fbpx דלג לתוכן

<!doctype html>

עשינו השבוע 

אנחנו מקום 11 ברשימת המשפיעים של דה מרקר, נחשף סיפור מטורף על משפחת עופר וים המלח, איך פותרים את בעיית הפקקים, וכמובן שנה טובה וחג שמח 🙂

פתיחת ההצבעה למושב החורף!

אחרי שקיבלנו מכם מעל 200 הצעות לנושאים, עברנו, מיינו, דנו ובחנו התכנות לפי הקריטריונים שהגדרנו (נושא חברתי/כלכלי מובהק, מסייע לרוב המכריע של הציבור ולא לקבוצה קטנה, מסייע לציבור הרחב שאין לו ממון ולא לבעלי ההון, פרקטי וניתן לקידום בעת הזו, אין ארגון חברתי אחר העוסק בנושא ביעילות ובהצלחה, עדיפות לנושא שבו פועלים לוביסטים של בעלי ההון כנגד האינטרס הציבורי) ואף דאגנו להשיב לכם באופן אישי כל הצעה והצעה, אנחנו מעלים לבחירתכם ארבעה נושאי גג חדשים, כאשר זה שיבחר (ואולי השניים הראשונים- תלוי בהספקים) ילווה אותנו החל ממושב החורף הקרוב.

מזכירים כי הנושא החדש מצטרף לנושאי הגג הקיימים ואינו מחליף אותם.
:

חשוב לכם שהנושא שלכם יבחר? זה זמן מצוין לשלוח לינק לחברים כדי שיצטרפו ללובי ויוכלו להצביע עליו גם כן!

מקום 11 ברשימת 100 המשפיעים של דה מרקר

גאווה גדולה בלובי 99 – לינור דויטש שלנו נבחרה למקום ה-11 ברשימת 100 המשפיעים של דה מרקר!

לינור, הלוביסטית הראשונה של הציבור וסמנכ"לית המיזם, מוכיחה יחד עם הצוות הנפלא שלנו וכ-3,700 חברים במיזם שיש פה ציבור אכפתי שכבר לא מוכן לעמוד מנגד.

שנה שלישית ברצף שיש נציגות ללובי 99 ב-100 המשפיעים, ברשימה עמוסה בפעילים חברתיים שעובדים קשה לטובת הציבור ונותנים כוח-נגד לטייקונים אל מול מקבלי ההחלטות ומראה כמה ישראל השתנתה. לחצו על התמונה לכתבה:  

זוהי סדום? נציג של משפחת עופר במועצה האיזורית של ים המלח 

תקשיבו לסיפור המטורף הבא.

מסתבר שכבר 20 שנה (!) הנציג של עידן עופר וחברת כימיקלים לישראל מתמנה ללא בחירות להיות חבר במועצה האזורית "תמר" בה נמצאים מפעלי כי"ל וים המלח, ללא בחירות ובאישור שר הפנים.

לא רק זה, חבר המועצה הממונה הוא גם חבר בוועדה לתכנון ובנייה וגם לאיכות הסביבה. כלומר , נציג של עידן עופר, משתתף בישיבות מועצה בנושאים שמשפיעים על האינטרסים הכלכליים של משפחת עופר. אם זה לא היה עצוב היינו צוחקים.

לחצו על הכתבה לפרטים המלאים:

לשמחתינו, בעקבות החשיפה והביקורת הציבורית שהובלנו, משרד הפנים התאפס מהר ופרסם תוך 3 ימים תזכיר לביטול הצו שמאפשר זאת:

נלווה את ביטול הצו בכנסת ונדאג שייצא לפועל.

איך עברו הפקקים של פתיחת שנת הלימודים? 

חזרנו השבוע לשנת הלימודים. פיזרתם הבוקר את הילדים בבתי הספר ובגן? ו..? נתקעתם בפקק של החזרה לבית הספר.

אבל בואו נאמר את האמת – הפקקים לא עזבו אותנו גם באוגוסט, ברור שאחרי החגים יהיה גרוע יותר, ויש תחושה שלא נעשה מאמץ להקל עלינו ולהפוך את התחבורה הציבורית לאלטרנטיבה.

רק השנה ישראל זכתה במקום הראשון בעולם המערבי ב… פקקים. כך לפי ה- OECD ולפי קרן המטבע העולמי.

מה עושים? מסמנים נתיבי תחבורה ציבורית כדי שהאוטובוסים (ומכוניות עם שלושה נוסעים ויותר) יוכלו לנסוע ביעילות ומהירות ליעדם. צפו בלוביסטית שלכם, מרב שמציעה למקבלי ההחלטות לקבל החלטה אחת מאוד פשוטה. פשוט לסמן:


ואם בפקקים עסקינן, למה העלאת שכר נהגי האוטובוס הוא רכיב דרמטי בשיפור התחבורה הציבורית?
קראו את הטור של מרב דוד ב"דבר ראשון":

באים אליכם גם בחגים!

השבוע יאיא התארח ב"פיצה פיפל" מקום חברתי מגניב בשכונת שפירא. תודה רבה ליוגב קניג על האירוח ולאיתי מאיר המתנדב המעולה שלנו על היוזמה והארגון !

חוצמזה חגים זה לא תירוץ, ארגנו 15-20 איש ומעלה בסלון, בעבודה, בפיצריה השכונתית, ונבוא!

שבוע הבא שנה חדשה. מראש השנה הקודם הצלחנו להכפיל את כוחנו משני לוביסטים לארבעה, מי יתן ובראש השנה הבא נוכל לומר שוב אותו הדבר.

נספר לכם ראשונים שביום רביעי הקרוב בשעה 20:00 נפתח בקמפיין גיוס חדש, שמטרתו לחזק את כוחנו עוד יותר לקראת פתיחת מושב החורף והאתגרים הצפויים לנו בשנה הקרובה. 

חג שמח לכולם/ן ושנה טובה!

זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול 215 הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים