fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 
 

בואו לאירוע הבחירות שלנו בהשתתפות נציגים מהמפלגות השונות; עסקת ההון-שלטון-עיתון שכולנו נממן; תשובה מבקש לדחות את כניסת חוק הריכוזיות לתוקף; וגם – הצלחנו להכניס כמה נושאים חשובים למצעי המפלגות!

 
החברים הצביעו – ואנחנו מבצעים!

את הכנסת הקודמת התחלנו עם לוביסטית אחת ו-3 נושאי גג בהם אנחנו פועלים בכנסת ובימים אלה יש לנו כבר 5 לוביסטים שמטפלים בלא פחות מ-10 נושאי גג (!). אז כדי לדעת איפה להשקיע את המאמצים שלנו לקראת הכנסת הבאה ביקשנו מאלפי חברי וחברות לובי 99 לדרג את הנושאים אותם הם רוצים שנקדם בכנסת הבאה, ולאחר ש-70% מהחברים הצביעו – הנה התוצאות:
 
5 הנושאים שנבחרו במקומות הראשונים (מסומנים בירוק) הם הנושאים שבהם נשקיע הכי הרבה מאמצים. בכוונתנו להמשיך ולטפל בעדיפות נמוכה יותר גם בנושאים שנבחרו אחר כך (בצבע צהוב). שני הנושאים שהגיעו למקומות האחרונים (באדום) יטופלו באופן תגובתי בלבד, כלומר אנחנו לא נגיש הצעות חוק מיוזמתנו אלא נגיב להצעות שיוגשו.

ואם אתם/ן עוד לא חברים בלובי 99, היכולת שלנו לגייס עוד לוביסטים ציבוריים וכך לפעול בעוד תחומים למען הציבור – תלויה בכם. הצטרפו אלינו עכשיו.

הירשמו לאירוע הבחירות של לובי 99

הנושאים שבחרו החברים במקומות גבוהים הם גם הנושאים שבהם נעסוק בכנס שלנו, אליו יגיעו נציגים מהמפלגות השונות וכמובן כל צוות המיזם (הזדמנות מצוינת לפגוש גם אותנו). מבטיחים שיהיה מעניין

הכניסה חופשית בכפוף להרשמה מראש. לחצו על התמונה כדי להגיע לטופס ההרשמה:
 

אין גבול לחוצפה #1

ארנון (נוני) מוזס, הבעלים ובעל השליטה בקבוצת "ידיעות אחרונות" שמתגבש נגדו כתב אישום באשמת שוחד, רוצה שאנחנו, ציבור החוסכים לפנסיה, נעזור לו לקנות עוד 34% מהמניות ב"ידיעות אחרונות" מידי בנק הפועלים תמורת כ-300 מיליון ₪. אתמול פורסם שמוזס נפגש בימים אלו עם גופים מוסדיים, המנהלים את כספי הפנסיה שלנו, כדי לקבל מהם הלוואה שתעזור לו לרכוש את המניות.

למה בכלל לבנק הפועלים יש מניות של ידיעות? המניות היו בבעלותו של הטייקון אליעזר פישמן, שקנה אותן באמצעות הלוואות מבנק הפועלים על סך 1.1 מיליארד ₪. פישמן לא החזיר את ההלוואות וכידוע פשט את הרגל, והמניות הועברו לבנק הפועלים. עכשיו בנק הפועלים בחר למכור את המניות למוזס בסכום של 300 מיליון ₪ ללא מכרז, מה שיביא להפסד של כמעט מיליארד ₪ על ההלוואה שניתנה לפישמן. ההפסד הזה הוא על חשבון הציבור, שמחזיק במניות בבנק הפועלים.

יחד עם השותפים שלנו מארגון "צדק פיננסי" פנינו עוד בחודש ינואר למפקחת על הבנקים והשבוע גם לכונסת הנכסים הרשמית, שמפקחת על כונס הנכסים של פישמן, בבקשה שיפקחו על העסקה התמוהה הזו. כעת אנחנו עובדים גם על פנייה לגופים המוסדיים, כדי שלא יעזו להשתמש בכספים שלנו למימון העסקה הזו. נמשיך לפעול כדי לעצור את העסקה השערורייתית הזו.

