fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 

בוחנים את הנושאים שהציעו החברים/ות, אוגוסט ממחיש לנו את הרלבנטיות של חוק תחנות האוטובוס ושל נושא האיזון בין חיים אישיים לעבודה, וגם – הבנקים מסרבים למסור מידע לוועדת פישמן

שלום שותפים ושותפות,
גאים לשלוח אליכם/ן את העדכון השבועי ה-150(!) שלנו. כבר 150 שבועות שאנחנו מעדכנים אתכם/ן מה עשינו עבורכם/ן. זו אמנם הרבה עבודה, אבל אתם/ן בעלי ההון שלנו ואנחנו מאוד שמחים לשלוח לכם/ן מדי שבוע דין וחשבון.

ואם אתם/ן עוד לא חברים בלובי הציבורי שלנו, אתם/ן מוזמנים ומוזמנות להצטרף בקישור הזה ולחזק אותנו מול הלוביסטים של הטייקונים.

לובי 99 גם בבתי הכנסת

בשבת הקרובה כל באי בתי הכנסת ברחבי הארץ יפתחו את עלון השבת הפופולרי "עולם קטן" ויקראו ראיון עם יאיא ולינור: מה זה לובי ציבורי, אילו הצלחות היו לנו, עם אילו חברי כנסת אנחנו משתפים פעולה ומדוע הלוביסטים של הטייקונים לא סובלים אותנו. לקריאת הראיון המלא לחצו על התמונה:

בוחנים את הנושאים שהצעתם/ן

את השבוע הזה הקדשנו למעבר על למעלה מ-170 הצעות שהועלו על ידי חברי וחברות הלובי. כמו תמיד, אנחנו בודקים את ההיתכנות של כל נושא וחוזרים לכל חבר/ה עם התייחסות אישית עד פתיחת ההצבעה, שתיערך הפעם ב-7.9.

תודה רבה לכל החברים שלוקחים חלק בתהליך הזה! הקשר האישי ושמיעת הבעיות שמפריעות לכם/ן חשובים לנו מאוד.

אוגוסט ואתם/ן עומדים בתחנות אוטובוס ללא צל? 

אם יצא לכם/ן לעמוד בחום המטורף של אוגוסט בתחנה ללא צל, אתם/ן בטח יודעים שהנסיעה בתחבורה הציבורית יכולה להיות סיוט אמיתי. מחצית מהתחנות בישראל הן תחנות עמוד בלבד, והתכנון של חלק מהאחרות לקוי כך שלמרות שיש להן גג – הן לא מוצלות.

הצעת חוק שאנחנו מקדמים בחודשים האחרונים קובעת סטנדרט ראוי לתחנות אוטובוס, שיכלול מקומות ישיבה ומחסה מגשם ומשמש. למרות שהדרגים המקצועיים בכל משרדי הממשלה ובשלטון המקומי תומכים בהצעת החוק, במושב הקודם של הכנסת שרת המשפטים, איילת שקד, מנעה את העלאתה לוועדת השרים לחקיקה.

אנחנו כמובן לא מתכוונים לוותר. נמשיך להתעקש על כך שהצעת החוק תעלה להצבעה, ונלחץ על שרת המשפטים ועל שאר חברי הוועדה כדי שיתמכו בה. לחצו על התמונה של התחנה שצילמה ימית בקרית שמונה כדי לקרוא את הפוסט שהעלינו בנושא:

ועוד בעניין תחבורה ציבורית – השבוע פורסם בעיתון "דבר ראשון" טור שכתבה מרב בנושא תחבורה ציבורית. לקריאה לחצו על התמונה:

החופש הגדול ממחיש את הצורך באיזון בין חיים אישיים לעבודה

קיץ. חופש גדול. ביקשתן מסבא וסבתא לשמור על הילדים? או שנאלצתם לגרור אותם לעבודה ולא הצלחתם לעבוד כל היום?

במדינות רבות בעולם מבינים את החשיבות של ההפרדה בין החיים האישיים לבין העבודה. בינואר 2017 נחקק בצרפת חוק הקובע שעובדים זכאים להתעלם מטלפונים, מיילים והודעות מחוץ לשעות העבודה. בינתיים, ישראל היא אחת המדינות ה"מובילות" מבחינת אורך שעות העבודה ומספר שעות העבודה בכל יום.

השבוע העלינו סקר לעמוד הפייסבוק שלנו ושאלנו איזה פתרון יסייע לכם/ן יותר. לחצו על האפשרויות השונות כדי לקרוא את הפוסט:

אתם/ן עוד לא עוקבים אחרינו בטוויטר?

למה בעצם? יש הרבה תכנים מעניינים שאנחנו מעלים רק לחשבון הטוויטר שלנו.

השבוע, למשל, הגבנו לכתבה לפיה הבנקים מסרבים להעביר מידע לוועדת החקירה הפרלמנטרית בנושא ההלוואות הגדולות שניתנו לטייקונים ("ועדת פישמן").

הכירו את מי שסייעה להוציא את המייל הזה מדי שבוע

במשך 150 השבועות הללו, מי שסייעה לנו מאחורי הקלעים בעריכת העדכון השבועי היא חנה בית הלחמי, אחת המתנדבות הראשונות של המיזם ועורכת לשונית ראשונה במעלה, שלימדה אותנו את כל מה שאנחנו יודעים על טקסטים. חנה את נהדרת, המון תודה על השעות הרבות שהשקעת בנו בשלוש השנים האחרונות.

איפה היינו השבוע? 

השבוע מרב סיפרה על לובי 99 ביישוב אירוס (תודה רבה למשפחת ברזלי על האירוח, ובפרט לנועה ברזלי המתנדבת הנהדרת שלנו), ויאיא הגיע לראשון לציון (תודה לאסתר בר נתן ולחנה פרץ).

שבת שלום!

זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול 215 הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים