fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 

פרסום ראשון – תוצאות ההצבעה שלכם, שבוע אחרון לקמפיין הגיוס, ניצחון נוסף לציבור מול קשרי ההון-שלטון וגם – רשמים מהסיור של חברי הלובי במנהרות הרכבת הקלה

בואו לחגוג איתנו בשישי הקרוב

גם השנה, כמו בכל יום הולדת של הלובי הציבורי, חשוב לנו לעצור לרגע ולומר לכם/ן – הבעלים של המיזם – תודה פנים אל פנים. בואו לחגוג עמנו 3 שנים של מאבקים ציבוריים והרבה הישגים.

האירוע יתקיים ביום שישי הקרוב (12.10) בשעה 10:30 ב"בסקולה", הרכבת 72 ת"א (תחבורה ציבורית רבה מגיעה לאזור ואין בעיית חניה).

חוץ מאיתנו יהיו שם גם דורית סלינגר, המפקחת היוצאת על שוק ההון והביטוח, בהופעה פומבית ראשונה מאז סיום תפקידה; ח"כ יואב קיש, יו"ר ועדת הפנים; ח"כ דב חנין, יו"ר ועדת המשנה לתחבורה ציבורית; והעיתונאית לינוי בר גפן. הכניסה חופשית לחברי וחברות המיזם ומוזמניהם/ן, בכפוף להרשמה מראש. מהרו להירשם, מספר המקומות מוגבל!

הצבעתם/ן והשפעתם/ן, והנה התוצאות

אבל קודם, הסבר קטן לכל החברים והחברות שהצטרפו לאחרונה: פעמיים בשנה, לפני כל מושב של הכנסת, החברים בלובי 99 קובעים מה הנושאים שהלוביסטיות שלנו יקדמו במושב הקרוב. הנושאים שעלו להצבעה מבוססים על הצעות שהחברים שלחו לנו, שעומדות בקריטריונים שהוגדרו מראש. במקביל, אנחנו ממשיכים לקדם את הנושאים שנבחרו בעבר, כמו הרפורמה בבנקים, הפרדת הון-שלטון, תחבורה ציבורית ועוד ועוד.

אז אחרי ההקדמה הקצרה הזו, לא נמתח את רגע האמת יותר מדי. לאחר ש-74% מחברי המיזם הצביעו, אלו התוצאות:

בזכות קמפיין הגיוס המוצלח, שיאפשר לנו אוטוטו לגייס לוביסט נוסף עוד במושב הכנסת הקרוב, אנחנו מתכוונים לטפל – במידת האפשר וכתלות בעומסי העבודה – גם בהיבטים מסוימים של הנושא שנבחר במקום השני.

לגבי "הזכות לפרטיות ברשת", הנושא שהגיע למקום האחרון – עקב ההתנגדות הרבה לנושא הזה בקרב החברים, אין בכוונתנו להעלות אותו שוב בהצבעות הקרובות (גם אם נקבל הצעות מהחברים בנושא).

עזרו לנו להגיע ליעד של קמפיין הגיוס שלנו

לפני שלושה שבועות יצאנו לדרך עם קמפיין הגיוס שלנו, במטרה לחזק את הכח של הציבור מול הטייקונים והחברות הגדולות במשק, שמפעילים מאות לוביסטים כדי לקדם את האינטרסים שלהם.

חסרים לנו עוד כ-1,000 ₪ כדי להגיע ליעד, ויש לנו רק עוד שבוע. נזכיר שהסכום שנגייס בקמפיין יאפשר לנו לגייס לוביסט ציבורי חמישי החל ממושב הכנסת הקרוב (בנוסף ללוביסטיות המעולות שלנו), להקים מחלקת מחקר פנימית ולחזק את קהילת החברים בלובי.

תמיכה חודשית ששווה לכוס בירה אחת או שתיים יכולה לעשות כאן שינוי אדיר – הצטרפו עכשיו ועזרו לנו להפוך לחברת הלובי המשפיעה בישראל, שגורמת לכאב ראש ללוביסטים של הטייקונים!

עוד לא השתכנעתם/ן? מזמינים אותך לצפות בסרטון של הבעלים של לובי 99, שהם בעצם כל אחד ואחת מאלפי החברים שבמיזם, היחידים שלהם אנחנו נותנים דין וחשבון.

נועה, נתנאל, אוהד ותמוז מספרים למה הם הצטרפו ללובי של הציבור ומזמינים גם אותך להצטרף. לחצו על התמונה כדי לצפות:

הציבור – 1; המועדון – 0 

אתמול הגיע הרגע שעבורו עבדנו במשך חודשים ארוכים (יחד עם ארגון צדק פיננסי) – אסיפת בעלי המניות של בנק לאומי, שדנה במינוי ד"ר יורם טורבוביץ' לתפקיד דירקטור בבנק (מתוך כוונה למנותו בהמשך ליו"ר הבנק). שמחים לבשר שהמאבק שלנו נשא פרי והוחלט שלא לבחור בטורבוביץ'. כפי שכתבנו בהרחבה בעדכונים הקודמים, טורבוביץ' היה יד ימינם של הטייקונים החזקים במשק ואין לו את המומחיות החשבונאית והפיננסית הנדרשת לתפקיד.

