fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 
 

הזמינו אותנו לחוג בית, מחזקים את הציבור מול חברות הביטוח, בואו ליום התחבורה הציבורית בכנסת וגם – בנק ראשון מקבל זימון לוועדת פישמן

מה יותר מעניין – ערב עם לובי 99 בבית שלכם/ן או מונדיאל?

לובי 99 מקדם את האינטרסים של 99% מהציבור שאין להם את הממון להפעיל לוביסטים בכנסת. כל התקציב שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע ממימון המונים ואנחנו מאוד שמחים לא להיות תלויים בשום בעל הון או קרן. עוד לא חברים/ות? הצטרפו עכשיו.
 
אחת הדרכים המוצלחות ביותר עבורנו לגיוס חברים וחברות חדשים/ות היא באמצעות חוגי בית, בהם אנחנו מספרים מהם כללי המשחק בכנסת, איך אפשר להשפיע בצורה אפקטיבית ומה הצלחנו להשיג לטובת הציבור הרחב בזמן הפעילות הקצר שלנו.

יש לכם/ן 15-20 חברות וחברים שיהיו מעוניינים לשמוע על הלובי? רוצים/ות שנגיע אליכם/ן לסלון או למקום העבודה? מלאו את הפרטים בקישור הזה ונחזור אליכם/ן. צפו בסרטון שהכנו בנושא:
 

ותודה לרועי הרצליך, העורך המוכשר בטירוף, ולמתנדבים האדירים שלנו שהשתתפו בסרטון.

מחזקים את ההגנה על חושפי שחיתויות

חושפי שחיתויות הם אנשים שמסרבים להשלים עם שחיתות במקום העבודה שלהם, ולכן הם מדווחים עליה לגורמי הביקורת או לרשויות אכיפת החוק. ברוב המקרים הם לא מקבלים פרסים, אלא נאלצים לשלם מחיר אישי כבד כאשר המעסיקים שלהם פוגעים בתנאי עבודתם ואף מפטרים אותם.

היום אם חושף שחיתויות זכה ליחס שכזה והחליט לתבוע את המעביד שלו בבית הדין לעבודה – יש לו שנה אחת בלבד להגיש את התביעה, אחרת היא מתיישנת (לשם השוואה, תקופת ההתיישנות הרגילה עומדת על שבע שנים). במסגרת תקופה זו נכלל גם הזמן שבו נציב תלונות הציבור בדק את התלונה.

לדעתנו ההסדר הקיים לא מגן מספיק על חושפי שחיתויות ולכן כתבנו, בסיוע עמותת "עוגן" שפועלת בנושא, הצעת חוק שמאריכה את תקופת ההתיישנות בתביעה של חושף השחיתות נגד מעסיקו משנה אחת לשבע שנים.

את הצעת החוק מובילה חברת הכנסת רחל עזריה ("כולנו"), ואנחנו מאוד שמחים על שיתוף הפעולה הזה. על ההצעה חתומים גם חברי הכנסת דב חנין, מיקי רוזנטל ומרב מיכאלי.
 

 
למה צריך את מוסד בוררות ביטוח?

בתקופה האחרונה אנחנו מקדמים את הרפורמה של מוסד בוררות ביטוח, שיכריע באי-הסכמות בין חברות הביטוח למבוטחים תוך זמן קצר ובלי צורך בעורכי דין.

חברות הביטוח ועורכי הדין מתנגדים להסדר הזה, והם הצליחו להוציא את הרפורמה הזו מחוק ההסדרים האחרון, למרות מאמצים אדירים מצידנו להשאירה שם.

למה בכלל צריך את המוסד הזה? חברות הביטוח גוררות את המבוטחים לבית המשפט, מתישות אותם בהליך ממושך ויקר, ובסופו של דבר מבוטחים רבים נאלצים להסכים לפשרה ולקבל פחות כסף ממה שמגיע להם.

