fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 

ממשיכים להתנגד למינוי טורבוביץ' ליו"ר בנק לאומי, דואגים לאכיפת וביצוע חוקים שהעברנו, עזרו לנו להגיע ל-20,000 לייקים בפייסבוק וגם – חג שמח!  

המיליארדים שלוקחים מכולנו ולא ידענו עליהם

השבוע התקיים דיון בתקנות המאפשרות לחברות הביטוח וקרנות הפנסיה לגבות מהציבור עד 3 מיליארד ₪ בדמי ניהול  "חיצוניים", שהם דמי ניהול נוספים לדמי הניהול הרגילים. קרנות הפנסיה משתמשות בהן כדי לשלם ל"קבלני משנה" כדי לכאורה לשפר את התשואות. עד כה חלה "הוראת שעה", שתוקפה מוגבל בזמן, שהגבילה את דמי הניהול החיצוניים עד 0.25% בשנה.

עם פקיעת הוראת השעה, חברות הביטוח שלחו לדיון סוללה של לוביסטים ונציגים במטרה להעלות את התקרה ולאשר את הגבייה באופן קבוע. אבל גם מרב דוד הלוביסטית שלכם/ן והראל פרימק מ"צדק פיננסי" באו מוכנים לדיון ואף שלחו מראש נייר עמדה לחברי הכנסת החברים בוועדה. לחצו על התמונה כדי לקרוא את הפוסט שלנו בנושא:

חברות הביטוח וקרנות הפנסיה לא קיבלו את מבוקשן – ועדת הכספים קבעה שגובה דמי הניהול החיצוניים לא ישתנה ואישרה את הגבייה לשנתיים בלבד. בנוסף דרשנו ליצור שקיפות בדמי הניהול החיצוניים, כדי שכולנו נדע כמה בדיוק אנחנו משלמים. רשות שוק ההון התחייבה לבחון זאת, ואנחנו נעקוב מקרוב.

בעקבות הדיון פנינו לגורם הרלבנטי ברשות שוק ההון, כדי לקדם את השקיפות בדמי הניהול החיצוניים. צפו במרב הלוביסטית שלכם בוועדה:

בנוסף, מרב התראיינה השבוע בתכנית "סדר יום" ב"כאן רשת ב" על הדרישה שלנו מרשות שוק ההון למצוא פתרון לחצי מיליון ישראלים שמשלמים את דמי הניהול המקסימליים בפנסיה (כתבנו על כך בהרחבה בעדכון השבועי של השבוע שעבר).

ממשיכים למנוע מינוי הון-שלטון: לא נותנים לחתול לשמור על השמנת

בתקופה האחרונה עסקנו במועמדות של יורם טורבוביץ', שהיה במשך שנים יד ימינם של בעלי ההון החזקים ביותר במשק, לתפקיד יו"ר בנק לאומי. אנחנו כמובן מתנגדים למינוי הזה, שמהווה דוגמה קלאסית לחיבור בין הון לשלטון.

בשבוע שעבר פנינו ליו"ר הוועדה למינוי דירקטורים בבקשה לחזור בה מהמלצתה על טורבוביץ', אבל אנחנו לא מסתפקים בזה והשבוע פנינו במכתב לחברי מועצת המנהלים של בנק לאומי בקריאה שלא לאשר את המינוי.

ומה הקשר בין טורבוביץ' לבין משל החתול והשמנת? לחצו על התמונה כדי לקרוא את טור הדעה שלינור כתבה בנושא:

מפרקים את המונופול של הבנקים

לפני כשנה עזרנו להעביר חוק שמסדיר את פעילותן של פלטפורמות ה-P2P, המאפשרות מתן הלוואות בין אנשים פרטיים – בין מי שיש לו כסף ומעוניין להלוות ובין מי שזקוק להלוואה.

מטרת החוק היא לשבור את המונופול של הבנקים בשוק ההלוואות. השבוע נערך בוועדת הרפורמות בכנסת דיון מעקב אחר ביצוע החוק, והמפקחת על הבנקים והמפקחת על הביטוח כיבדו אותנו שתיהן בנוכחותן.

ניצלנו את הבמה כדי לחשוף את הקשיים שהבנקים מערימים על חברות ה-P2P במטרה לחסל כל סיכוי לתחרות. ייאמר לזכות יו"ר הוועדה, ח"כ רחל עזריה ("כולנו"), שהיא לא מרפה מהנושא, ממש כמונו 😊  

המירוץ ל-20,000 (לייקים)

אנחנו מתקרבים ל-20,000 לייקים בעמוד הפייסבוק שלנו. יש לכם חברים וחברות שעדיין לא עשו לנו לייק? נשמח אם תזמינו אותם/ן לעקוב אחרינו.

בואו לשמוע אותנו!

השבוע יאיא העביר הרצאה על לובי 99 בפאב בקיבוץ צרעה, ופגש חניכים משתי מכינות קדם צבאיות – בינ"ה וחביבה רייק.

בשבוע הבא יש לנו הרבה מאוד אירועים ונשמח לראות אתכם/ן שם:
ביום שני בשעה 19:00 לינור תעביר הרצאה בשיתוף ארגון wize בצ'ייסר בר באלנבי 44 בת"א (כניסה חופשית בהרשמה מראש
). כמעט במקביל (בשעה 19:30) יאיא יספר על לובי 99 בבית הצעירים מזא"ה 9 בת"א, ביום רביעי בשעה 19:00 מרב תגיע ל"קופי טרי" בכפר סבא.
בשבת בשבוע הבא, מתן סיבק (המתנדב המעולה שלנו) יספר על הלובי בבית פרת בירושלים (לפרטים נוספים).

רוצים/ות לארח אותנו במקום העבודה או בבית שלכם? לחצו על הלינק ואנחנו בדרך אליכם.

נצלו את ארוחת החג כדי לספר עלינו

אז בין עוגת גבינה אחת לשנייה, נשמח אם תספרו על המיזם המדהים שלנו למשפחה בארוחת החג ותצרפו חברים חדשים בקישור הזה. המשוואה פשוטה: עוד חברים = עוד לוביסטים = עוד נושאים שנוכל לקדם עבורכם בכנסת.

חג שבועות שמח!

זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול 215 הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים

שתפו חברים במה עשינו השבוע