מזמינים אתכם/ן לקרוא את אחת הכתבות שפורסמו לאחר ההחלטה, ובעיקר את התגובה של לינור הלוביסטית שלכם/ן, שנלחמה כמו לביאה נגד המינוי ואפילו הגיעה לאסיפת בעלי המניות עם דלקת גרון חריפה ו-39 מעלות חום (לביאה, כבר אמרנו?):
"הערב הוכח פעם נוספת כמה כח ואפקטיביות יש לציבור כשהוא מעורב ועובד ביחד. כשהעלינו לראשונה את ההתנגדות למינוי, הנושא היה לחלוטין מתחת לרדאר, והמינוי כנראה היה עובר חלק אלמלא הביקורת הציבורית הפעילה".

לחצו על התמונה של טורבוביץ' כדי לקרוא את הפוסט שהעלינו בנושא:

מי האנשים היחידים שאנחנו בלובי 99 מפחדים מהם?

כפי שכבר בטח הבנתם/ן, אנחנו לא חוששים מקרבות מול הטייקונים והחברות הגדולות במשק (ואפילו מאוד נהנים כשאנחנו מנצחים בהם). אבל כשיאיא פינק, מייסד ומנכ"ל המיזם, נשאל ממי הוא מפחד – הוא ענה ללא היסוס שמחברי הלובי, בעלי ההון שלנו. אנחנו צריכים להיות ראויים לאמון שלכם/ן מדי יום, וזאת הסיבה שהחלטנו שכל המימון שלנו – מהשקל הראשון ועד האחרון – יהיה רק במימון המונים קבוע, למרות שזה קשה וסיזיפי.

אם מעניין אתכם/ן לדעת מאיפה הגיע הרעיון להקמת הלובי הציבורי ומה גורמי הכוח הגדולים חושבים עלינו – לחצו על התמונה כדי לקרוא את הפוסט האישי שכתב יאיא.

האור בקצה המנהרה? 

אנחנו בדרך כלל מספרים לכם מה לא עובד בתחבורה הציבורית, אך השבוע החלטנו לצאת לסיור שהיה בו גם היבט אופטימי. יחד עם שלושים חברי וחברות לובי 99, הלכנו לבקר במנהרות הרכבת הקלה שהולכות ונחפרות מתחת לגוש דן. הקו האדום – שיחבר את פתח תקווה, דרך תל אביב, לחולון ובת ים – עתיד להיפתח כבר בשנת 2021.

הרעיון לצאת לסיור נולד בעקבות פגישה שקיימה מרב דוד, הלוביסטית שלכם/ן, עם אנשי חברת נת"ע כדי לשמוע על ההתאמות בין הקו האדום לבין מערכת האוטובוסים שתזין אותו. גלית פורת, דוברת נת"ע, סיפרה כי כיום ברור ששלושת קווי הרכבת הקלה לא יהיו פתרון מלא לפקקים, אך הרעיון הוא שהם יספקו אלטרנטיבה נוחה ומהירה יחסית לנסיעה בגוש דן. היא גם הציגה את הפתרון המלא יותר, שנמצא כיום בתכנון ראשוני, וכולל שלושה קווים נוספים של מטרו, שגם הם באחריות נת"ע.

די לתרבות ה"מאכערים"!

רוצים/ות לדעת איך הצעת חוק המאכערים שלנו תעזור לצמצם את הפער בין אלו שיש להם כסף וקשרים, ומצליחים לקבוע פגישה עם מנכ"ל משרד ממשלתי תוך שבוע, לבין 99% מהציבור? לחצו על התמונה כדי לקרוא את הטור של נועה זלצמן, הלוביסטית שלכם/ן, ב"דבר ראשון".

מה הקשר בין התיכון הוירטואלי לבין פסטיבל המוזיקה אינדינגב?

שניהם הזמינו אותנו להרצות אצלם ולספר על הלובי הציבורי שהקמנו!

השבוע יאיא העביר שתי הרצאות מסוג קצת אחר: הראשונה בפני תלמידי התיכון הוירטואלי והשנייה על מימון המונים במרכז הצעירים מזא"ה 9 בת"א.

ביום שני הקרוב ימית תגיע ליישוב שכניה שבגליל ובסופ"ש הבא מרב תעביר 2 הרצאות בפסטיבל המוזיקה אינדינגב. מעוניינים/ות להגיע? כתבו לנו במייל חוזר כדי לקבל את הפרטים המלאים.

נתראה בשישי ביום ההולדת שלנו, להרשמה.
שבת שלום!

זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול 215 הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים