fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 
 

מה צריך לעשות עם ים המלח, לוביסט שהורשע בפלילים לא יכול להמשיך לפעול בכנסת כרגיל, הצטרפו אלינו ליום התחבורה הציבורית ונפרדים (לא באמת) מהסטודנטים המופלאים שלנו

חבר מביא חבר – יחד מגדילים את הלובי

הסדרי חוב, שכללו "תספורות" של מאות מיליוני שקלים על חשבון הציבור הרחב, הם התוצאה הישירה של החברויות שנרקמו בעבר בין בכירי המערכת הבנקאית לבין הלווים הגדולים במשק, כמו נוחי דנקנר או אליעזר פישמן.

השבוע התקיימה מסיבת יום ההולדת של יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת "דלק", זו עם החובות בסך מיליארדי שקלים למערכת הבנקאית ולגופים המוסדיים (חברות הביטוח והפנסיה). זה לא מנע משורה של בכירים בשוק ההון המקומי להגיע לחגיגה.
 

החלטנו להשתתף בדרך ייחודית משלנו בחגיגה, ולאמץ את השיטה של הטייקונים, של "חבר/ה מביא/ה חבר/ה" – ספרו עלינו לחבר/ה שעדיין לא הצטרפו ללובי הציבורי, שלחו להם בווטסאפ את הקישור הזה, ויחד נגדיל את הכוח של הציבור מול 215 הלוביסטים של בעלי ההון.
 

מה צריך לעשות עם ים המלח?

אנו סבורים כי לא יהיה נכון לחדש את הזיכיון ולהפקיד את ים המלח שוב בידי גורם פרטי, מכיוון שהזיכיון פוגע באינטרס הציבורי.

השבוע הגיעה לסיומה עבודה מאומצת של גיבוש עמדת הלובי למסקנות הוועדה, וכתיבת נייר עמדה, לאחר התייעצות עם מומחים העוסקים בנושא (בין היתר, בכירים לשעבר במשרדי האוצר והמשפטים). העלנו הצעה פרקטית במסגרתה ים המלח יהיה בבעלות המדינה וגורם פרטי יהיה רק קבלן ביצוע לכריית המשאבים ושיווקם. בקרוב נופיע מול הצוות של משרד האוצר אז צפו לעדכונים בנושא.

לחברת כימיקלים לישראל (כי"ל) של משפחת עופר, יש זיכיון בלעדי על כריית משאבי טבע מים המלח, משאב ציבורי ששייך לכולנו. הזיכיון של כי"ל אמור להסתיים בשנת 2030 וצוות של משרד האוצר פרסם את המלצותיו לסיום הזיכיון (לכתבה בנושא המלצות הצוות).

כדי לקרוא את נייר העמדה שכתבנו, לחצו על התמונה.
 

 
סיבה #3246 להצטרף ללובי של הציבור

לא הגיוני בעינינו, שלאחר הרשעה בפרשת שחיתות כה חמורה כמו זו של "פרשת ישראל ביתנו", במסגרתה הורשע הלוביסט סטיבן לוי, בהפרת אמונים ונגזר עליו עונש של עבודות שירות ומאסר על תנאי, יתאפשר לו לחזור מיד לבית המחוקקים, ולעבוד בכנסת כאילו "הכל כרגיל".

לכן פנינו במכתב ליו"ר הכנסת בבקשה להגביל, לפחות לתקופה מסוימת, את חזרתו של לוי לעבודה בכנסת לכתבה בנושא.
הפרשה מייצגת את מה שפסול בחיבור בין ההון לשלטון.

צפו בסרטון של יאיא בנושא: 
 

והנה קישור לכתבה שפורסמה ב"דה מרקר" על המכתב ששלחנו:
 

 
מזמינים אתכם/ן ליום התחבורה הציבורית בכנסת

ב-3.7 (יום ג' הקרוב) יתקיים בכנסת יום התחבורה הציבורית, המהווה המשך ישיר לסדרת הדיונים שנערכו בנושא בוועדת הכלכלה במושב הכנסת הקודם, בהם לובי 99 לקח חלק מרכזי.

אנחנו עובדים קשה כדי לשכנע את מקבלי ההחלטות שעמידה בפקקים במשך שעתיים מדי יום אינה גזירת גורל. הפתרון הוא תחבורה ציבורית יעילה, מהירה ונוחה, שנעדיף להשתמש בה מאשר לנסוע עם הרכב הפרטי שלנו.
מעוניינים להגיע ליום התחבורה הציבורית? יידעו אותנו במייל חוזר.

 
הדוחות השנתיים הוגשו

לאחר קבלת אישור ניהול תקין, עליו דיווחנו לפני כחודש, אנחנו שמחים לבשר שהגשנו בימים האחרונים את הדוחות השנתיים שלנו לשנת 2017, לרשם העמותות. למי שרוצה להעמיק, הנה קישור לדוחות הכספיים שלנו, שמופיעים כמו תמיד ובשקיפות מלאה, באתר האינטרנט שלנו.

 
טעות או מדיניות – למה משאירים את הפרצות בחוק הריכוזיות?

לאחרונה דחתה ועדת השרים לחקיקה בארבעה חודשים את ההצבעה על הצעת חוק לסגירת אחת הפרצות בחוק הריכוזיות.

על ההצעה חתומים חברי הכנסת מרב מיכאלי ("המחנה הציוני"), רועי פולקמן ("כולנו") ועוד שורה ארוכה של ח"כים מהקואליציה והאופוזיציה.

אנחנו פועלים כבר תקופה ארוכה כדי לגרום לשר האוצר משה כחלון ולשרת המשפטים איילת שקד לפעול בנושא. לא מפחדים/ות מהמונחים "חברות ציבוריות" ו"פירמידות"? לחצו על התמונה כדי לקרוא את טור הדעה של לינור בנושא.

 
סיום שנה עם הסטודנטים הנהדרים שלנו, ואחת מצטיינת

בשנה האחרונה ליוו אותנו 5 סטודנטיות וסטודנטים מופלאים/ות דרך תכנית ״מתחברים״ של היחידה למעורבות חברתית באוניברסיטת תל אביב: אור, בר, עומר שי ושירז.

השבוע התקיים טקס הסיום של התכנית (למרות שהם/ן עוד ילמדו על בשרם, שקשה להתנתק מלובי 99).

זו הזדמנות להודות להם/ן על התרומה האדירה למיזם והמחויבות למטרה.
ולמרות שכולם מדהימים, רק אחת יכולה לקבל הצטיינות.

תגידו המון מזל טוב לשירז פליישר! תודה רבה, שירז, על היוזמה הרבה שהפגנת ועל ההירתמות לכל משימה.

 
מצרפים עוד שותפות ושותפים לדרך

מרב סיפרה השבוע על לובי 99 אצל חברת הלובי שרית אוחיון בהרצליה ויאיא הגיע לביתה של שרה רופמן שדאגה להרבה פינוקים. תודה רבה למארחות! גם המתנדב האדיר שלנו גיא וינרבה צירף חברות וחברים חדשים/ות ממקום העבודה שלו. תודה גיא, אין עליך!
 

יש לכם/ן 15-20 חברות וחברים שיהיו מעוניינים לשמוע על הלובי? רוצים/ות שנגיע אליכם/ן לסלון או למקום העבודה? מלאו את הפרטים בקישור הזה ונחזור אליכם/ן.

 
זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול 215 הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים