fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 

הישג נוסף שלנו – משרד התחבורה ישקיע עשרות מיליוני ₪ בתחנות אוטובוס, הכנו סרטון שמסביר מהי ועדת פישמן, הרשמו לסיור בכנסת, וגם – תודה לחן וברוכה הבאה יסמין

שמחים וגאים להביא לאישורכם/ן את תקציב 2019

כרגיל, לקראת סוף השנה אנחנו מבקשים מכם/ן, השותפים והשותפות שלנו (חברי המיזם התומכים באופן קבוע), לאשר את התקציב השנתי של השנה הבאה. תקציב שנת 2019 יעמוד על כ-2.4 מיליון ש"ח, פי שניים (!) מהתקציב של 2018.

צד ה"הכנסות" בתקציב הוא הערכה שלנו על בסיס ביצועי העבר אבל כמובן שאנחנו צריכים אתכם/ן איתנו במאמצי הגיוס בשביל להצליח לבצע אותו במציאות ואף להתעלות על הציפיות שלנו 😊 ככל שנצליח לגייס יותר חברים, נוכל לגייס עוד לוביסטים בשלב מוקדם יותר, לשמור על כח האדם הנוכחי ולטפל בעוד נושאים חברתיים וכלכליים.

התקציב מצורף בתמונה הבאה וגם כקובץ אקסל וניתן לראות בדיוק כמה כסף צפוי לצאת על כל סעיף. עיקר התקציב מופנה למשכורות, שמוצגות הן בעלות מעביד (כמה המשכורות עולות ללובי 99 בפועל) והן כשכר ברוטו. עלות המעביד היא גבוהה יותר משכר הברוטו, כיוון שהיא לא כוללת רק את השכר, אלא גם עלויות נוספות שקשורות בהעסקת העובד/ת, כמו החלק של המעביד בביטוח הלאומי ובפנסיה.

רק חברי וחברות לובי 99 (המשלמים/ות דמי חבר מדי חודש, בכל סכום שהוא) יכולים לאשר את תקציב המיזם. עוד לא חברים? הצטרפו עכשיו.
אנחנו גאים מאוד להיות מיזם שכל כולו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע אך ורק מהציבור הרחב, באמצעות מימון המונים. זה אמנם אתגר לא פשוט, אבל כך אנחנו לא תלויים בשום בעל הון או קרן שקובעים עבורנו, אלא רק בכם.

מסתכלים על חצי הכוס המלאה

ביום ראשון עלתה לוועדת השרים לחקיקה הצעת החוק שהגשנו עם ח"כ מיקי זוהר ("הליכוד") לקביעת סטנדרט אחיד לתחנות אוטובוס, הכולל מחסה משמש ומגשם ומקומות ישיבה. למרות שהוועדה החליטה לדחות את הדיון בהצעת החוק בארבעה חודשים, רשמנו הישג כאשר משרד התחבורה הודיע באותו היום שהוא הקציב עשרות מיליוני שקלים להקמת סככות המתנה לאוטובוסים בכל תחנות האוטובוס ברחבי הארץ.

כמו תמיד – הבטחות בלבד לא מספיקות לנו, ואנחנו נמשיך לשגע את כ-ו-ל-ם עד שיהיו כאן תחנות אוטובוס נורמליות, שהן עוד צעד אחד קטן בדרך לתחבורה ציבורית ראויה. לחצו על התמונה כדי לקרוא את הפוסט שהעלינו בנושא:

ועדת פישמן ב-60 שניות 

בשבועות האחרונים אנחנו מעדכנים אתכם/ן על הדיונים בוועדת פישמן, ועדת החקירה הפרלמנטרית לבחינת ה"תספורות" האדירות שהבנקים העניקו לטייקונים. אם לא הבנתם/ן עד הסוף מה הסיפור של הוועדה הזו ולמה אנחנו משקיעים בה כל כך הרבה זמן ומרץ – הנה סרטון של 60 שניות שיעשה לכם/ן קצת סדר, ויסייע לנו ללחוץ על מקבלי ההחלטות:

הירשמו לסיור בכנסת!

ביום שני ה-31.12 בין השעות 15:00-18:00 נקיים סיור בכנסת לחברי וחברות המיזם. אז אם אתם/ן רוצים להשתתף בסיור "מאחורי הקלעים" במשכן הכנסת ולהיפגש עמנו ועם שני ח"כים שיגיעו לדבר איתנו – הירשמו עכשיו.

תודה לחן וברוכה הבאה יסמין

חן מטס, מנהלת הגיוס הנפלאה שלנו, עוזבת אותנו לאחר 8 חודשים של עבודה בלובי. חן הגיעה אלינו כדי להחליף את שני שיצאה לחופשת לידה, ומהר מאוד נהפכה לחלק אינטגרלי מצוות הלובי והובילה את המתנדבים הנהדרים שלנו. חן – תודה רבה על המקצועיות והאכפתיות והמון בהצלחה בהמשך הדרך. זו לא פרידה כי מהלובי לא באמת נפרדים, חן תמשיך ללוות אותנו כמתנדבת 😊

את חן תחליף יסמין בן עמרם, בוגרת תואר ראשון בפוליטיקה וממשל בשילוב סוציולוגיה ואנתרופולוגיה מאוניברסיטת בן גוריון ופעילה חברתית בתחומי כלכלה, חברה וסביבה. יסמין עשתה שנת שירות ומספר תפקידים נוספים בתנועת הנוער "בני המושבים", ובעבר היא ניהלה את תכנית המנהיגות בקמפוסים של ישראל 2050.

רוצים להצטרף לאחד מצוותי הגיוס שלנו ולעזור ליסמין ? פנו אליה במייל: yasmin@lobby99.org.il.

בתמונה: למעלה – חן וחלק מהמתנדבים שלנו בישיבת הצוות השבוע; למטה – יסמין.

ממשיכים להפיץ את הבשורה

השבוע ימית פגשה את חניכי מכינת מיצר ודיברה על לובי 99 במסגרת "שבוע פוליטי" במכללת אורנים, ולינור העבירה הרצאה בתל אביב (תודה רבה לצוות "אסקייפסיטי" על האירוח ולמאיה מושקוביץ הפעילה המדהימה שלנו על הארגון).

מחר (מוצ״ש) לינור תספר על הלובי הציבורי בכפר סבא וביום חמישי יאיא יגיע להרצאה בקיבוץ דגניה א' בשעה 20:30, ונשמח לפגוש אתכם/ן שם. לפרטים נוספים כתבו לנו במייל חוזר.

זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול מאות הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים