fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 

הכנסת חוזרת לפעילות ואתם/ן מוזמנים לדיון על חוק המאכערים שלנו, מוסד בוררות ביטוח עולה (שוב) לכותרות, הצעת חוק בנושא השחיתות ברשויות המקומיות עולה לוועדת שרים לחקיקה, וגם – מיהו חוג הבית המצטיין של החודש? 

בתחילת העדכון השבועי ה – 133 שלנו, ברצוננו להשתתף בצערן הכבד של המשפחות מאסון השטפון בנגב ולאחל החלמה מהירה לפצועים. אנו מוזמנים למכינות קדם צבאיות רבות במשך השנה, ואנחנו מחזקים את ידיהם בשעות קשות אילו.

פותחים את מושב הקיץ עם ארבע לוביסטיות!

קבלו את עו"ד ימית ינאי מלול, הלוביסטית הרביעית בלובי 99. ימית מתגוררת בקרית שמונה. בשנים האחרונות כיהנה ימית כראש המחקר ברשות לפיתוח הגליל והיא אחת השותפות בכתיבת התכנית הלאומית לצפון. ימית עסקה במשך שנים בפעילות שתדלנית, חברתית ופוליטית לפיתוח הגליל והפריפריה בתחומי הבריאות, התעשייה, התחבורה וההתיישבות, ואנחנו מאד שמחים שהיא מצטרפת לשורותינו.

לקריאה נוספת על ימית:

והנה קישור לכתבה של טל שניידר ב"גלובס" על ההצטרפות של ימית:
כל לוביסט נוסף מאפשר לנו להרחיב את קשת הנושאים החברתיים בהם אנחנו עוסקים ולתת פייט ל-215 הלוביסטים של החברות הגדולות ובעלי ההון. רוצים/ות לקרב אותנו לעבר הלוביסט החמישי? הצטרפו עכשיו. עוד לא השתכנעתם/ן? קראו את הפוסט שהעלה חבר הלובי יובל ארבל:

מה אתם/ן עושים ביום שני הקרוב? 

ביום שני ייפתח מושב הקיץ. מוזמנים להגיע בשעה 11:00 לדיון על חוק המאכערים שלנו בוועדה לביקורת המדינה בכנסת. מדובר בהצעת חוק שיזמנו והגשנו יחד עם חברי הכנסת שלי יחימוביץ' ("המחנה הציוני") ורועי פולקמן ("כולנו"), שמטרתה להגביר את השקיפות על פעילותם של הלוביסטים וה"מאכערים" במשרדי הממשלה וברשויות המקומיות, שכיום אין עליהם שום פיקוח.
רוצים/ות להגיע? הירשמו כאן.

מה הסיפור של אפי נוה וסלינגר, ואיך זה קשור ללובי 99?

יו"ר לשכת עורכי הדין, אפי נוה, השתלח השבוע השתלחות חסרת תקדים בדורית סלינגר, המפקחת על הביטוח, ובין השאר אמר עליה: "המפקחת על הביטוח הגרועה מאז ומעולם".

חומרת ההשתלחות הפרועה והסגנון הם חסרי תקדים, וכל זה לא "לשם שמים" אלא פשוט בשל הקמת מוסד בוררות חובה בביטוח, שיועיל לציבור הרחב אבל יפגע ברווחים של עורכי הדין וחברות הביטוח. אתם/ן מכירים/ות את הנושא, שכבר דווח פה לא אחת, מאחר והיינו הכוח המרכזי מאחורי הצעת החוק.

אל דאגה, לא נבהלנו מיו"ר לשכת עורכי הדין: נמשיך לקדם את הרפורמה להקמת מוסד הבוררות, שיעזור לאזרח הקטן מול חברות הביטוח.
לקריאת הפוסט שהעלינו בנושא:

ותגובתה של סלינגר, שלשמחתנו – גם היא לא נבהלה ממנו:

ממשיכים לפעול נגד השחיתות ברשויות המקומיות

ביום ראשון תעלה לוועדת השרים לחקיקה הצעת חוק של ח"כ רועי פולקמן ("כולנו") שעניינה טוהר המידות ברשויות המקומיות. אנחנו חושבים שמדובר בהזדמנות להעלות את הנושא לסדר היום ולטפל בסוגיית השחיתות ברשויות המקומיות, שנבחרה על-ידי חברות וחברי הלובי לפני כשנה. נמשיך לעדכן בנושא.

פרס "חוג הבית המצטיין" הולך ל… 

גם השבוע, אירחתם אותנו לחוגי בית מעולים ומושקעים. מרב הגיעה לחוג בית אצל נעה שניידר הנפלאה בקרית טבעון, ויאיא פגש חבר'ה מהבינתחומי (ותודה לדנה הראל יקירתנו על האירוח המושקע).

חוג הבית המצטיין של החודש שייך לגבי צ'רטוק ואריאדנה פטרי האלופים, שאירחו את לינור בתל אביב. חוג הבית של גבי ואריאדנה הצליח לגייס עד כה 10 חברות וחברים חדשים ללובי של הציבור בסכום ממוצע של 50 ₪ בחודש למצטרף (ואנחנו אומרים עד כה, כי הם עוד ממשיכים במאמצי הגיוס…). רוצים לארח את חוג הבית המצטיין הבא? לחצו כאן  

כבוד ליאיא וללובי 99: הדלקת משואה ב"בארי"

יאיא שלנו נבחר לצד פעילים חברתיים נוספים, להדליק משואה בטקס של המכינה הקדם-צבאית בארי שנערך אתמול (יום ה') בבית ברל. בין הסיבות העיקריות לבחירה ביאיא, ניתן למנות כמובן את הקמת הלובי והפעילות החברתית שלנו בשנים האחרונות.

שבת שלום ושימרו על עצמכם.

זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול 215 הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים

שתפו חברים במה עשינו השבוע