במאות חוגי הבית שלנו שואלים אותנו שוב ושוב את אותן שאלות, ולכן כדי להקל עליכם ולהגביר את השקיפות שלנו קיבצנו למקום אחד את עיקרי התשובות. אנחנו שמחים להציג לכם את 15 התשובות לשאלות הנפוצות שלכם. אם יש לכם עוד שאלות מוזמנים להגיע לאחד מעשרות חוגי הבית שלנו או לפנות אלינו דרך המייל/הפייסבוק/הטוויטר.1. מי מממן אתכם?

לובי 99 הוא מיזם מימון ההמונים הקבוע הגדול בישראל. זה אומר שהחל מהשקל הראשון ועד השקל האחרון, כל כולו במימון המונים על ידי הציבור ולמען הציבור. אין אף בעל הון או קרן התומכים במיזם, ואנו גאים להיות חייבים אך ורק לחברי המיזם.


2. מדוע רק מי שמצטרף בתמיכה חודשית וקבועה הופך להיות חבר במיזם?

לובי 99 הוא מיזם לטווח ארוך שמטרתו לעשות שינוי חברתי-כלכלי משמעותי במדינה שלנו. לכן, התקבלה ההחלטה בהקמת המיזם לתעדף תמיכה חודשית וקבועה, כדי שנוכל לבנות מיזם יציב ומשמעותי על בסיס תקציב שנתי ותוכניות עבודה מסודרות. להמשך קריאה


3. האם התקציב שקוף ומה גובה המשכורות במיזם?

התקציב השנתי של לובי 99 מובא לאישור כלל חברי המיזם לקראת תחילת כל שנה, ובאם אין התנגדות של למעלה מ- 25% מחברי המיזם, התקציב מאושר ועולה לאתר האינטרנט שלנו. להמשך קריאה


4. כיצד אתם יכולים להבטיח שלא ישתלטו על המיזם בעלי ממון או עניין אחרים?

לובי 99 הוא מיזם עם מטרות מוגדרות כפי שאושרו הן על ידי חברי המיזם, והן על ידי רשם העמותות בישראל. מטרות המיזם הן לקדם באמצעות עבודת שתדלנות נושאים חברתיים כלכליים לטובת האינטרס הציבורי הרחב, ולא למען בעל הון כזה או אחר.
להמשך קריאה


5. כיצד מחליטים מה לקדם בלובי 99? האם אני יכול להציע רעיונות לקידום?

פעמיים בשנה לפני כל מושב של הכנסת רשאים חברי לובי 99, להציע נושאים חברתיים חדשים שהם באינטרס הציבורי הרחב. להמשך קריאה


6. מדוע שחברי הכנסת ישתפו אתכם פעולה, הרי אין לכם בעל הון שעומד מאחוריכם?

בניגוד אולי למה שרובכם חושבים, מרבית חברי הכנסת מגיעים ממקום של רצון לשרת את הציבור, והם שמחים לשתף פעולה עם הלובי של הציבור. להמשך קריאה


7. תגידו זה לא התפקיד של חברי הכנסת בעצם?

חברי הכנסת עובדים קשה, אך למאות הלוביסטים של בעלי ההון הנמצאים בכנסת יש השפעה רבה על תהליכי קבלת ההחלטות הכלכליות במדינה. להמשך קריאה


8. אתם מיזם שמאלני או ימני?

אנחנו מיזם חברתי-כלכלי בלבד, שלא עוסק בנושאים מדיניים, ביטחוניים, יחסי דת ומדינה ושאר ירקות. להמשך קריאה


9. מדוע קוראים לכם לובי 99?

יזם לובי 99, יאיא פינק החליט לקרוא לנו לובי 99 כי אנחנו הלובי של תשעים ותשעת האחוזים בציבור שאין להם לוביסטים בכנסת. הלוביסטים של הטייקונים מקדמים את האינטרסים של פחות מאחוז אחד מהציבור ואנחנו עובדים קשה כדי לקדם את האינטרסים הכלכליים של הציבור הרחב, ולא את של משפחת עופר או אריסון.


10. מה מקבל חבר לובי 99?

ראשית, הוא שותף במיזם מימון ההמונים הגדול בישראל, מיזם ייחודי שאין שני לו בעולם. להמשך קריאה


11. כיצד ניתן לעזוב את המיזם?

נשמח שלא תעזבו, אבל כמובן שניתן לעזוב בקלות ובמהירות באמצעות שליחת מייל אלינו ואנחנו נפסיק את חברותכם בלובי 99 תוך זמן קצר מאד.


12. האם ניתן להצטרף שלא באמצעות כרטיס אשראי?

כן. ניתן להצטרף דרך הוראת קבע בבנק שלכם, ישירות לחשבון הבנק שלנו. לאחר קבלת אישור מהסניף שלכם, אנא שלחו לנו מייל בעניין. אלו פרטי חשבון הבנק שלנו: לכבוד: “לובי 99 בע”מ (חל”צ)”, בנק לאומי (10), סניף: 806, מס’ חשבון:  31159749.


13. האם ניתן להגדיל את סכום התמיכה והאם אתם מוכרים לצרכי החזר מס?

כן, כמובן שניתן להגדיל את הסכום. להמשך קריאה


14. האם כל אחד יכול להצטרף ללובי 99?

כן, אין מבחני קבלה. כפי שכבר נכתב ההשפעה שלך על המיזם היא שווה לכל אחד אחר ללא קשר לגובה התמיכה הקבועה ואנו מעודדים כל אחד להצטרף ולחזק אותנו.


15. מה הן ההצלחות העיקריות שלכם?

נבחרנו פעמיים ברציפות לאחד מעשרת אנשי השנה של דה מרקר, מכיוון שהצלחנו תוך זמן קצר להיות גורם משמעותי מאד בתהליכי קבלת ההחלטות הכלכליים במדינה. להמשך קריאהיש לכם עוד שאלות? יש עוד הרבה תשובות באתר שלנו: כולל כל העדכונים השבועיים שלנו, עשרות הופעות בתקשורת, סרטונים קצרים ועוד ועוד. מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה נוספת, או להגיע לאחד מעשרות חוגי הבית שלנו בכל רחבי הארץ.