fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 

רשות ההגבלים פסלה את המיזוג בין בנק מזרחי לאגוד, "הסעודה האחרונה" של מועדון ההון-שלטון, קיבלנו עוד אישור כניסה קבוע לכנסת וכעת ניתן להזמין אותנו ליום ההולדת שלכם/ן

מתנגדים להצעת חוק שתסייע ללוביסטים של חברות הביטוח

בשבועות האחרונים דיווחנו לכם/ן על מסע דה-לגיטימציה נגד דורית סלינגר, המפקחת על הביטוח. השבוע עלתה לוועדת השרים לחקיקה הצעת חוק של נורית קורן ("הליכוד"), לפיה ועדת הכספים של הכנסת תצטרך לאשר כל רפורמה או חוזר מקצועי של המפקחת על הביטוח.

אנחנו בלובי 99 התנגדנו כמובן להצעה וניהלנו שיחות מאחורי הקלעים כדי לסכלה. בסוף הוחלט לדחות בחודש את הדיון בהצעה.

מה הבעיה בהצעת החוק? בכנסת פועלים 215 לוביסטים – חלקם מטעם חברות הביטוח, לשכת סוכני הביטוח, לשכת עורכי הדין ועוד גורמים בעלי אינטרס שהשתלחו לאחרונה בסלינגר – והחשש הוא שהם ינסו לעכב ולהשפיע על רפורמות שמיטיבות עם הציבור הרחב.

לחצו כאן של חברת הכנסת נורית קורן ונשיא לשכת סוכני הביטוח, ליאור רוזנפלד, כדי לקרוא את הפוסט שלנו בנושא.

נמשיך לעקוב ונעדכן בהתפתחויות.
רוצים להגביר את הכוח שלנו אל מול הלוביסטים הרבים של חברות הביטוח? הצטרפו אלינו עכשיו! 

הישג קטן נוסף – החלטה נכונה של רשות ההגבלים העסקיים 

השבוע פסלה רשות ההגבלים העסקיים את המיזוג בין בנק מזרחי-טפחות לבין בנק אגוד. ברשות נימקו את הפסילה בטענה שלנו, לאורך כל הדרך: "היעלמות בנק אגוד עלולה לפגוע בתחרות, המועטה ממילא, על לקוחות פרטיים במערכת הבנקאית. מזה עשרות שנים לא קם אף בנק חדש במדינת ישראל, ומספר הבנקים רק הלך והצטמצם".

כאמור, זה מה שטענו באופן מנומק החל ברפורמה בבנקים שליווינו וכלה בנייר העמדה ששלחנו לפני כמה חודשים לרשות ההגבלים בנושא.

"הון שלטון? ישבנו בבסטה בשוק הכרמל. יש שם בעיקר חתולים, ג'וקים ועכברים"

השבוע חשפנו כי יו"ר בנק לאומי המיועד, יורם טורבוביץ', נצפה בארוחה פרטית עם ציון קינן (מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר), אהוד אולמרט ואלפרד אקירוב, שמצוטט בכותרת. דוגמה קלאסית למועדון ההון-שלטון.

החשיפה הובילה לראיון עם אלפרד אקירוב  (לחצו על התמונה כדי לקרוא את הכתבה במלואה), שנשאל האם כבעל מניות בבנק לאומי הוא יצביע בעד המינוי של טורבוביץ', וענה "אני מניח שכן".

אין ספק שכאדם פרטי, טורבוביץ' יכול לאכול ולהתרועע עם חבריו כאוות נפשו. עם זאת, בתור מועמד לתפקיד יו"ר בנק לאומי, שהציבור הוא בעל המניות המרכזי בו באמצעות כספי הפנסיה של כולנו, טובת מי לדעתכם/ן תהיה לנגד עיניו כשיחליטו האם לתת עוד הלוואת ענק לטייקון – טובת הציבור או טובת חבריו בעלי ההון? 

לקח קצת זמן אבל בסוף זה הגיע… 

אז אחרי 7 חודשים בלובי 99, מרב סופסוף קיבלה אישור כניסה קבוע לכנסת. מאוד משמח שהכנסת מכירה באופן רשמי במרב בתור הלוביסטית הציבורית השנייה, ועכשיו אנחנו ממשיכים למשימה הבאה – להשיג אישור קבוע גם לנועה, לימית ולכל הלוביסטים/ות הבאים/ות, שנגייס בזכותכם/ן

דואגים לסימון נתיבי תחבורה ציבורית

אחת הדרישות שלנו ממשרד התחבורה ב"תכנית החירום להוצאת ישראל מהפקקים" הייתה לסמן בטווח הזמן המידי נתיבי תחבורה ציבורית (נת"צים) על נתיבים קיימים, כדי לאפשר לאוטובוסים לנסוע בנתיב פתוח ללא פקקים.

משרד התחבורה הורה להתחיל לסמן נת"צים בכבישים מרכזיים בתל אביב, אבל ממסמך שהגיע אלינו עולה כי עיריית תל אביב מעכבת את הפרויקט. פנינו השבוע לעיריית תל אביב כדי לדרוש סימון מיידי של הנתיבים הללו.

בנוסף נפגשנו השבוע עם עמותת "ישראל בשביל אופניים" כדי להתחיל לבחון קידום חקיקה לעידוד נסיעה על אופניים.

חזקו אותנו ברשתות החברתיות

אנחנו מתקרבים בצעדי ענק ל-20,000 לייקים בעמוד הפייסבוק שלנו, הזמינו את החברים/ות שלכם/ן לעמוד ועזרו לנו להגיע לשם! תתפלאו עד כמה הרשתות החברתיות יכולות להשפיע היום על מקבלי ההחלטות.

וגם בטוויטר שלנו אנחנו מתקרבים למספר עגול של 2,000 עוקבים. בואו, מעניין שם!

מגיעים גם לקורסים באוניברסיטה וגם לימי הולדת

בשבוע שחלף העבירה לינור שתי הרצאות באוניברסיטת תל אביב:
אחת מול סטודנטים לתואר שני במנהל עסקים, והשנייה בפני סטודנטים שנה א' בפקולטה למשפטים.

עצם העובדה שמזמינים את לובי 99 לקורסים באוניברסיטה מראה, המהפכה כבר כאן.

בנוסף, מתן סיבק המתנדב האדיר שלנו הרצה בירושלים וגייס לנו מספר מכובד של חברים חדשים. יאיא נפגש עם חניכי מכינת מיצר מרמת הגולן. ויש עוד סיבה לשמוח – אתמול יאיא הוזמן לספר על לובי 99 במסיבת יום הולדתו של חבר הלובי רוני קום בפאב בראשון לציון, מזל טוב רוני!

ואיפה תוכלו לפגוש אותנו השבוע? מחר (מוצ"ש) לינור תשתתף בפאנל בפתח תקווה בנושא "שחיתות על הבר" (קישור לאיוונט) וביום חמישי נגיע להוד השרון. לפרטים נוספים כתבו לנו במייל חוזר.

זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול 215 הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים

שתפו חברים במה עשינו השבוע