fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 
 

הממונה לשעבר על שוק ההון והביטוח מחמיאה ללובי 99, מחפשים את הלוביסט החמישי וגם – מככבים בתקשורת

 
מי שומר על הפנסיה שלנו? 

6 טריליון ₪ (1,600,000,000,000). זה הסכום אותו מנהלות חברות הביטוח והפנסיה שלנו. על הכספים האלה מפקחת רשות שוק ההון, ביטוח וחסכון, שבראשה עומד ד"ר משה ברקת שנכנס לאחרונה לתפקיד.

השבוע הופיעו ד"ר ברקת וסגנו בפני "ועדת פישמן", ועדת החקירה הפרלמנטרית שבוחנת כיצד נערכו לטייקונים הסדרי אשראי בהיקפים כה גדולים. הם נשאלו שאלות רבות שמטרתן לבדוק מהי רמת הפיקוח שמפעילה הרשות על ההלוואות והאשראי שנותנים הגופים המוסדיים לטייקונים. התשובות היו מאכזבות.

המסקנה המרכזית מהדיון היא שהרשות לא בודקת לעומק מה נעשה עם הכסף שלנו, וגם כשהיא מגיעה למסקנה שהיו כשלים – היא לא עושה מספיק. נציגי רשות שוק ההון לא הזכירו אפילו דו"ח ביקורת אחד שנערך בנוגע להלוואות או "תספורות" לטייקונים, וגם כשהם נשאלו על צעדים אופרטיביים כמו מתן סנקציות – התשובות היו מתחמקות.

אנו מקווים ומאמינים שהממונה הנכנס מבין שכללי המשחק משתנים ושיש עיניים בוחנות על הלוואות מהסוג הזה. בדיון היה נשמע שברקת בא לעבוד בשביל הציבור, ובעבודה מולו אנחנו מתכוונים לוודא את זה (כבר נקבעה לנו פגישת היכרות עימו בהמשך החודש).
לחצו על התמונה מהדיון לקריאת הפוסט שהעלינו בנושא:

בשבוע הבא לא יתקיים דיון בוועדת פישמן (אל דאגה, יש לנו לא מעט דיונים בוועדות אחרות), אך בשבוע שלאחר מכן יגיעו אליה בכירים משני בנקים – דיסקונט והבינלאומי.

"הפכתם לפה מקצועי לציבור אילם ולא מאורגן"

זה חלק קטן מהדברים שאמרה עלינו קודמתו של ברקת בתפקיד, הממונה לשעבר על שוק ההון והביטוח, דורית סלינגר, באירוע יום ההולדת שלנו. בשנים האחרונות עבדנו מול רשות שוק ההון ואנחנו מאוד גאים שהפעילות שלנו, שנתמכת על-ידי אלפים רבים, זוכה להכרה גם בקרב הגורמים המקצועיים הבכירים ביותר. לחצו על התמונה כדי להאזין לנאום:
לפני שנתיים היה זה פרופ' איתן ששינסקי שהגיע לאירוע יום ההולדת שלנו והחמיא לנו על הסיוע בהגדלת התמלוגים שמשלמת כי"ל על משאבי הטבע מים המלח; ובשנה שעברה דרור שטרום הודה לנו על החלק המרכזי שלקחנו בהעברת הרפורמה בבנקאות. אנחנו נמשיך לעבוד קשה למען האינטרס הציבורי ובתקווה גם לקבל מחמאות 😊 

בשביל זה אנחנו צריכים עוד חברים במיזם. המשוואה פשוטה: חברים חדשים = עוד לוביסטים ציבוריים = נושאים חברתיים נוספים שאנחנו יכולים לטפל בהם – הצטרפו עכשיו והפיצו לחברים.

ממשיכים להתרחב

אז אחרי שעמדנו בזכותכם ביעד של קמפיין הגיוס האחרון, התחלנו בחיפושים אחרי הלוביסט הציבורי החמישי. השבוע פרסמנו את מודעת הדרושים בעמוד הפייסבוק שלנו, ונשמח אם גם החברים והחברות בלובי הציבורי יסייעו לנו ב"להעביר את זה הלאה". רק שימו לב, תנאי הסף אינם בגדר המלצה, אלא חובה.

מככבים בתקשורת

בין אם אתם/ן איתנו מתחילת הדרך, ובין אם הצטרפתם/ן כחברים וחברות ללובי רק לאחרונה – מוזמנים לצפות בראיון של לינור בערוץ הכנסת ולהתעדכן בסטטוס של ארבעה חוקים שאנחנו בלובי 99 יזמנו:
 

גם יאיא התראיין אמש לתכנית "הצנרת" של גיא לרר ברשת, על לובי 99 בכלל ועל מצבה של התחבורה הציבורית בישראל בפרט.
 

ממשיכים לחרוש את הארץ

אתמול מרב העבירה חוג בית בראש העין (תודה רבה לאורית כסלו-קפון על הארגון ולאמנון וצילה על האירוח), ועומר העביר הרצאה בקואופרטיב "בשותף" בירושלים (תודה לשי קדם על שיתוף הפעולה).
 

מחר (מוצ"ש) בשעה 20:30 יאיא יעביר הרצאה במסגרת ערב "חלומות להוריש" לזכר ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל בקיבוץ גבת. ביום שני בשעה 19:30 מרב תעביר הרצאה באנגלית על העשייה של לובי 99 במסגרת אירוע על ים המלח של ארגון "טל אוויר" בתל אביב. לפרטים נוספים פנו אלינו במייל חוזר.

 
זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול מאות הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים