fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 
 

בעקבות דו"ח מבקר המדינה – דורשים מהמפלגות להתחייב לקחת את תיק התחבורה; מזכירים לח"כים החברים בוועדת החקירה למתן הלוואות לטייקונים שהציבור מצפה להמלצות משמעותיות; דורשים יותר שקיפות בדמי הניהול בפנסיה שרובנו לא יודעים על קיומם; וגם – עזרו לנו בצילומים לסרטון הבא שלנו!

 
הירשמו לאירוע הבחירות של לובי 99

אנחנו בלובי 99 לא מסתפקים במפלגות ופוליטיקאים שזורקים סיסמאות בחירות לאוויר, אלא רוצים לדעת מה באמת יש להם להציע בנושאים החשובים לציבור. בכנס הבחירות שלנו שיתקיים בשבוע הבא אנחנו מתכוונים לשאול פוליטיקאים בכירים מכל המפלגות את כל השאלות הקשות. בואו לשמוע ולהחליט בעצמכם/ן מי באמת ידאג לכם/ן בכנסת הבאה.

אבל לא רק אנחנו נקבע את השאלות שיופנו למשתתפי הכנס. גם חברי וחברות קבוצת הפייסבוק שלנו, שפתוחה לחברי המיזם בלבד, יוכלו להציע שאלות ואנחנו נבחר כמה מהן ונפנה אותן לפוליטיקאים שיגיעו לכנס.

בקיצור – בואו לכנס, מבטיחים שיהיה מעניין! מספר המקומות מוגבל ויש להירשם מראש. לחצו על התמונה כדי להגיע לטופס ההרשמה:
 

עכשיו זה רשמי: התחבורה הציבורית בארץ גרועה

בשבוע שעבר פרסמנו את תוצאות ההצבעה שערכנו בקרב חברי וחברות לובי 99 על סדרי העדיפויות לנושאים שאותם נקדם, ונושא התחבורה הציבורית הגיע למקום הראשון. התזמון הזה לא היה יכול להיות טוב יותר כי השבוע פורסם דו"ח מיוחד של מבקר המדינה בנושא "משבר התחבורה הציבורית".

עוד בהקדמה של הדו"ח מופיע המשפט הבא, שהוא לא פחות ממדהים: "משרד התחבורה אינו משמש הגורם המרכזי שמוביל את קידום ענף התחבורה הציבורית, בין היתר בגלל כשלים בתפקודו". אז מי כן מוביל את קידום התחבורה הציבורית? התשובה המצערת היא אף אחד.
והנה עוד כמה נתונים מעניינים מדו"ח המבקר:

  • מדינת ישראל פקוקה פי 3.5 מהממוצע במדינות ה-OECD, כי שבזמן שהאוכלוסייה בארץ גדלה פי 2.5 – התחבורה הציבורית התרחבה בפחות מ-50%.
  • רק בשנת 2017 בוטלו 330,000 נסיעות של קווי אוטובוס.
  • ומה עם הרכבת? רכבת ישראל לא חזתה נכון את העלייה בביקוש לנסיעה והתוצאה היא זינוק של 470% (!) בביטולי הרכבות.

לחצו על התמונה כדי לקרוא את הסטטוס שהעלינו בנושא ובו נתונים נוספים:
 

רוצים/ות להעמיק בנושא? קראו את המאמר שפרסמה מרב דוד, הלוביסטית שמטפלת בנושא ומהשבוע גם סמנכ"לית לובי 99, שפורסם ב"מקום הכי חם בגיהנום" או צפו בראיון שלה באולפן YNET:

אז מה עכשיו? הגיע הזמן לדרוש תיקון מיידי. על המפלגות להודיע שהן יתעקשו לקחת את תיק התחבורה במשא ומתן הקואליציוני, ולהציג תכנית חירום שתחלץ את הישראלים מהפקק. בניגוד לבעיות אחרות, הפתרון במקרה הזה תלוי רק בממשלת ישראל. צפו בסרטון שהכנו בנושא יחד עם הארגונים "15 דקות" ו"ישראל 2050":
 

עוד לא חברים/ות בלובי 99? הצטרפו עוד היום ללובי הציבורי וחזקו אותנו כדי שנוכל לקדם פתרונות למשבר התחבורה הציבורית מול הכנסת והממשלה הבאה.

מקדמים מסקנות משמעותיות בוועדת פישמן

כבר תקופה ארוכה שאנחנו מלווים את ועדת פישמן, ועדת החקירה הפרלמנטרית לבדיקת ההלוואות חסרות האחריות שהעניקה המערכת הפיננסית לטייקונים. לאחרונה נודע לנו כי הח"כים החברים בוועדה עורכים התדיינויות לקראת פרסום המסקנות הסופיות בעוד שבועיים. המשמעות היא שהגענו ל"מאני טיים", ועכשיו הלחצים של הבנקים והלוביסטים שלהם יעלו מדרגה. לכן, הוצאנו מכתב לחברי הוועדה יחד עם שותפינו מארגון "צדק פיננסי" כדי להזכיר להם שהציבור מצפה להמלצות משמעותיות וסומך עליהם שיעמדו בלחצים.

ואם הצטרפתם/ן אלינו לאחרונה ולא ברור לכם/ן מה זו ועדת פישמן – צפו בסרטון קצרצר (רק 60 שניות) שהכנו לאחרונה בנושא:
 

ממשיכים להיאבק על דמי הניהול ה"סודיים"

דמי ניהול חיצוניים הם דמי ניהול שמשלמים החוסכים לפנסיה בנוסף לדמי הניהול הרגילים, וקרנות הפנסיה משתמשות בהם כדי לשלם ל"קבלני משנה" שאמורים לסייע להן בשיפור התשואות. רובנו בכלל לא מודעים לכך שאנחנו משלמים את דמי הניהול האלה, כי הדיווח עליהם מתרחש רק בדו"ח שרובנו לא טורחים לפתוח וחברות הפנסיה לא מספרות לנו עליהם בפרסומים שלהן או במעמד הרכישה.

אנחנו דורשים מרשות שוק ההון יותר שקיפות והשבוע שלחנו אליהם, בשיתוף ארגון "צדק פיננסי", סקירה שמראה שבמדינות אחרות יש יותר שקיפות בתחום זה. לחצו על התמונה כדי לקרוא את המכתב:

הדרך שלכם/ן לתהילה מתחילה כאן

ניסיון העבר הוכיח לנו שסרטונים הם כלי משמעותי לגיוס חברים וחברות למיזם. אז אנחנו נערכים כבר מעכשיו עם סרטון שנעלה בתקופת הבחירות לכנסת, ונשמח שתגיעו לקחת חלק בצילומים כניצבים (זו כמובן הזדמנות לפגוש את כל צוות המיזם). אז מתי לאחרונה השתמשתם/ן בכישורי המשחק הלא מנוצלים שלכם/ן? הצילומים יתקיימו ביום שישי ה-29.3 בתל אביב, ואנו זקוקים לניצבים בכל הגילאים.
אז בואו, יהיה כיף! לחצו על התמונה לפרטים נוספים ולהרשמה: 

מעבירים את זה הלאה

השבוע נועה סיפרה על לובי 99 למורים לאזרחות (תודה לעינת פישר מהמרכז להעצמת האזרח על ההזמנה), ומרב הגיעה לחברת פלדר-נוף בגבעת חיים (תודה לירון זינו ועמיר פלדר) ולגלריה צדיק ביפו (תודה רבה לים קומן-בקר ולחנה קומן על האירוח).

ואם אתם/ן מעוניינים להזמין אותנו אליכם/ן לסלון או למקום העבודה – נשמח להגיע! כל מה שצריך זה 20 א/נשים ומסך, להירשם כאן – ואנחנו נגיע, לכל מקום בארץ.

 
זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול מאות הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים