fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 

חוק ממשל זמין עבר בוועדת השרים, חוסכים לכם/ן כסף בפנסיה, לא נותנים לחתול לשמור על השמנת, למה רשות ההגבלים העסקיים ביקשה להיפגש איתנו? מגיעים לכל מקום בחברה הישראלית

ביי ביי פקס

חוק ממשל זמין, שיזמנו עם חברי הכנסת דוד ביטן ושרן השכל ("הליכוד"), עבר ביום ראשון בוועדת שרים לחקיקה. הצעת החוק מחייבת משרדי ממשלה וגופים ציבוריים לפרסם טלפון ומייל של העובדים, כדי שיהיו נגישים ל-כ-ו-ל-ם, לא רק ל"מקושרים". בנוסף, הצעת החוק קובעת שההתקשרות בין הגופים הללו לבין הפונים צריכה להיעשות במייל (ולא 'רק בפקס'!).
הצעת החוק אמורה לעלות בשני הקרוב לקריאה ראשונה במליאת הכנסת. מקווים לעדכן אתכם/ן במייל הבא בחדשות טובות 😊

שמים קץ לחזירות של חברות הביטוח

ביום רביעי התקיים דיון בוועדת הכספים של הכנסת על דמי הניהול הגבוהים שאנחנו משלמים לקרנות הפנסיה, נושא שנבחר במקום הראשון על-ידי חברות וחברי לובי 99 בהצבעה האחרונה. מסתבר שכמעט חצי מיליון ישראלים (!) שילמו ב-2017 את דמי הניהול המקסימליים, מתוכם 72% משתכרים שכר מינימום ומטה, כך שמי שמשלמים הכי הרבה הם דווקא העניים. מוזמנים/ות לקרוא את נייר העמדה ששלחנו לחברי הכנסת או ללחוץ על התמונה כדי לקרוא את הפוסט שלנו בנושא.
אבל יש לנו גם חדשות טובות: יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני ("יהדות התורה") התחייב בדיון, שאם בתוך חודש לא תהיה ירידה במספר המבוטחים העניים שמשלמים דמי ניהול מקסימליים, הוא יתחיל לקדם הצעת חוק להפחתת דמי הניהול. צפו בסרטון שצילמה מרב, הלוביסטית שלכם/ן, בסיום הדיון.

טורבוביץ' – OUT: מתנגדים למינוי הון-שלטון 

בשבוע שעבר פורסם כי יורם טורבוביץ', שהיה במשך שנים יד ימינם של בעלי ההון החזקים ביותר במשק, מועמד לתפקיד יו"ר בנק לאומי. ממש משל החתול והשמנת.

אנחנו, בלובי 99, מתנגדים למינוי הזה, המהווה דוגמה לחיבור הפסול בין הון לשלטון, ולכן השבוע שיגרנו לבנק ישראל ולמפקחת על הבנקים מכתב תקיף, ביחד עם ארגון "צדק פיננסי".
קראו את הכתבה שפורסמה בעקבות המכתב:

משכנעים את רשות ההגבלים לא להגביל את עצמה

השבוע נפגשנו גם עם הממונה על ההגבלים העסקיים בנוגע לכוונתה להרחיב את טווח המקרים שבהם לא צריך לקבל אישור מראש מהרשות להגבלים עסקיים לפני ביצוע עסקה. הפגישה התקיימה ביוזמת הרשות להגבלים עסקיים. למה? בעקבות נייר העמדה ששלחנו לה יחד עם ארגון "צדק פיננסי". הממונה ביקשה לשמוע את דעתנו גם בעל-פה.

למרות שהטיעונים של הרשות בעד המהלך נשמעים הגיוניים, אנחנו עדיין סבורים שאסור לרשות לוותר מרצונה על סמכות שמוקנית לה בחוק, ושהדבר עשוי להוביל לפגיעה בתחרות.

בתמונה: נועה ולינור הלוביסטיות שלכם/ן וברק גונן יו"ר ארגון "צדק פיננסי" לפני הפגישה.

משתלטים על כל הרשתות החברתיות

או-טו-טו יש 20,000 עוקבים בעמוד הפייסבוק שלנו, נשמח אם תזמינו את חבריכם וחברותיכן לעשות לנו "לייק".
גם בטוויטר
 ובאינסטגרם שלנו יש עוד תוכן מעניין, כמו התמונה הזו מישיבת המתנדבים האדירים שלנו. מוזמנים לעקוב.

פוגשים את כ-ל החברה הישראלית: ה-99%, שאינם בעלי ההון

השבוע הרצתה לינור בפני נשים חרדיות מעמותת "מעורבות", עמותה הפועלת להגברת עשייה חברתית וציבורית בקרב נשים חרדיות.

בנוסף, יאיא סיפר על לובי 99 לחניכי מכינת בינ"ה, מרב הרצתה באירוע של תנועת בני המושבים ולינור השתתפה בפאנל במסגרת שבוע פוליטי באוניברסיטת תל אביב.

ביום שני הקרוב יאיא ייפגש עם חניכי מכינת חביבה רייק בירושלים, ולאחר מכן יעביר הרצאה בפאב בקיבוץ צרעה. פנו אלינו במייל חוזר לפרטים נוספים.

מחזקים את תושבי הצפון

בפתחו של סוף השבוע, חשוב לנו לחזק את תושבי ותושבות הצפון. הלב שלנו נמצא איתכם/ן, וגם עם ימית הלוביסטית שלכם/ן, שגרה באצבע הגליל וניצלה את הסופ"ש האחרון לטיולים עם המשפחה (בתמונה הילדים המתוקים של ימית).

זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול 215 הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים

שתפו חברים במה עשינו השבוע