fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 
 

חוק המאכערים שלנו בדיון מיוחד בכנסת, עזרו לנו לטרפד עוד מינוי פסול של הון-שלטון, הצעת חוק בנושא שחיתות ברשויות המקומיות עברה בקריאה טרומית, חותרים לתחנות אוטובוס נורמליות וגם: נולד עוד תינוק ללובי 99 🙂

לובי 99 משתלט על מזנון הכנסת

השבוע נפתח מושב הקיץ של הכנסת, שיימשך עד הסוף יולי, ולראשונה לובי 99 פתח את המושב עם ארבע (!) לוביסטיות של הציבור.

למי שהתרגל לראות רק לוביסטים של הטייקונים בכנסת, אנחנו שמחים לבשר שהמציאות משתנה.
הנה תמונה מארוחת הצהריים במזנון הכנסת ביום שני האחרון. כמו שניתן לראות, יש עדיין כיסא ריק, שמחכה ללוביסט/ית מספר 5… רוצים/ות שזה יקרה בהקדם? צרפו חברות וחברים נוספים!
 

שמים קץ לתופעת ה"מאכערים"

ביום שני התקיים בוועדה לביקורת המדינה דיון על הצעת חוק המאכערים, שיזמנו והגשנו יחד עם חברי הכנסת שלי יחימוביץ' ("המחנה הציוני") ורועי פולקמן ("כולנו"). ההצעה מסדירה את פעילות הלוביסטים וה"מאכערים" מול משרדי הממשלה והרשויות המקומיות, תחום שכיום אין עליו שום פיקוח.

נציג נציבות שירות המדינה התחייב בדיון כי תוך חודשיים יפורסמו נהלי העבודה וההתנהגות של עובדי מדינה מול לוביסטים ו"מאכערים". מדובר בצעד חשוב בכיוון הנכון ובכוונתנו לעקוב אחר גיבוש הנוהל, במקביל למאמצינו המתמשכים לקדם את הצעת החוק.

צפו בדבריה של לינור הלוביסטית שלכם/ן בדיון:
 

 
האם חברם של הטייקונים ימונה ליו"ר בנק לאומי?

השבוע פורסם כי יורם טורבוביץ' – יד ימינם של מיטב הטייקונים במשק, שעבד בשביל פישמן, נוחי דנקנר, לבייב ועשה עשרות מיליונים ממתווה הגז של תשובה – מועמד לתפקיד יו"ר בנק לאומי.

מעבר לכך שאין לטורבוביץ' ניסיון בניהול גוף בנקאי, או אפילו כדירקטור בבנק – איך נראה לכם/ן שהוא יפעל כיו"ר בנק? האם הוא יגביל את ההלוואות לחבריו בעלי ההון וימנע את התספורות הבאות?

אנחנו בלובי 99 מתנגדים למינוי הזה ונפעל כדי לסכלו. לחצו על התמונה של טורבוביץ' וחברו לב לבייב כדי להגיע לפוסט שלנו בנושא. נשמח אם תשתפו אותו ותעזרו לנו להגביר את הלחץ הציבורי נגד המינוי.
 

 
ממשיכים לפעול נגד השחיתות ברשויות המקומיות

הצעת החוק של ח"כ רועי פולקמן ("כולנו") שעניינה טוהר המידות ברשויות המקומיות אושרה השבוע בוועדת השרים לחקיקה ועברה קריאה טרומית. אנחנו תומכים בח"כ פולקמן על הנכונות לטפל בנושא השחיתות ברשויות המקומיות, שנבחר על-ידי חברות וחברי הלובי לפני כשנה, ובמקביל עובדים מאחורי הקלעים על שיפור הצעת החוק.
 

 
תזמון זה הכל בחיים

בשבוע שעבר חולל יו"ר לשכת עורכי הדין, אפי נוה, סערה תקשורתית עצומה, כשהשתלח במפקחת על הביטוח דורית סלינגר, בעיקר עקב רצונה להקים מוסד בוררות חובה בביטוח, שיועיל לציבור הרחב אבל יפגע ברווחים של עורכי הדין וחברות הביטוח.

לובי 99 מוביל את הנושא כבר תקופה ארוכה, ואנחנו שוקלים לכתוב לאפי נוה מכתב תודה, פשוט כי המתקפה שלו רק סייעה לנו להעלות את הנושא על סדר היום התקשורתי, ולקדם את נושא מוסד בוררות הביטוח בסדרת פגישות מאחורי הקלעים. לינור אף התראיינה בנושא לתכנית "סדר יום" ברשת ב'.  
 

 
מה עשינו השבוע בתחום התחבורה הציבורית?

הצלחנו להושיב סביב שולחן אחד את נציגי השלטון המקומי ומשרד התחבורה, כדי לדון בהצעת חוק תחנות אוטובוס של ח"כ דב חנין, שמטרתה ליצור סטנדרט לתחנות אוטובוס ולהפוך אותן לידידותיות יותר למשתמש, עם מקומות ישיבה וסככה המגנה מגשם ומשמש. אנחנו מקווים שבעקבות הפגישה ניתן יהיה להעביר את הצעת החוק בוועדת השרים לחקיקה. עדכונים בקרוב.
 
בתמונה: כך לא צריכה להיראות תחנת אוטובוס בישראל.

 

זוכרים/ות שבמושב הכנסת הקודם קידמנו סדרת דיונים בוועדת הכלכלה בנושא תחבורה ציבורית? אז השבוע ביקשנו לשלב בדו"ח המסכם של הדיונים הללו דרישה לכתוב מדריך תכנון לוועדות התכנון והבנייה, כך שפרויקטים חדשים יתוכננו עם תשתית תחבורה ציבורית. אנחנו מאמינים שתכנון כזה יעזור להתמודד עם התופעה של שכונות שלוקח שעות להיכנס אליהן ולצאת מהן בגלל הפקקים. הנה קישור למכתב ששלחנו:
 

 
עוד חבר חדש בלובי 99

ביום שישי שעבר ילדה שני גבאי, מנהלת הגיוס והחברים המהממת שלנו, את בנה הבכור, נוה, חבר של כבוד בלובי 99.  מאחלים המון מזל טוב לשני ולבן-זוגה אייל!

במשך חופשת הלידה, תחליף את שני חן מטס, שעבדה בתנועה למען איכות השלטון, בחטיבה לקידום נוער בירושלים ובמשרד פרסום. חן היא בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה ופילוסופיה מהאוניברסיטה העברית ומתנדבת בבית הפתוח בירושלים ואנחנו מאחלים לה המון בהצלחה.
 

 
עוד לא עוקבים/ות אחרינו באינסטגרם? 

אז איך תדעו שאביגיל, גל ומיכל, 3 תלמידות תיכון מירושלים, בחרו לעשות עבודה באזרחות על לובי 99? השבוע אביגיל ומיכל הגיעו לכנסת והתלוו לנועה הלוביסטית שלכם/ן ליום פעילות. מוזמנים לעקוב אחרינו ולהיחשף לעוד תוכן מעניין.
 

 
רוצים לשמוע אותנו? 

ביום שלישי לינור תשתתף בפאנל במסגרת שבוע פוליטי באוניברסיטת תל-אביב, וביום חמישי יאיא יעביר חוג בית בתל אביב ומרב תרצה באירוע של תנועת המושבים. פנו אלינו במייל חוזר לפרטים נוספים. 

 
זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול 215 הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים

 שתפו חברים במה עשינו השבוע