fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 

מה הצלחנו להשיג ב-3 השנים האחרונות, איך אתם/ן יכולים לעזור לנו להילחם בהון שלטון, הצביעו מה הנושא שנקדם במושב הכנסת הבא וגם – הירשמו ליום ההולדת שלנו והזמינו אותנו להיות אושפיזין

רק עוד 5,000 ₪ קבועים כדי להגיע ליעד

עבר קצת יותר משבוע מאז שיצאנו בקמפיין הגיוס שלנו, וכבר הצטרפו אלינו מעל 180 חברות וחברים בסכום של כ-10,000 ₪ מדי חודש. אז אמנם יש עוד עבודה כדי להגיע ליעד שהצבנו לעצמנו בתחילת הקמפיין, לכל הפחות 15,000 ₪ נוספים מדי חודש – אבל אנחנו בכיוון הנכון.

נזכיר שהסכום שנגייס בקמפיין יאפשר לנו לגייס לוביסט ציבורי חמישי החל ממושב הכנסת הקרוב (בנוסף ללוביסטיות המעולות שלנו), להקים מחלקת מחקר פנימית ולחזק את קהילת החברים בלובי הציבורי. או באופן כללי – להפוך מחברת לובי "קטנה ונמרצת" לכזו שהלוביסטים של הטייקונים והחברות הגדולות במשק יחששו ממנה.

ואם ניסית לספר על הלובי הציבורי באחת מארוחות החג, וכששאלו אותך על ההישגים שלנו לא ידעת מאיפה להתחיל – הסרטון הזה בדיוק בשבילך! הכנסנו לסרטון אחד של 2 דקות את ההישגים המרכזיים שלנו ב-3 השנים האחרונות, בנושאים שבהם חברות וחברי הלובי בחרו שנעסוק (תודה רבה לרועי הרצליך האלוף על הכנת הסרטון).

כדי שנצליח להביא עוד הישגים לטובת הציבור הרחב – אנחנו זקוקים לכם/ן. אנחנו מתבססים אך ורק על מימון המונים, בלי שום בעל הון או קרן שעומדים מאחורינו, ונשמח אם תפיצו את הסרטון לחברים ובני משפחה שמתעניינים. זה מאוד פשוט: לחיצה על התמונה תעביר אתכם/ן ישירות לווטסאפ שלכם/ן, וכל מה שאתם/ן צריכים לעשות זה לשלוח את ההודעה (שאנחנו ניסחנו עבורכם/ן) לכל מי שעשוי להתעניין.
פחות בעניין של סרטונים? הכנו עבורכם את ההישגים המרכזיים גם בגרפיקה (ותודה למעצב המוכשר ניר גולן!)
עדיין לא חבר/ה בלובי הציבורי? הצטרפו אלינו עכשיו.

עזרו לנו לעצור את המינוי שמשקף את מועדון ההון-שלטון בישראל 

ב-4.10 תתכנס אסיפת בעלי המניות של בנק לאומי ותדון במינויו של ד"ר יורם טורבוביץ' לתפקיד דירקטור בבנק (מתוך כוונה למנותו בהמשך ליו"ר הבנק). למה זה מעניין אותנו? כי טורבוביץ', שהיה הממונה על ההגבלים העסקיים בשנות ה-90, חצה מאז את הקווים והפך ליד ימינם של הטייקונים החזקים במשק. הוא עבד בשביל פישמן, נוחי דנקנר ולבייב ועשה עשרות מיליונים ממתווה הגז של תשובה. (לקריאת הרחבה הנה טור שכתבנו בנושא).

מעבר לכך שאין לטורבוביץ' ניסיון בניהול גוף בנקאי, או אפילו כדירקטור בבנק – איך נראה לכם/ן שהוא יפעל כיו"ר בנק? האם הוא יגביל את ההלוואות לחבריו בעלי ההון וימנע את התספורות הבאות? אנחנו חושבים שהתשובה שלילית ולכן אנחנו פועלים כדי לסכל את המינוי הזה. קראו את הפוסט שלנו בנושא:

באסיפה ישתתפו נציגי הגופים המוסדיים, שמחזיקים עבורנו את כספי הפנסיה ולכן בעצם מצביעים בשמנו. השבוע שלחנו להם מכתב בשיתוף ארגון "צדק פיננסי" הקורא להם להתנגד למינוי.

אבל זה לא מספיק ונשמח גם לעזרתכם/ן – לחצו על התמונה כדי לשלוח באופן אוטומטי מייל אישי למנכ"לי הגופים המוסדיים הקורא להם להתנגד למינוי.

מצביעים ומשפיעים

עד כה הצביעו כבר 55% מחברות וחברי הלובי על הנושא שנקדם במושב הבא של הכנסת, שייפתח בעוד שלושה שבועות. ומה איתכם/ן?

אם עוד לא הצבעתם/ן – היכנסו למערכת ההצבעה ובחרו את הנושא הקרוב ללבכם/ן. מזכירים שההצבעה היא על נושא שמתווסף לנושאים שנבחרו בעבר (כמו, למשל, תמלוגים על משאבי טבע והרפורמה בבנקים), בהם אנחנו ממשיכים לטפל. שימו לב ההצבעה פתוחה אך ורק לחברים (מי שמלשם באופן קבוע).

אם אתם/ן עוד לא חברים/ות במיזם – הצטרפו עכשיו, כדי שתוכלו להצביע ולהשפיע כבר במייל השבועי הבא.

מה הקשר בין הרפורמה בבנקים לבן של לינור

מוזמנים לקרוא את הפוסט האישי שכתבה לינור, הלוביסטית הציבורית הראשונה, ולגלות. השורה האחרונה של הפוסט מתמצתת את אופן הפעילות שלנו בכל מאבק שבו אנחנו לוקחים חלק (ולא רק ברפורמה בבנקים) – "כסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים". לחצו על התמונה כדי לקרוא את הפוסט:

Save the Date: מסיבת יומולדת 3 ללובי 

עוד לא נרשמתם/ן ליומולדת שלנו?

זו הזדמנות נהדרת לפגוש אותנו וגם כמה אורחים מעניינים שעבדנו איתם בשנה האחרונה: דורית סלינגר, המפקחת היוצאת על שוק ההון והביטוח; ח"כ יואב קיש (יו"ר ועדת הפנים), העיתונאית לינוי בר-גפן וח"כ דב חנין (יו"ר ועדת המשנה לתחבורה ציבורית).

הכניסה לחברות וחברי הלובי ומוזמניהם/ן (הזדמנות נהדרת להביא משפחה וחברים/ות שמתעניינים/ות), בכפוף להרשמה מראש. 

הזמינו אותנו להיות אושפיזין

סוכות הוא הזדמנות מצוינת להזמין אותנו להיות האושפיזין אצלכם/ן בסוכה/בסלון/בעבודה ולספר לכם/ן על הלובי הציבורי שהקמנו.

השבוע יאיא סיפר על הלובי בפני ש"ש של התנועה הקיבוצית וימית הגיעה לביתה של חברת הלובי קרן פרידמן  ביסוד המעלה (תודה רבה על הארגון והאירוח המפנק!).

ביום שלישי לינור תעביר חוג בית בתל אביב ויאיא יגיע לקיבוץ נצר סירני. אם אתם מעונינים להגיע או להביא חברים כתבו לנו במייל חוזר.

רוצים/ות שנגיע גם אליכם/ן? מלאו את הפרטים בטופס הזה ונחזור אליכם/ן.

שבת שלום וחג שמח!

זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול 215 הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים