fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 
 

תכירו את מרב דוד, הבנקים מתחמשים בפרופסורים כלוביסטים לרגל ועדת פישמן, מה קרה באסיפת האג"ח של אי.די.בי, ממשיכים להיאבק על יישום הרפורמה בבנקים, אנחנו ו"הצינור", בואו לחוגי בית בסביבתכם

 
תכירו את הלוביסטית החדשה שלכם/ן!

כפי שהבטחנו, חשפנו בתחילת השבוע את הלוביסטית השלישית של לובי 99: מירב דוד. 
לראשונה מאז הקמתנו: לוביסטית חוצה את הקווים מהלובי המסחרי אל הלובי הציבורי!

למרב יש ניסיון רב. לפני תפקידה כמנהלת הרגולציה של תנובה, שימשה מרב כיועצת הכלכלית של יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת, ח"כ אבישי ברוורמן, ועסקה בחקיקה בתחומי פיננסים, אנרגיה, תחבורה, תקשורת, מים, מזון, דיור ועוד. חלקכם אולי מכירים אותה גם מהשנים בהן היתה כתבת בחדשות 10 ובמעריב.

אנחנו גאים מאד בגיוס האיכותי והמנוסה הזה לשורותינו, מוזמנים לקרוא את כל הפרטים ואת פנייתה האישית אליכם.
ברוכה הבאה מרב! 
 

 
הבנקים מתחמשים בלוביסטים לקראת ועדת החקירה על פישמן

"העובדה שהבנקים מתחמשים גם בשלל פרופסורים בעלי שם, בנוסף לצבא הלוביסטים המקצועיים שכבר עובד עבורם, מראה שהם בלחץ, כי הם יודעים שיזדקקו לכל סיוע כדי לכסות על מחדלי קבלת ההחלטות וקשרי ההון-שלטון-עיתון שהיו בזמנו של פישמן. צר לנו שפרופסורים מכובדים הופכים להיות שכירי חרב כנגד הציבור". 
כך מצוטטת לינור בכתבה, ורק נוסיף את המשפט שהושמט בעיתון: הם יודעים שנהיה שם לסייע לועדה ולח"כים לעשות עבודתם נאמנה. יהיה מענין זה בטוח. 

 

 
התפתחויות מעניינות בגזרת אי.די.בי ועסקת ההון-שלטון

כפי שעדכנו בשבוע שעבר, ביום ראשון נערכו אסיפות התייעצות מיוחדות של אי.די.בי עם בעלי האג"ח, שזה בעצם המוסדיים שמנהלים לנו ולכם את כספי הפנסיות. מה רבה הייתה הפתעתם, כשעו"ד לינור דויטש התייצבה לדיון כמיופת כח של מחזיק אג"ח פרטי (יו"ר עמותת צדק פיננסי, הראל פרימק הגאון שקנה בזמן מספר אג"חים מצומצם ונתן לה ייפוי כח חוקי כעורכת הדין שלו).

במשך ארבע שעות של דיונים, התדיינה לינור בקשיחות עם נציגי אי.די,בי פיתוח, שאלה שאלות קשות ואתגרה את השיח. מוזמנים לקרוא חלק מדבריה בכתבה שהתפרסמה בעקבות זאת בדה מרקר ולהאזין לקטע קצר מהדיון.

נמשיך להיאבק בכל החזיתות כדי לעצור את עסקת ההון שלטון המלוכלכת הזו.
אם עוד לא שלחתם מייל למנהלי המוסדיים, זה בדיוק 2 קליקים, לחצו פה.

 

ממשיכים להיאבק לישום הרפורמה בבנקים ומה קורה עם סגירת הסניפים

ביום חמישי נערך מפגש נוסף של קואליצית הארגונים החברתיים, בה אנו חברים עם המפקחת על הבנקים, חדווה בר וצוותה בנושא יישום הרפורמה בבנקים.

יישום הרפורמה לא מתקדם בקצב מספק ואנחנו לא מרפים לרגע מהנושא, לא מול בנק ישראל ולא מול משרד האוצר. אין בשורות אדירות מהמפגש, נראה כי נצטרך להמשיך את המאבק הציבורי בנושא ואתם עוד תעודכנו עליו תדירות.

מה שכן, לינור שוחחה עמה על נושא סגירת סניפי הבנקים ופגיעתם באוכלוסיות מבוגרות אותו העלינו בפניכם לפני כשלושה שבועות. המפקחת הרגיעה כי מבחינתה אנחנו "מתפרצים לדלת פתוחה", פרשה את מגוון התנאים שהיא דורשת מכל בנק לעמוד בהם לפני שמקבל אישור לסגירת סניף ואת נתוני סגירת הסניפים כך שניכר בבירור כי הנושא מעסיק את בנק ישראל באופן די מלא ומחייב. יחד עם זאת, הם התחייבו כי אם יש מקומות ספציפיים ברשימה שהתקבלה מתלונות חברי לובי 99 בהם תתגלה בעייתיות, היא תפעל לבדקם. נעדכן.

אנחנו והצינור

מתרגשים לעדכן כי גיא לרר התותח עשה לנו הפתעה השבוע והודיע כי בעוד שבוע (ראשון הבא) נקבל לשבוע לתפעל את עמוד הצינור, שהוא אחד עמודי הפייסבוק החזקים בישראל. 

זו הזדמנות לחשיפה אדירה לקהלים חדשים, ואנחנו מתכוננים לעמידה באתגר.

הנה הודעתו באולפן העתידי של "הצנרת" (שעדיין הוא אתר בניה), עם לינור דויטש, אורלי בר לב מחדר המצב ואירית דולב מהמקום הכי חם בגיהנום, שגם הן יקבלו שבוע כל אחת. 
 

חוגי בית

לינור התארחה השבוע בשכונת הדר יוסף בתל אביב אצל נגה הלפרין וגיא שר האדירים, באירוח מפנק ועם נוכחות מרשימה. היו לא מעט מצטרפים, ומעין קרסטד המתנדבת האלופה שלנו הייתה שם איתה לצרף אותם.

במוצ"ש הקרוב ה-21.10.17 בשעה 20.00 תגיע לינור למושב אביחיל שבעמק חפר. גרים בסביבה ורוצים לבוא לשמוע? מכירים מתעניינים רלבנטיים? כתבו לנו למייל לקבלת הכתובת המדויקת.

בחמישי הבא ה-26.10 יגיע יאיא למודיעין, ובמקביל שני תגיע למרכז ת"א, אז אותו כנ"ל על הכתובות.
 


 

ומילה לסיום.

חושבים שנחים על זרי הדפנה עם הלוביסטית השלישית? טעות בידכם. כי הלוביסטים המסחריים רק מתרבים. השבוע כבר מונים 213:
 

ביום שני הקרוב מתחיל מושב החורף של הכנסת, ואיתו הרבה הרבה עשיה ועומס. מבחינת נושאים פוטנציאלים הזקוקים לטיפול, עם 3 אנחנו לא מגרדים אפילו עשירית ממה שצריך לעשות. אז קדימה. תעזרו לנו לעזור לכם ולציבור הרחב. תצטרפו וצרפו חברים. צריכים את הלוביסט/ית הרביעי/ת, החמישי/ת והשישי/ת.
תעזרו לנו להוכיח שהציבור חזק, מעורב ומנצח.

 

 
זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול 213 הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים