fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 
 

בהתאם להחלטתכם/ן – פותחים חזית עם הלוביסטים של מונופול הגז, הדו"ח הסופי על עתיד הזיכיון בים המלח הוגש, אין גבול לחוצפה של הבנקים, וגם – מזמינים אתכם/ן להציע נושאים בהם תרצו שנעסוק ולחזק אותנו ברשתות החברתיות

 
הפנסיה שלכם/ן במגדל?

אז יש לכם/ן סיבה לדאגה. בשבועות האחרונים סיפרנו לכם/ן על ההתפטרות של יו"ר מגדל, עודד שריג, בטענה שהוא "לא יכול לשאת באחריות לכספי המבוטחים". במגדל מבוטחים כ-2.5 מיליון ישראלים והיא מנהלת מעל רבע טריליון ₪ של כספי ציבור, ולכן האמירה הזו מדאיגה מאוד.

ההתבטאות של שריג באה על רקע התנהלות בעייתית מאוד של בעל השליטה במגדל, שלמה אליהו, שכבר כמה חודשים מנסה לעשות כל מיני תרגילים לא כשרים מול הרגולטור כדי להגביר את השליטה שלו בחברה (הנה דוגמה לכתבה אחת מבין רבות שפורסמו בנושא).
אנחנו עובדים על הנושא מול  הממונה על שוק ההון והביטוח כבר תקופה, אבל כדי להפיץ את המידע, הנה סרטון קצר שהכנו על הנושא:
 

מעכשיו מטפלים גם בהפחתת מחיר הגז

בשבוע החולף התקיימה הצבעה מיוחדת בקרב חברי וחברות לובי 99 בשאלה האם נכון שנפעל לטובת הפחתת מחירי הגז. להערכתנו, דווקא בתקופת הבחירות והרכבת הממשלה החדשה אחריהן אפשר לגייס תמיכה פוליטית לנושא. כנראה שגם חברי/ות המיזם חשבו כך, כי רוב מוחץ של 89% מהחברים/ות הצביעו בעד. עכשיו בכוונתנו ללמוד את הנושא לעומק, להכין תכנית עבודה לטיפול בו, וכמו תמיד – לעדכן אתכם/ן בכל התפתחות.

מונופול הגז משקיע מיליונים רבים בניהול קמפיינים ציבוריים יקרים ובהפעלת מיטב הלוביסטים בכנסת ובמשרדי הממשלה. בדיוק בשביל זה אנחנו צריכים אתכם/ן איתנו. עוד לא הצטרפת ללובי של הציבור? הצטרפו עכשיו וחזקו אותנו מול הלובי העוצמתי ביותר במשק הישראלי.
 

איזה נושא תרצו שנקדם בכנסת?

החברים והחברות הוותיקים במיזם יודעים שבדרך כלל בתקופה שבה הכנסת לא עובדת – חברי המיזם (המשלמים דמי חבר מדי חודש) יכולים להציע נושאים שבהם נעסוק במושב הבא של הכנסת, ולאחר מכן גם להצביע ולבחור את הנושאים אותם נקדם. רוצים להציע נושא אך אתם עוד לא חברים? הצטרפו עכשיו.

בגלל ההכרזה על הבחירות, מושב הכנסת האחרון ארך רק חודשיים וחצי (במקום 5 חודשים כמתוכנן). בשלב הזה של השנה לא הייתה אמורה להיות הצבעה, אבל אנחנו רואים בתקופת הבחירות הזדמנות מצוינת לאפשר לחברים לקבוע לנו סדרי עדיפויות בין מגוון הנושאים בהם אנחנו מטפלים. הסיבות לכך הן הגידול בכמות החברים והעובדה שאנחנו עוסקים בנושאים רבים, שחלקם נבחרו בתחילת הדרך על-ידי מספר קטן יחסית של חברים (מאות חברים לעומת כמעט 5,000 חברים היום).

חשוב לנו לשמר את המסורת שבה חברי וחברות המיזם מציעים את הנושאים בהם נעסוק, אבל הפעם אנחנו מבקשים שהנושאים יהיו קשורים לנושאי הגג הקיימים שנבחרו בעבר. שימו לב שמדובר בנושאים רחבים ויש עוד הרבה דברים שאפשר לקדם במסגרתם, ואנחנו חושבים שתקופת הבחירות מהווה הזדמנות להעמיק בנושאים שנבחרו.

החל מהיום ועד ה-7.2 כל חבר וחברה בלובי יוכל להציע נושא אחד בלבד שעומד בקריטריונים שבטופס המקוון (לחצו על התמונה כדי למלא אותו):

אתם/ן עוד לא עוקבים אחרינו בטוויטר?

טוויטר היא זירה חשובה, שמי שנמצא בה יודע שבה נקבע סדר היום התקשורתי. לוקח כמה דקות לפתוח חשבון וכל האקשן קורה שם, נסו ולא תתאכזבו. יש הרבה תכנים מעניינים שאנחנו מעלים רק לחשבון הטוויטר שלנו.   

השבוע, למשל, הגבנו שם לשתי כתבות שנוגעות לתחומי העיסוק שלנו.
הכתבה הראשונה עסקה בדו"ח הסופי שהוגש השבוע על עתיד הזיכיון בים המלח. הזיכיון של כי"ל יסתיים בשנת 2030 ולכן זה נושא שילווה אותנו עוד תקופה ארוכה.
 

הדיווח השני היה על הפנייה של איגוד הבנקים לוועדת החקירה הפרלמנטרית להתנהלות המערכת הפיננסית בהסדרי חוב ("ועדת פישמן") בדרישה שטיוטת הדו"ח תועבר אליהם, כדי שהבנקים יוכלו להגיב לדו"ח לפני פרסומו. אנחנו חושבים שזה די אבסורדי שהבנקים, שטענו לכל אורך הדרך ל"חיסיון בנקאי", מבקשים עכשיו לקבל את טיוטת הדו"ח לפני שיפורסם. כפי שכתב ח"כ איתן כבל ("העבודה"), יו"ר הוועדה, הבנקים הם אלו "שחייבים דין וחשבון לציבור שמיוצג על ידי הכנסת ולא להפך". אל דאגה, אנחנו שם כדי לוודא שזה לא יקרה.
 

פועלים נגד המינויים הפוליטיים ברשויות המקומיות 

לפני שלושה שבועות עדכנו אתכם/ן שמשרד הפנים פרסם טיוטת חוק שמקנה למנכ"ל הרשות המקומית את כל הסמכויות לניהול כח האדם ברשות, סמכויות שעד כה היו נתונות לראש הרשות. שלחנו תגובה לתזכיר החוק ובה אמרנו שזו לא הדרך הנכונה כיוון שמדובר באותה הגברת בשינוי אדרת – המנכ"ל ממונה על-ידי ראש הרשות המקומית, ובדרך כלל מדובר באיש אמונו.

לחצו על התמונה כדי לקרוא את המאמר שימית ינאי מלול, הלוביסטית שמטפלת בנושא, כתבה ל"דבר ראשון":

עזרו לנו להילחם בהון-שלטון בלי לצאת מהבית

כיום הרשתות החברתיות הן אחת הפלטפורמות המרכזיות בהן אנחנו בלובי 99 מעבירים מסרים ומגיעים ל-99% שאת הקול שלהם/ן אנחנו משמיעים בכנסת ובמשרדי הממשלה. בימים אלו אנו מייסדים את סיירת הרשת של הלובי הציבורי, שתעזור לנו לגדול ולהפיץ את הבשורה ברשתות החברתיות. בנוסף, אחת לכמה חודשים חברי הסיירת יתכנסו למפגש, שבו נדון על האסטרטגיות של הלובי ברשת ונבנה יחד תכנית עבודה לפעילות הדיגיטלית שלנו.

מעוניינים/ות להצטרף? כל מה שנדרש מכם הוא להיכנס לקבוצת הווטסאפ הייעודית שפתחנו בלחיצה על הקישור הבא או לפנות אלינו במייל חוזר בבקשה שנוסיף אתכם לקבוצה.

ממשיכים להגיע לקהלים חדשים

השבוע לינור סיפרה על הלובי לקהילת הורי בית הספר גרץ בתל אביב; אוהד הצופה, המתנדב האדיר שלנו, העביר חוג בית ברמות מנשה וימית נפגשה עם מכיניסטים מיחיעם וגם סקרה את העשייה של הלובי בחוג בית בקריית טבעון. תודה לנסים תל אביבי, שחם ברקת ומושיק לינדנבאום חברי הלובי על הארגון והאירוח!

בשבוע הבא נגיע ביום שלישי לרמת גן, ברביעי לתל מונד ובחמישי לקיבוץ רביבים. מעוניינים/ות להגיע? השיבו במייל חוזר לפרטים נוספים.

צריכים אתכם/ן!

מפגשי חשיפה וחוגי בית הם כלי ראשון במעלה להפצת בשורת הלובי הציבורי. אין כמו לפגוש אותנו פנים אל פנים ולשמוע ממקור ראשון על הפעילות שלנו כדי לגייס תומכים חדשים ולשכנע מתלבטים. תזמינו אותנו! 20 איש ומעלה בסלון ביתכם/ן או במקום העבודה, בכל מקום בארץ, ונגיע!

פחות מתאים לכם לארח חוג בית אבל עדיין מעוניינים לעזור? נשמח אם תירשמו לסייע בפרסום חוגי הבית באזור מגוריכם/ן בטופס הקצרצר הבא ונחזור אליכם/ן כשיהיה משהו רלבנטי.

 
זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול מאות הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים