fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 
 

חוק ממשל זמין עבר בקריאה ראשונה, עוקבים אחרי יישום הרפורמה בבנקאות, עוזרים בהסדרת העבודה מול לוביסטים בכנסת ותומכים ברגולטורית האחת שלא דואגת רק לג'וב הבא שלה

גם רשם העמותות סומך עלינו! 

שמחים לבשר שהשבוע קיבלנו מ"רשם העמותות" אישור ניהול תקין. האישור הזה מהווה בעצם אסמכתא לכך שכספי המיזם מטופלים כראוי ומופנים למטרות שלנו. קבלת האישור מאפשרת לנו להתקדם מול רשויות המיסים בדרך לקבלה של סעיף 46א' (זיכוי מס לתורמים במיזם). נמשיך לעדכן כמובן בכל התפתחות.

יאיא הגיע השבוע לבשר אישית את הבשורה בישיבה השבועית של צוות המתנדבים האדיר שלנו, אנשים מצוינים שבאים לתקן במלוא מובן המילה.
רוצים/ות להתנדב בצוות הגיוס שלנו? מלאו את הפרטים באתר וניצור עמכם/ן קשר.

אומרים "שלום ולא להתראות" לפקס

חוק ממשל זמין, שיזמנו עם חברי הכנסת דוד ביטן ושרן השכל ("הליכוד"), עבר בקריאה ראשונה. הצעת החוק מחייבת משרדי ממשלה וגופים ציבוריים (קופות חולים, ביטוח לאומי וכו') לפרסם טלפון ומייל של העובדים, וקובעת שההתקשרות עם הגופים הללו תיעשה במייל (ולא רק בפקס!). האזינו לראיון עם לינור בתכנית "רבע ל: דיגיטל" בגלי צה"ל.

ממה אנחנו כל כך מתלהבים? כי כעת, לאחר שהצעת החוק עברה קריאה ראשונה, גם אם תתקיימנה מחר בבוקר בחירות (ואנחנו לא רומזים שום דבר :) – נוכל להמשיך בכנסת הבאה מאותה נקודה בדיוק, לקריאה שנייה ושלישית. לא נצטרך לעבור מחדש את כל המסלול המתיש של הגשת ההצעה והעלאתה לוועדת שרים לחקיקה ולקריאה טרומית (שלקח לנו "רק" שנתיים).
 

 
נאבקים להפוך את הרפורמה בבנקים למציאות – לא ניתן לה להפוך ל"אות מתה"

בינואר 2017 הכנסת אישרה את הרפורמה בבנקים, לאחר מאמצים אדירים מצידנו ביחד עם צדק פיננסי וישראל 2050. מטרת הרפורמה היא להקל על הקמת בנקים חדשים וכך לפתוח לתחרות את שוק הבנקאות ולהוריד את המחירים. כמעט שנה וחצי עברה והרפורמה הזו פשוט לא מיושמת!

להרחבה קראו את המכתב ששלחנו בנושא לשר האוצר ולמפקחת על הבנקים, ואת הכתבה בדה מרקר עם תגובה שלנו. 
 

השבוע התקיים בכנסת דיון מעקב אחרי ביצוע הרפורמה. יום לפני הדיון פורסם הדו"ח הראשון של ועדת היישום (שאחראית לכך שהרפורמה באמת תצא לפועל), באיחור (ממש לא אופנתי) של תשעה (9!) חודשים.

גם בדיון עצמו, חברי הכנסת איתן כבל ("המחנה הציוני") ורחל עזריה ("כולנו") דרשו מכל הגופים המעורבים לעמוד בלוחות הזמנים והבטיחו שיקיימו דיון נוסף בנושא עוד במושב הכנסת הנוכחי.  

צפו בדברים של עו"ד לינור דויטש, הלוביסטית שלכם/ן בדיון:
 

 
די לתרבות ה"מאכערים"!

לפני כשלושה שבועות התקיים דיון שיזמנו בכנסת על הצעת חוק המאכערים שלנו, שמסדירה את פעילות הלוביסטים מול משרדי הממשלה והרשויות המקומיות, תחום שכיום פרוץ לחלוטין. במהלך הדיון, נציג משרד האוצר ונציג נציבות שירות המדינה אמרו שהם עובדים על נהלים המסדירים את הקשר בין עובדי המדינה לבין לוביסטים ו"מאכערים".

השבוע שלחנו מכתבים לנציגי האוצר והנציבות, בהם הצענו את הסיוע שלנו בכתיבת הנהלים הללו.

שניהם הסכימו להיפגש אתנו בנושא, והמפגשים הללו צפויים להתקיים בשבועות הקרובים. עדכונים בקרוב.
ואם אתם שואלים למה בכלל צריך את חוק המאכערים, הנה טור דעה של לינור שמסביר את הנושא:
 

 
כך ייעשה לרגולטורית המנסה לעבוד לטובת הציבור

המפקחת על הביטוח הנוכחית, דורית סלינגר, היא רגולטורית עם שיניים, שפרסמה בתקופתה מספר שיא של חוזרים מקצועיים. אפשר להתווכח על הנכונות של חלק מהרפורמות שלה, אבל אין ספק שהיא באה לעבוד, ולא לטובת בעלי ההון.

בשבועות האחרונים סלינגר נתונה תחת מסע דה-לגיטימציה חסר תקדים מצד גורמים רבי כח (לחצו על התמונה כדי לקרוא כתבה בנושא). אנחנו בלובי 99 חושבים שצריך יותר רגולטורים שלא חושבים על התפקיד הבא שלהם, אלא דואגים לציבור.
 


 

 
היה לנו שבוע גדוש בהרצאות וזה הזמן להצטרף

יאיא סיפר על לובי 99 בבית הצעירים מזא"ה 9, בעת שלינור הרצתה בבר בת"א בשיתוף עם ארגון Wize. נועה נפגשה עם תכנית "מופת" של התנועה הקיבוצית ומרב העבירה הרצאה בכפר סבא.

תודה מיוחדת למתנדבים האדירים שלנו: גל וינרבה שסיפר עלינו ברמת גן ואוהד הצופה שהגיע לקיבוץ עין דור – תודה רבה גם לחבר הלובי דורון ארז על האירוח. 
 

מחר, שבת, מתן סיבק המתנדב האלוף שלנו יעביר הרצאה (שומרת שבת) במסגרת אירועי "שבאתי" בירושלים, ואתם מאוד מוזמנים (להרשמה), וביום חמישי נגיע לראשון לציון. לפרטים נוספים פנו אלינו במייל חוזר.

למי שעוד לא איתנו ואל מול הלוביסטים של בעלי ההון, אנו זקוקים לכם כעת. הצטרפו אלינו ויחד נגייס עוד לוביסטים חברתיים למען ה 99%.

 
זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול 215 הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים

 שתפו חברים במה עשינו השבוע