לחצו על התמונה לקריאת הפוסט המלא:
 

אין גבול לחוצפה #2

חוק הריכוזיות עבר עוד ב-2013, ולכל הטייקונים היו 6 שנים שלמות (!) להיערך, אבל רק השבוע פנה יצחק תשובה לרשות שוק ההון בבקשה להאריך את פרק הזמן שנקצב בחוק להפרדה בין נכסיו הפיננסיים (כמו חברת הביטוח הפניקס) לריאליים (כמו קידוחי הגז).

דחיית מועד היישום של חוקים היא דרך פעולה שיטתית של אלה שהתרגלו ליהנות מן ההפקר של ואקום חקיקתי או רגולטורי. הניסיון של תשובה לדחות את ההפרדה צריך להיענות ב"לא" מוחלט, ובדיוק בשביל זה אנחנו פה. לחצו על התמונה כדי לקרוא את הפוסט שהעלינו בנושא:

ובאותו עניין, השבוע הייתה נציגות מכובדת של לובי 99 בכנס של רשות התחרות (או בשמה הקודם: רשות ההגבלים העסקיים), לצד משתתפים מהמגזר הפרטי (עורכי דין ולוביסטים) וממשרדי הממשלה. הכנס עסק בחוק הריכוזיות ובתיקון לחוק ההגבלים העסקיים שאותו סייענו להעביר בכנסת רגע לפני שהתפזרה. בימים אלו אנו עובדים על תגובות לגילויי דעת שפרסמה הרשות בעקבות החוק – פרטים בהמשך.

עבודת הלובי מאחורי הקלעים מניבה תוצאות

בשבועות האחרונים פגשנו נציגים של המפלגות השונות בניסיון להשפיע על נוסחי המצעים שלהן ובשלב יותר מאוחר על ההסכמות שיגיעו אליהן במסגרת המשא ומתן הקואליציוני.

שתי המלצות מרכזיות שלנו בהקשר הזה הן הסדרת הפעילות של לוביסטים במשרדי הממשלה ושהממשלה הבאה תקים "קבינט תחבורה" שבו יהיו חברים משרדי הממשלה הרלבנטיים וגופים נוספים, כדי לשפר ולזרז את קבלת ההחלטות.

שמחים לבשר שהפגישות הללו מניבות תוצאות! השבוע שמחנו לפתוח את המצע (לא זה שבתמונה) של מפלגת "כחול לבן" ולמצוא את שני הנושאים הללו.

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק הסגורה לחברים

אם אתם/ן חברים/ות במיזם ומעוניינים/ות בבמה פתוחה לשיח בין חברי המיזם – מוזמנים/ות להצטרף לקבוצה הסגורה של חברי לובי 99 בפייסבוק ששמה "הלובי של הציבור – הקבוצה הרשמית".
 

נפרדים ואומרים תודה

השבוע קיימנו אירוע פרידה מהמנכ"ל היוצא ומייסד המיזם, יאיא פינק בהשתתפות צוות המיזם, הפעילים והמתנדבים האדירים שלנו ועוד הרבה שותפים לדרך שהגיעו להוקיר תודה. היה, כמו שאומר השיר, "קצת שמח קצת עצוב". אוהבים, מעריכים ומאחלים המון בהצלחה!

3 הרצאות ביום אחד!

השבוע היה לנו טריפל כשהלוביסטים הציבוריים שלכם/ן העבירו 3 הרצאות על לובי 99 ביום אחד! לירוי נפגש עם מורים למתמטיקה ופיזיקה (תודה לשי נוטר חבר הלובי על ההזמנה), ימית התארחה בחוג בית בתל אביב (תודה לנגה ברונסקי חברת הלובי על הארגון והאירוח) ומרב העבירה חוג בית בכפר סבא (המון תודה ליובל מישורי – חבר הלובי והפעיל המסור שלנו!)

בנוסף, שני העבירה הרצאה בפאב המאפייה בקיבוץ דורות ולינור נפגשה עם משתתפות תוכנית "מובילות" ועם משתתפות תוכנית פיתוח המנהיגות בחברה החרדית של מכון מנדל. אכן שבוע עמוס!
 

ברביעי הקרוב (13.3) מרב תגיע להרצאה פתוחה על לובי 99 בגלריה צדיק ביפו. הכניסה חופשית, לפרטים.
 
ואם אתם/ן מעוניינים להזמין אותנו אליכם/ן לסלון או למקום העבודה – נשמח להגיע! כל מה שצריך זה 20 א/נשים ומסך, להירשם כאן
 – ואנחנו נגיע, לכל מקום בארץ.

 
זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול מאות הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים