fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 

תודה לכל מי שהגיע/ה ליום ההולדת שלנו, סיכום קמפיין הגיוס המוצלח שלנו, בשבוע הבא חוזרים לכנסת ולמה צריך שר לענייני תחבורה ציבורית 

יומולדת 3 – היה מושלם

חגגנו היום את יום ההולדת השלישי ללובי הציבורי באירוע המסורתי שלנו ב"בסקולה". מודים למאות חברי הלובי שהגיעו לחגוג איתנו. תודה גם למפקחת היוצאת על הביטוח ושוק ההון – דורית סלינגר, לעיתונאית לינוי בר גפן ולחברי הכנסת יואב קיש ודב חנין, על ההשתתפות ועל המחמאות הרבות ללובי שלנו.

בזכותכם/ן הלובי הציבורי חוזר לכנסת חזק יותר

בשבוע הבא הכנסת חוזרת לפעילות ואנחנו כמובן נהיה שם. הקמפיין המוצלח, שהתקיים בשבועות האחרונים, יאפשר לנו לגייס מנהלת קהילה ולוביסט חמישי כבר ממושב הכנסת הקרוב.

בזכותכם נוכל לעסוק בנושאים נוספים – נושא הפנסיה והביטוח שבו בחרו החברים במקום הראשון, וכתלות בעומסי העבודה גם להיאבק בלוביסטים של חברות הסיגריות, המזון והתרופות שפוגעים בבריאות שלנו (הנושא שנבחר במקום השני). אפילו ב"כלכליסט" התעניינו בנושא הבא שחברי וחברות המיזם בחרו 😊 – לחצו על התמונה לקריאת הכתבה:

אם אתם רוצים לדעת כמה מוצלח היה הגיוס בחודש האחרון, שימו לב למספרים:
בפרק הזמן הזה הצטרפו אלינו 583 חברים וחברות בסכום של כ-25,000 ₪ מדי חודש. אנחנו מודים מעומק הלב לכל המצטרפים (וכמובן לחברים הוותיקים!) ומבטיחים שנעשה כל מה שאנחנו יכולים כדי להיות ראויים לאמון הזה.

מול 215 הלוביסטים של הבנקים ושל שאר חברות הענק – אנחנו נמשיך להילחם את מלחמתם של ה-99%. עוד לא חברים/ות בלובי הציבורי? הצטרפו אלינו ועזרו לנו להמשיך ולגדול.

רוצים/ות לקרוא מה יהיו המשימות העיקריות (אך ממש לא היחידות) של כל אחת מהלוביסטיות לשבוע הבא? לחצו על התמונה כדי לקרוא את הפוסט שהעלינו בנושא:

למה אנחנו צריכים שר ליציאה מהפקקים?

"משבר הפקקים משפיע על אזרחי ישראל לא פחות ממשבר הדיור, ואולי אף יותר ממנו. הוא לוקח מאיתנו את הדבר החשוב ביותר: הזמן". איך אנחנו מציעים להתמודד עם הבעיה הזו? מוזמנים/ות לקרוא את המאמר של מרב דוד, הלוביסטית שמטפלת בנושא התחבורה הציבורית, ב"דה מרקר":

מה גרם לימית להצטרף ללובי הציבורי?

בחודש מאי הצטרפה אלינו ימית ינאי מלול בתור הלוביסטית הרביעית, ואנחנו מאוד שמחים על החיזוק המשמעותי הזה. אז אם תהיתם/ן מה גורם לימית לנסוע פעמיים בשבוע מקריית שמונה לכנסת, מוזמנים ללחוץ על התמונה ולקרוא את הפוסט האישי שהיא כתבה:

מאחלים בהצלחה לנגיד בנק ישראל ולממונה על הביטוח

השבוע התבשרנו על שני מינויים לתפקידים בכירים במגזר הפיננסי – פרופ' אמיר ירון שמונה לנגיד בנק ישראל ומשה ברקת שמונה לממונה על שוק ההון, ביטוח וחסכון.

בקרוב הם ייכנסו לתפקידם, ואנחנו נהיה שם כדי להזכיר להם שהם צריכים לפעול, בראש ובראשונה, לטובת הציבור הרחב.

לומדים את הנושאים החדשים שנבחרו

השבוע קיימנו סדרת פגישות בשני הנושאים החדשים שבחרו חברי וחברות הלובי – גם בנושא הפנסיה והביטוח וגם בנושא הכח האדיר של הלוביסטים של חברות הטבק. נושא העישון נבחר במקום השני אך גילינו שמיד עם חזרת הכנסת מהפגרה בשבוע הבא יש דיון קריטי בנושא הגבלת הפרסום של מוצרי טבק.

בהקשר הזה, השבוע פורסם שהתופעה בה אותה חברת לובי מייצגת במקביל גם חברת טבק וגם ארגון בריאות (כמו קופת חולים) הופכת לפרקטיקה לא מקובלת. זאת, בין היתר, הודות למאמצים של העמותה לדמוקרטיה מתקדמת. לחצו על התמונה כדי לקרוא עוד על תופעת "הייצוג הכפול" ועל הצעת החוק להגבלת הפרסום של מוצרי טבק:

ממשיכים להפיץ את הבשורה

השבוע יאיא סיפר על הלובי הציבורי שלנו בפני חניכי מכינת "קול עמי" בקריית יערים, חניכי תכנית "צוערים לשלטון המקומי" ותכנית אדווה של מכינת גל בקרית אתא; וימית העבירה חוג בית ביישוב הקהילתי שכניה שבגליל המערבי (תודה רבה לברק אורי על הארגון והאירוח).

מגיעים לפסטיבל אינדינגב בסופ"ש הקרוב? היום (ו') ומחר (ש') מרב תספר על לובי 99 במתחם "אדמה" שבפסטיבל ונשמח לראותכם/ן. לפרטים.

שבת שלום ותודה על השותפות!

זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול 215 הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים