fbpx דלג לתוכן

 

עשינו השבוע 

לוחצים על שר האוצר ובנק ישראל ליישום הרפורמה בבנקים, נפגשנו עם יו"ר הרשות לניירות ערך, תקציב 2018 המעודכן אושר וגם – מגיעים לחוגי בית בכל רחבי הארץ

עוד לא הצבעתם/ן לנושא שתרצו שנקדם? 

מעל אלף חברי וחברות לובי 99 מימשו את זכותם הדמוקרטית להצביע על הנושאים שנקדם במושב הקיץ של הכנסת, שיפתח בסוף החודש. מזכירים שהנושאים שעלו להצבעה הם קונקרטיים יחסית, כד שנוכל ללמוד את הנושאים שייבחרו ולהתחיל לקדמם עוד במושב הכנסת הקרוב.

במקביל לנושאים שייבחרו, אנחנו כמובן ממשיכים לקדם את הנושאים שנבחרו בעבר על-ידי החברים/ות: הגברת השקיפות, תמלוגים על משאבי טבע, הרפורמה בבנקים, הפרדת הון-שלטון, מיסוי הוגן, טיפול בשחיתות ברשויות המקומיות, העצמת האזרח אל מול הרשויות ותחבורה ציבורית.

מרגישים/ות שאין לכם/ן שום השפעה על מה שקורה בכנסת (מלבד להצביע בבחירות פעם ב-4 שנים)? חברות וחברי המיזם (המשלמים דמי חבר מדי חודש) זוכים/ות להצביע ולהשפיע על הנושאים שהלוביסטיות של לובי 99 יקדמו בכנסת פעם בחצי שנה. בבחירות הכלליות יש 8 מיליון מצביעים ואילו בהצבעה אצלנו בלובי 99 כל קול שווה הרבה יותר.

עוד לא השתכנעתם/ן? צפו בסרטון של מתן סיבק, מתנדב העל שלנו בלובי 99, שמספר למה כדאי להצטרף אלינו:

רוצים/ות להצביע ולהשפיע? הצטרפו אלינו עכשיו.

מה קורה עם הרפורמה בבנקים?

לפני קצת יותר משנה, בינואר 2017, עברה אחרי מאמצים גדולים מצידנו הרפורמה בבנקים. מטרת הרפורמה היא להקל על הקמת בנקים חדשים וכך לפתוח לתחרות את שוק הבנקאות, שוק שבו לא קם בנק חדש כבר 50 שנה. אם הבנק שלנו יחשוש שהמתחרים שלו ייתנו לנו תנאים טובים יותר – הוא ייאלץ להוריד את העמלות, לשפר את השירות והיחס, ובאופן כללי להפסיק להפלות בין הציבור הרחב לבין קומץ טייקונים.

מה קורה היום? הרפורמה הזו פשוט לא מיושמת. סעיפים בחוק לא מבוצעים, תקנות לא נכתבות… אבל אנחנו בלובי 99 רצים למרחקים ארוכים. ליווינו את הרפורמה הזו לכל אורך הדרך וגם עכשיו אין בכוונתנו להרפות. צפו בסרטון של לינור הלוביסטית שלכם/ן על הנושא:

השבוע חברנו לשותפינו בקואליציית הארגונים החברתיים ושלחנו מכתב לשר האוצר ולמפקחת על הבנקים, כדי שיבצעו את תפקידם ויוציאו את הרפורמה לפועל:

בוחנים אופציות לשיתופי פעולה עם הרשות לניירות ערך

גם בפגרת הכנסת הלוביסטיות שלנו ממשיכות לעבוד בשבילכם/ן. ביום שלישי נפגשו לינור, מרב ונועה עם ענת גואטה, יו"ר הרשות ניירות ערך, שנכנסה לתפקיד בחודש ינואר. הרשות לניירות ערך אחראית על שמירת האינטרסים של המשקיעים בניירות ערך, ובין היתר מפקחת על ניהול הבורסה. בפגישה בחנו מספר אופציות לשיתופי פעולה לטובת האינטרסים הפיננסיים של הציבור הרחב. עדכונים נוספים בהמשך.

התקציב המעודכן שלנו אושר

ברוב גדול של מאות תומכים מול ארבעה מתנגדים אושר השבוע תקציב המיזם המעודכן. מזכירים שהשינוי המרכזי הוא הוספת הלוביסט/ית הרביעי/ת שיצטרף אלינו במושב הקיץ הקרוב. התקציב והאקסל המעודכנים נמצאים באתר שלנו, כי שקיפות לדעתנו לא נמדדת רק במילים – אלא גם במעשים. 

הכירו את האנשים שמאחורי הקלעים

אנחנו בלובי 99 מתבססים לא מעט על עבודת המתנדבים המדהימים שלנו. רצינו שתכירו 2 מהם:

אירית אדלר מתל אביב, מלווה תהליכי מודעות למחייתה ומתנדבת במיזם במסירות בתיאום עשרות חוגי הבית שלנו.
מתן סיבק מירושלים, עובד במגזר הציבורי וגם מחוץ לשעות העבודה פועל לטובת הציבור ומעביר חוגי בית שלנו ברחבי הארץ. אגב, הוא גם מצליח לצרף בכל הרצאה כזו מלא חברים חדשים למיזם.

בזכותם ובזכות עשרות המתנדבים שלנו, אנחנו ממשיכים לגדול, לגייס חברים נוספים ולהשפיע על קבלת ההחלטות בישראל. רוצים/ות להצטרף לצוות המתנדבים שלנו? הירשמו בטופס ההתנדבות באתר.

כבר הצטרפתם/ן לקבוצת הווטסאפ הבלעדית שלנו?

השבוע נערך בקבוצת הווטסאפ הבלעדית שלנו ראיון עם נועה זלצמן, הלוביסטית שלכם/ן, שריכזה את ענייני התוכן בהצבעה, על 10 הנושאים שעלו להצבעה.
בשבוע הבא ייערך ראיון עם לינור דויטש ועם ברק גונן, יו"ר עמותת "צדק פיננסי" על הרפורמה בבנקים. הקבוצה פתוחה לחברות וחברי המיזם (המשלמים דמי חבר מדי חודש) בלבד.

מגיעים לכל הארץ, מב"ש ועד מרחביה

השבוע העביר גל וינרבה, המתנדב הנהדר שלנו, הרצאה על לובי 99 בפני שליחים חוזרים של הסוכנות היהודית.
בשבוע הקרוב נספר על לובי 99 בצפון, במרכז ובדרום הארץ – במוצ"ש נועה תעביר חוג בית בת"א; ביום ראשון שני גבאי תדבר בפאב ביאליק 26 בב"ש (להרשמה) וביום שני יאיא יגיע למרחביה (ליד עפולה). פנו אלינו במייל חוזר לפרטים נוספים.

רוצים להזמין אותנו אליכם הביתה או למקום העבודה? ארגנו 15-20 איש, הירשמו כאן ונגיע לכל מקום בארץ!

שבת שלום!

זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול 215 הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים

שתפו חברים במה עשינו השבוע