי הוגן, טיפול בשחיתות ברשויות המקומיות, העצמת האזרח אל מול הרשויות ותחבורה ציבורית. הנושאים האלו, שאתם/ן בחרתם/ן, ממשיכים ללוות אותנו לכל אורך הדרך, כי מדובר בתהליכי קידום וחקיקה מתמשכים.

השבוע סיימנו לאסוף ולנתח מעל 100 רעיונות ובקשות להצעות חוק שחברות וחברי המיזם העבירו לנו וענינו לכל מציע/ה באופן אישי, על בסיס הקריטריונים שפרסמנו בעדכונים השבועיים האחרונים:

  1. נושא חברתי/כלכלי מובהק.
  2. מסייע לציבור הרחב שאין לו ממון, ולא לבעלי ההון.
  3. פרקטי וניתן לקידום, בהתחשב בהרכב הכנסת והקואליציה.
  4. אין ארגון חברתי אחר העוסק בנושא ביעילות ובהצלחה.
  5. ניתן לטיפול בטווח הזמן הקרוב.
  6. אין לוביסטים של בעלי ההון הפועלים לקידום הנושא.

לאחר מעבר על הנושאים ששלחתם, גיבשנו 10 נושאים שיעלו להצבעה. כיוון שפגרת הכנסת הנוכחית תסתיים ב-30.4, שזה ממש אוטוטו, ומושב הקיץ שייפתח הוא מושב קצר יחסית (11 שבועות בלבד, לעומת מושב החורף שהסתיים עתה וארך 5 חודשים) – החלטנו להעלות להצבעה נושאים קונקרטיים ופשוטים יחסית ללמידה בזמן קצר.

לקראת מושב החורף הארוך נקיים הצבעה נוספת על נושאי גג גדולים ומשמעותיים יותר.

ההצבעה על הנושאים בהם נעסוק פתוחה רק לחברות וחברי המיזם (המשלמים דמי חבר מדי חודש). עוד לא הצטרפת אלינו? למה בעצם? בבחירות לכנסת יש לך אפשרות להשפיע רק פעם ב-3-4 שנים, ואילו חברות וחברי לובי 99 בוחרים את הנושאים בהם נעסוק פעמיים בשנה וכל קול שווה הרבה יותר! הצטרפו אלינו עכשיו ותוכלו להצביע כבר בשבוע הבא:

עדיין לא אישרתם/ן את התקציב המעודכן שלנו?

בעקבות קצב הגיוס המצוין והעובדה שנגייס לוביסט/ית רביעי/ת כבר ממושב הכנסת הקרוב, אנחנו מביאים לאישור חברות וחברי המיזם תקציב מעודכן.

השינוי המרכזי הוא הוספת הלוביסט/ית הרביעי/ת, מה שלא נכלל בגרסה הקודמת של התקציב (שאושרה בחודש נובמבר 2017). עיקר התקציב מופנה למשכורות, המוצגות הן בעלות מעביד והן בשכר ברוטו. שאלו אותנו מה ההבדל בין שכר הברוטו לבין עלות מעביד, אז נסביר שעלות מעביד משמעותה כמה העובד עולה לעסק. זה לא כולל רק את השכר, אלא גם עלויות נוספות שקשורות בהעסקת העובד, כמו החלק של המעביד בביטוח הלאומי ובפנסיה.

בנוסף, ולבקשתכם, העלנו את התקציב בגירסאת אקסל לאתר שלנו לעיונכם.

אנחנו גאים מאוד להיות מיזם שממומן אך ורק במימון המונים מהציבור הרחב, חברי וחברות לובי 99, השותפים המעולים שלנו במאבק על כלכלה צודקת יותר בישראל.

רק חברי וחברות לובי 99 (המשלמים/ות דמי חבר מדי חודש) יכולים לאשר את תקציב המיזם. עוד לא חברים? הצטרפו עכשיו.

רוצים לספר על לובי 99 ולא יודעים/ות איך? הנה 2 כתבות שיכולות לסייע 

השבוע פורסם ראיון של יאיא לצביקה זרחיה בערוץ הכנסת על מה זה בכלל לובי 99 ומה ההישגים העיקריים שלנו עד כה.

ואם זה לא הספיק, מוזמנים לצפות בסרטון של לינור במסגרת פרויקט "החוויה הדמוקרטית" של מט"ח (המרכז לטכנולוגיה חינוכית):

עזרו לנו להילחם בהון-שלטון בלי לצאת מהבית 

אנחנו מקימים סיירת רשת של לובי 99. הצטרפו כאן ועזרו לנו לגדול ולהפיץ את הבשורה ברשתות החברתיות, וכך להיות חזקים יותר במלחמה בהון-שלטון!

אז מה עוד עשינו בחג?

חוץ מבדיקת הנושאים ששלחתם ומענה פרטני למעל 100 הצעות ששלחתם/ן, ניצלנו את החג גם כדי לטייל ולמלא מצברים לקראת פתיחת מושב הכנסת ב-30.4. הנה כמה תמונות נבחרות:
מאחלים לכם חג שמח וחופש נעים!

זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול 215 הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים

שתפו חברים במה עשינו השבוע