אמש שודרה ב"תכנית הכלכלית" כתבה בנושא, אליה התראיינה מרב הלוביסטית שלכם/ן. נמשיך לעדכן בנושא.
 

 

 
לדברים טובים צריך לחכות

השבוע בנק ראשון קיבל זימון להופיע בפני ועדת החקירה הפרלמנטרית למתן האשראי ללווים הגדולים (הידועה בכינוי "ועדת פישמן"), בראשות ח"כ איתן כבל ("המחנה הציוני").

כמו שאתם/ן בטח זוכרים/ות, אנחנו בלובי 99 התנגדנו מההתחלה להסדר החוב עם אליעזר פישמן ודחפנו להקמת ועדת החקירה, כי לא ייתכן שרק הטייקונים יקבלו "תספורות" ש-99% מהציבור יכולים רק לחלום עליהן.

נמשיך ללוות את הדיונים ולוודא שהאינטרס הציבורי נשמר. לחצו על התמונה כדי לקרוא את הכתבה שפורסמה בנושא. 

 
בואו ליום התחבורה הציבורית בכנסת

ב-3.7 (יום ג') יתקיים בכנסת יום התחבורה הציבורית. היום הזה מהווה המשך ישיר לסדרת הדיונים שנערכו בנושא בוועדת הכלכלה במושב הכנסת הקודם, בהם לובי 99 לקח חלק מרכזי, ואנחנו בטוחים שהולך להיות מעניין. רוצים/ות להגיע? רשמו לנו במייל חוזר.

 
ממשיכים ללמוד על הסדרי עבודה גמישים

השבוע מרב וימית השתתפו בכנס אלי הורוביץ לחברה וכלכלה של המכון הישראלי לדמוקרטיה. בכנס הוצגה סקירת מדיניות בתחום גמישות הסדרי עבודה במדינות שונות בעולם והמלצות למודלים חלופיים בישראל.

מסקר של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה כי 41% מהעובדים השכירים אינם מרוצים מהאיזון הנוכחי בין עבודתם לתחומי חיים אחרים, וכנראה שבדיוק בגלל זה חברי וחברות הלובי בחרו את נושא האיזון בין העבודה לחיים האישיים בהצבעה האחרונה. אנו עובדים כעת על בחינת ההמלצות שהוצגו בכנס וכתיבת הצעת חוק בנושא.

 
מעבירים את זה הלאה: הלובי של ה-99% 

כפי שעדכנו בעבר, לפני מספר חודשים פנו אלינו מעמותת "מעורבות", הפועלת להגברת העשייה החברתית והציבורית בקרב נשות הקהילה החרדית כדי להגביר את מוטת ההשפעה והאחריות הקהילתית שלהן. הן הגיעו ללובי 99 לאחר שהבינו שהשלב הבא בהתפתחות שלהן הוא ללמוד איך באמת עושים לובי ומקדמים נושאים שחשובים להן.

השבוע הן הגיעו לכנסת, ולינור העבירה להן סדנת הכשרה על דרכי העבודה מול הכנסת והממשלה, איך למפות את השותפים הפוטנציאליים ולבחור אפיקי פעולה, וכמה אפשר להשיג בעבודה אפקטיבית מאחורי הקלעים. זה כמובן לא הסוף ואנחנו מתכננים להשתמש בשיתוף הפעולה הזה בשביל לקדם את הנושאים שנבחרו על ידכם. 

 
בואו לשמוע אותנו 

פתחנו את העדכון הזה עם חוגי הבית ונסיים אותו עם חוגי הבית שיתקיימו בשבוע הבא.
ביום ראשון יאיא יספר על לובי 99 באוניברסיטה העברית ומרב תגיע להרצליה וביום שני יאיא יעביר חוג בית בתל אביב. רוצים/ות להגיע ולפגוש אותנו פנים אל פנים? פנו אלינו במייל חוזר לכל הפרטים.

שבת שלום!

 
זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול 215 הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים