fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 
 

קוראים לפתוח את שוק אפליקציות התשלומים לתחרות; מקדמים מול המפלגות השונות את נושא התחבורה הציבורית; 87 מצטרפים חדשים מהרצאה אחת; וגם – הירשמו לפאנל הבחירות של לובי 99!

 
פריימריז גם בלובי 99 

שריונים, חיבורים, איחודי רשימות… כולם מדברים על "מי" אבל אף אחד לא מתעסק באמת במה תעסוק הכנסת הבאה. רק לחברי וחברות לובי 99 יש הזדמנות אמיתית להשפיע על התשובה לשאלה הזו – בפריימריז של לובי 99 החברים מצביעים על הנושאים שחשוב להם/ן שנקדם בכנסת הבאה, ואנחנו מבצעים.

מה אתם/ן מעדיפים/ות – שנתמקד בטיפול בבעיית הפקקים או בהורדת דמי הניהול של הפנסיה? שנמשיך להיאבק בלוביסטים של הטייקונים ובקשרי ההון-שלטון או בריכוזיות של שוק הבנקאות?
 

רק חברי וחברות לובי 99 (המשלמים דמי חבר מדי חודש, בכל סכום) יכולים להשתתף בהצבעה, שתיסגר ביום חמישי הקרוב (7.3). מצטרפים חדשים שיצטרפו עד יום רביעי ה-6.3 יוכלו להשפיע יחד עם 5,000 החברים שכבר קנו לעצמם כרטיס להשפעה ישירה על הנושאים שיטופלו בכנסת הבאה. הצטרפו אלינו עכשיו וגם אתם/ן תוכלו להשפיע!

איזה כיף זה להעביר כסף דרך הפלאפון?

קל וכיף באפליקציות מגניבות וללא עמלות.
אז זהו… שלא הכל ורוד. צפו בסרטון ותבינו למה אין ארוחות חינם, מי עומד מאחורי האפליקציות, ולמה אם בנק ישראל לא ינקוט צעדים, זה עתיד לעלות לנו לא מעט כסף בעתיד הקרוב.

 

מקדמים מול המפלגות: הקמת קבינט תחבורה

בשבועות האחרונים פגשנו נציגים של המפלגות השונות בניסיון להשפיע על נוסחי המצעים שלהן ובשלב יותר מאוחר על ההסכמות שיגיעו אליהן במסגרת המשא ומתן הקואליציוני. בהקשר הזה, אחד הנושאים המרכזיים בהם עוסק הלובי ומעסיק את המפלגות הוא משבר הפקקים.
אנחנו חושבים שהממשלה הבאה צריכה להקים "קבינט תחבורה" שבו יהיו חברים משרדי הממשלה הרלבנטיים וגופים נוספים, כדי לשפר ולזרז את קבלת ההחלטות בהן נדרש שיתוף פעולה בין הגורמים השונים. כמובן שזהו צעד משלים לצעדים נוספים שלדעתנו המפלגות צריכות לקדם: תכנית אסטרטגית לאוטובוסים ליצירת מערכת אוטובוסים נוחה ויעילה, שיפור השירות ברכבת, שבילי אופניים וכן שינוי מערכת התמריצים והמיסוי כך שלא יעודדו שימוש ברכב פרטי בשעות העומס אלא שימוש בתחבורה ציבורית. מוזמנים לקרוא את מסמך ההצעות שהעברנו למפלגות בנושא.

 

מקטינים את פוטנציאל השחיתות ברשויות המקומיות

בחודשים הקרובים מינהל התכנון מתכוון לקדם רפורמה בחוק התכנון והבנייה, שתבטל את ההקלות שמעניקות הוועדות המקומיות לתכנון ובנייה ליזמים ולקבלנים המבקשים לאשר תכניות בנייה ולהנפיק היתרי בנייה. בין ההקלות שצפויות להתבטל נכללות גם הקלות המאפשרות לאשר ליזם או לקבלן תוספת אחוזי בנייה (כלומר, להגדיל את כמות הדירות בפרויקט), שניתנות לפי שיקול הדעת של הוועדה המקומית.

הרפורמה הזו נועדה לקצר את פרק הזמן הארוך שבו ממתינים לקבל היתר בנייה, אבל אנחנו חושבים שהקטנת שיקול הדעת של ועדות התכנון והבנייה יכולה לסייע גם בהקטנת הפוטנציאל לשחיתות. בשבוע שעבר ימית ינאי מלול, הלוביסטית שלכם/ן, השתתפה בכנס של מינהל התכנון בנושא, ובכוונתנו להמשיך ללמוד את הנושא וללוות את הרפורמה הזו.

Save the Date: כנס הבחירות של לובי 99

רשמו ביומנים: ביום שלישי ה-19.3 (התכנסות ומינגלינג בשעה 18:30, התחלה ב-19:00) נקיים כנס לקראת הבחירות במכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS) בתל אביב. אנחנו בונים לכם/ן תכנית עם אורחים מעניינים מהמפלגות השונות, וכמובן שזו הזדמנות מצוינת לפגוש גם אותנו

הכניסה חופשית לחברי וחברות הלובי ומוזמניהם/ן, בכפוף להרשמה מראש. יהיה מעניין, תבואו!

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק הסגורה לחברים

אם אתם/ן חברים/ות במיזם ומעוניינים/ות בבמה פתוחה לשיח בין חברי המיזם, מוזמנים/ות להצטרף לקבוצה הסגורה של חברי לובי 99 בפייסבוק ששמה "הלובי של הציבור – הקבוצה הרשמית".

נפרדים ואומרים תודה!

מוזמנים לערב פרידה מהמנכ"ל היוצא ומייסד המיזם, יאיא פינק, ביום רביעי הקרוב 6.3 בשעה 19:00 במשרדי המיזם בתל אביב (רח' אליעזר קפלן 2, קומה 2). נשמח אם תירשמו מראש כדי שנדע לכמה א/נשים להיערך.

עזרו ללובי הציבורי לגדול במינימום מאמץ

בשבועות האחרונים אנחנו מזמינים אתכם/ן להצטרף לסיירת הרשת שלנו, שתעזור לנו לגדול ולהפיץ את הבשורה ברשתות החברתיות. בשבוע שעבר נערך מפגש רשת ראשון מסוגו לחברי הסיירת, שבו הסברנו למשתתפים על חשיבות הפעילות שלנו ברשתות החברתיות: שיתופים, לייקים ותגובות מיתרגמים למצטרפים חדשים ולבסוף ללוביסטים נוספים שעובדים בשביל כולנו.

אז תדעו שזה באמת עובד – הפוסטים שעלו השבוע ברשתות החברתיות עבדו ממש טוב, ואנחנו חושבים שלסיירת היה חלק משמעותי בכך. מעוניינים/ות להצטרף? כל מה שנדרש מכם הוא להיכנס לקבוצת הווטסאפ הייעודית שפתחנו בלחיצה על הקישור הבא או לפנות אלינו במייל חוזר בבקשה שנוסיף אתכם לקבוצה.

הרצאה אחת – 87 מצטרפים חדשים

יש סיבה שבגללה אנחנו מגיעים לספר על הלובי הציבורי ברחבי הארץ – זה פשוט עובד!

אחרי הרצאה של הלוביסטית הציבורית ימית ינאי מלול במכינת מיצר, השבוע הודיעו לנו 87 חניכי המכינה שהם החליטו להצטרף בסכום סמלי לחברות במיזם. פייר? התרגשנו ממש! לחצו על התמונה כדי לקרוא את הפוסט שהעלינו בנושא:

אבל אנחנו כמובן לא מסתפקים בזה וממשיכים לספר על לובי 99 לקהלים שונים. השבוע לינור הגיעה לפאב הטנג'יר בתל אביב ולחוג בית ברמת גן, נועה נפגשה עם סגל הקליניקות המשפטיות באוניברסיטת תל אביב וימית העבירה חוג בית בקיבוץ חולתה. תודה רבה לשלומית הבדלה ולאילת אפק על האירוח ולפעילים הנהדרים שלנו, נועה מאיר ובועז בנבנישתי, על הליווי.

גם השבוע נמשיך להסתובב ברחבי הארץ ולספר על הלובי הציבורי. ביום שלישי נגיע לכפר סבא ולתל אביב וביום חמישי לקיבוץ דורות. לפרטים נוספים השיבו במייל חוזר.

התאריכים האלה לא מתאימים לכם/ן? בדיוק בשביל זה ריכזנו מראש את כל חוגי הבית שנקבעו כרגע לחודש מרץ:

ואם אתם/ן מעוניינים להזמין אותנו אליכם/ן לסלון או למקום העבודה – נשמח להגיע! כל מה שצריך זה 20 א/נשים ומסך, להירשם כאן ואנחנו נגיע, לכל מקום בארץ.

 
זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול מאות הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים