fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 
 

הזמינו אותנו לחוגי בית, הציעו נושאים אותם תרצו שנקדם, הדו"ח הסופי על סיום הזיכיון של כי"ל בים המלח הוגש, וגם – מה הבעיה שלנו עם המעבר של פרופ' איתן ששינסקי לייעץ לתשובה?

 
איך הגיע האפוד הזוהר לחיינו?

צפו בסרטון קצר של לינור דויטש, מנכ"לית לובי 99, בנושא:
 
מעניין אתכם/ן לשמוע מה באמת קורה ״מאחורי הקלעים״ בכנסת? מה בדיוק אנחנו עושים כל היום? מה לובי 99 הצליח להשיג עבורכם/ן ב-3 השנים שבהן אנחנו קיימים? ואיך אפשר להשפיע על המצב מעבר להצבעה בבחירות פעם ב-4 שנים?

במסגרת לובי 99 אנחנו עורכים הרצאות בכל רחבי הארץ כדי לצרף אלינו עוד ועוד חברים על מנת להמשיך לגדול ולהשפיע! כל מה שצריך זה 20 א/נשים ומסך, להירשם כאן – ואנחנו נגיע.

איזה נושא תרצו שנקדם בכנסת?

כפי שעדכנו אתכם/ן בשבוע שעבר, אנחנו רואים בתקופת הבחירות הזדמנות מצוינת לאפשר לחברי וחברות המיזם לקבוע לנו סדרי עדיפויות בין מגוון הנושאים בהם אנחנו מטפלים. חשוב לנו לשמר את המסורת שבה חברי וחברות המיזם מציעים את הנושאים בהם נעסוק, ולכן הפעם אנחנו מבקשים שהנושאים יהיו קשורים לנושאי הגג הקיימים שנבחרו בעבר. מדובר בנושאים רחבים, ועד חזרת הכנסת לפעילות אנחנו רוצים להעמיק בנושאים שנבחרו ולבוא עם רעיונות חדשים שאפשר לקדם במסגרתם.

חברים/ות בלובי 99? עד יום חמישי הקרוב (ה-7.2) כל אחד/ת מכם/ן יוכל להציע נושא אחד בלבד שעומד בקריטריונים שבטופס המקוון (לחצו על התמונה כדי למלא אותו). עוד לא חברים? הצטרפו עכשיו!
 

האם הממשלה הבאה שוב תמסור את ים המלח לטייקון?

הצוות הממשלתי שעסק בסיום תקופת הזיכיון על ים המלח הגיש את מסקנותיו הסופיות לשר האוצר בשבוע שעבר. רגע לפני הבחירות לא צפויות החלטות משמעותיות, ולכן ההחלטה על עתידו של ים המלח תגולגל לממשלה הבאה.

כימיקלים לישראל (כי״ל) אחראית לשליש מירידת מפלס ים המלח כל שנה והפעילות שלהם עושה נזקים לנוף ולתיירות, בחסות רגולטורים שמתקשים מאוד בשמירה על האינטרס הציבורי. עכשיו זה זמן מצוין לדחוף את הנושא לאג'נדה של המפלגות השונות, ובכלל להזכיר לנבחרי הציבור השונים שלציבור אכפת מאוד מים המלח. לחצו על התמונה כדי לצפות בסרטון של מרב דוד, הלוביסטית שלכם/ן, על הנושא:
 

כסף קונה (כמעט) הכל

פרופסור איתן ששינסקי עמד בראש הוועדה שהמליצה להגדיל את נתח המדינה ברווחי הגז ולאחר מכן בראש הוועדה שהמליצה להגדיל את התמלוגים מים המלח. השבוע הצטערנו לשמוע שהוא חצה את הקווים וכתב לקבוצת "דלק" בראשותו של יצחק תשובה חוות דעת במסגרת הליך משפטי, לפיה "דלק" זכאית לתמלוגים מוגדלים ומוקדמים על חשבון המשקיעים, תמורת עשרות אלפי שקלים. אנחנו מעריכים מאוד את פרופסור ששינסקי, התייעצנו איתו בעבר והוא אף היה אורח כבוד ביום הולדת שנה של הלובי, ולכן האכזבה רבה עוד יותר.

נכון שזכותו של פרופסור ששינסקי להחליט עבור מי הוא עובד, אבל אי אפשר לרקוד על שתי החתונות. יש משמעות סמלית ועקרונית לעובדה שפרופ' ששינסקי בוחר לקחת כסף מהתאגיד הגדול בענייניו עסק בשם הציבור. האם לאחר שקיבל תשלום מ"דלק" ותשובה הוא יוכל לעסוק ללא משוא פנים בסוגיות ציבוריות אחרות שעוד יבואו בהקשר הזה? אנחנו חושבים שלא

נמשיך להילחם לטובת הצד של הציבור במשוואה הלא מאוזנת הזו. בואו לחזק אותנו במאבק הזה ולהוכיח שכסף קטן של רבים יכול לנצח כסף גדול של מעטים.

כתבו עלינו בעיתון 

השבוע פורסם ראיון שנערך לפני מספר חודשים עם מנכ"ל המיזם דאז יאיא פינק והמנכ"לית הנוכחית לינור דויטש במסגרת מוסף "המושכים בחוטים" של העיתון "מקור ראשון". תודה ליאיר קראוס על הכתבה המפרגנת! לחצו על התמונה כדי לקרוא את הכתבה:

עזרו לנו להילחם בהון-שלטון בלי לצאת מהבית

כיום הרשתות החברתיות הן אחת הפלטפורמות המרכזיות בהן אנחנו בלובי 99 מעבירים מסרים ומגיעים ל-99% שאת הקול שלהם/ן אנחנו משמיעים בכנסת ובמשרדי הממשלה. בימים אלו אנו מייסדים את סיירת הרשת של הלובי הציבורי, שתעזור לנו לגדול ולהפיץ את הבשורה ברשתות החברתיות. בנוסף, אחת לכמה חודשים חברי הסיירת יתכנסו למפגש, שבו נדון על האסטרטגיות של הלובי ברשת ונבנה יחד תכנית עבודה לפעילות הדיגיטלית שלנו.

מעוניינים/ות להצטרף? כל מה שנדרש מכם הוא להיכנס לקבוצת הווטסאפ הייעודית שפתחנו בלחיצה על הקישור הבא או לפנות אלינו במייל חוזר בבקשה שנוסיף אתכם לקבוצה.

ממשיכים להגיע לקהלים חדשים

פתחנו את העדכון הזה בקריאה להזמין אותנו להרצאות, בכל מקום בארץ. אז רק כדי להוכיח שאנחנו באמת מגיעים לכל מקום – השבוע היינו בתל אביב, רמת גן, תל מונד ובקיבוץ רביבים, והנה תמונות שמוכיחות את זה.

תודה לאורן מודעי, רותם אלוני ולין קפלן חברי הלובי על הארגון והאירוח!

 
זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול מאות הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים