fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 
 


מה אנחנו עושים בתקופת הבחירות ב-50 שניות; מתי יהיה מטרו בתל אביב ומה אפשר לעשות כדי לקדם את הפרויקט הזה; וגם – מפרגנים ליאיא

 
חשיפה: כשלים בהליך המינוי של בכיר במשרד המשפטים ללוביסט הראשי של הבנקים


ראש הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים, עו"ד אלון בכר, קיבל אישור להתמנות למנכ"ל איגוד הבנקים (בעצם, הלוביסט הראשי של הבנקים). על פי החוק, נדרש צינון של שנה לפני מעבר של בכיר בשירות המדינה לעבודה בגוף עליו הוא פיקח, אבל הצינון של בכר קוצר לחודש בלבד.
חשפנו שורת כשלים בהליך, כולל העובדה שבכר הסתיר פרטים מהותיים בבקשה שלו לקיצור הצינון, ופנינו בנושא למשרד המשפטים וכן לנציבות שירות המדינה וליועץ המשפטי לממשלה. כל הפרטים בסרטון הבא:
מהתגובה של משרד המשפטים למכתב שלנו ברור שהם מבינים שיש בעיה, ועכשיו השאלה היא האם הגופים המוסמכים יפעלו. קראו את הכתבה שפורסמה על הפעילות שלנו ב"דה מרקר":
 
תופעת הדלתות המסתובבות משירות המדינה למגזר הפרטי פוגעת באמון הציבור במערכת. במקביל להתנגדות שלנו להתנהלות השערורייתית במקרה הזה, אנחנו עובדים על תיקון שיטפל בנושא באופן רוחבי. עוד לא הצטרפתם/ן ללובי הציבורי? הצטרפו עכשיו וחזקו אותנו במאבק הזה ובאלו שיבואו אחריו לניתוק הקשר בין ההון לשלטון.

אז מה אנחנו עושים בתקופת הבחירות?

התשובה הקצרה: עובדים הכי קשה שלנו ולאט לאט מגבירים.

התשובה הארוכה היא שגם בתקופת הבחירות, הדברים הכי חשובים שקורים בפוליטיקה הם גם הכי משעממים. דווקא בתקופה הזו צריך לתפוס את הבכירים במשרדים הממשלתיים לפני שהם עוברים לעבוד בצד של ההון, ולסכל עסקאות שמיטיבות עם הטייקונים ופוגעות בציבור לפני שהן קורות. או בקיצור, אנחנו עומדים בין החתול לשמנת גם כשהכנסת בפגרה.

גם עכשיו אנחנו עובדים מול חברי הכנסת העתידיים ומול הממשלה כדי לוודא שגם ביום שאחרי הבחירות הם יזכרו שהציבור הוא זה ששם אותם בכיסאם, ולא בעלי ההון. צפו בסרטון קצר שהכנו בנושא:
 

מתי יהיה מטרו בתל אביב?


חברת נת"ע שמקימה את המטרו בתל אביב (שלושה קווים של רכבת תחתית בנוסף לרכבת הקלה) הציבה יעד להקמתו בשנת 2030. מדובר ביעד שאפתני מאוד, כי בתוך משרד האוצר עדיין יש ויכוחים בין אגף התקציבים ואגף החשב הכללי כיצד יש לממן את הפרויקט האדיר הזה שעלותו 150 מיליארד ₪. השבוע התקיים כנס של נת"ע שמטרתו להגביר את המחויבות של כל בעלי העניין בקידום מהיר של המטרו.

מרב דוד, הלוביסטית שלכם/ן, השתתפה בפאנל בנושא "איך התחבורה משנה את החיים ואת הכלכלה" ודיברה על הצורך בשינוי מודל קבלת ההחלטות של הממשלה בתחום התחבורה. כיום ההחלטות מתקבלות לאט וכל משרד מקדם יוזמות בנפרד, ויש צורך בהקמת גוף שיגרום לכולם לעבוד ביחד כ"קבינט יציאה מהפקקים".

בימים אלה אנחנו נפגשים עם נציגי המפלגות ומציעים להם לקדם את הקמת הקבינט הזה. בנוסף, אנחנו מבהירים להם שאם אחרי הקמת הממשלה הבאה לא תתקבל החלטת ממשלה מיידית על תקצוב פרויקט המטרו – היעד של מטרו בגוש דן בשנת 2030 לא יושג.
 

מפרגנים ליאיא

אי אפשר בלי להגיד מילה על יאיא פינק, מייסד הלובי והמנכ"ל לשעבר, שהצליח להתברג השבוע במקום השמיני בפריימריז של "מפלגת העבודה". מדובר בהישג מרשים ואנחנו גאים בו מאוד ומאחלים לו שיצליח להיכנס לכנסת וימשיך לעשות טוב ולפעול למען הציבור כח"כ.

ועדת פישמן נשארה יתומה? לא ממש

השבוע פורסם כי שלושה חברים בולטים בוועדת החקירה הפרלמנטרית לבחינת הסדרי החוב שניתנו לטייקונים ("ועדת פישמן") לא יחזרו כנראה לכנסת הבאה, ולכן "בהנהלות הבנקים ודאי נושמים לרווחה".

אנחנו מציעים לבנקים לא לפתוח את השמפניות כ"כ מהר. בדיוק בשביל זה יש את לובי 99 שייצג את האינטרס של הציבור גם בכנסת הבאה ויוודא שההמלצות של הוועדה גם מיושמות בשטח. הנה ציוץ שהעלנו בנושא בעמוד הטוויטר שלנו:

עזרו לנו להילחם בהון-שלטון באמצעות הרשתות החברתיות

כיום הרשתות החברתיות הן אחת הפלטפורמות המרכזיות בהן אנחנו בלובי 99 מעבירים מסרים ומגיעים ל-99% שאת הקול שלהם/ן אנחנו משמיעים בכנסת ובמשרדי הממשלה. בימים אלו אנו מייסדים את סיירת הרשת של הלובי הציבורי, שתעזור לנו לגדול ולהפיץ את הבשורה ברשתות החברתיות. בנוסף, אחת לכמה חודשים חברי הסיירת יתכנסו למפגש, שבו נדון על האסטרטגיות של הלובי ברשת ונבנה יחד תכנית עבודה לפעילות הדיגיטלית שלנו.

מעוניינים/ות להצטרף? כל מה שנדרש מכם הוא להיכנס לקבוצת הווטסאפ הייעודית שפתחנו בלחיצה על הקישור הבא או לפנות אלינו במייל חוזר בבקשה שנוסיף אתכם לקבוצה.

פעמיים כי טוב בחיפה

השבוע הגענו לספר על לובי 99 בתמרת, תל אביב וחיפה (פעמיים!). תודה לחברת הלובי קרן מור על ארגון ההרצאה בתל אביב וחיה קובץ שהזמינה אותנו להרצאה בפני מועדון הרוטרי בחיפה.

בימים הקרובים יש שתי הרצאות של לינור דויטש, מנכ"לית הלובי – הראשונה בחוג בית בתל אביב ביום רביעי (לפרטים נוספים פנו אלינו במייל חוזר) והשנייה במסגרת מיזם "הסלון הפוליטי" ביום ראשון ה-24.2 בבר "טנג'יר" בתל אביב (לפרטים ולהרשמה). אם עוד לא שמעתם/ן הרצאה שלנו – בואו! מבטיחים שיהיה מעניין.

במסגרת לובי 99 אנחנו עורכים הרצאות בכל רחבי הארץ כדי לצרף אלינו עוד ועוד חברים על מנת להמשיך לגדול ולהשפיע! כל מה שצריך זה 20 א/נשים ומסך, להירשם כאן – ואנחנו נגיע.

 
זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול מאות הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים