fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 
 

עזרו לנו להפיץ סרטון קורע שיעלה במוצ"ש לפייסבוק שלנו; ממשיכים להעלות לסדר היום התקשורתי את התכנית שלנו בנושא תחבורה ציבורית; ההתנגדות שלנו לכך שחברות הפנסיה ילוו מיליונים לנוני מוזס מגיעה לתקשורת; וגם – נפגשים עם חברי הכנסת העתידיים

 
הקרב בו הציבור ניצח את הבנקים

ראש הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים, עו"ד אלון בכר, היה אמור להתמנות למנכ"ל איגוד הבנקים (בעצם, הלוביסט הראשי של הבנקים). למה הבנקים רצו דווקא את בכר? כי הוא מביא איתו ידע וקשרים מהתפקיד הקודם שלו, וגם כדי להעביר מסר לבכירים במגזר הציבורי שכדאי להם לעבור לעבוד אצלם ביום שאחרי סיום תפקידם (בשכר מפנק כמובן).

בבדיקה מעמיקה שערכנו חשפנו שורת כשלים בהליך המינוי, במסגרתו קוצרה תקופת הצינון אליה בכר היה מחויב במעבר בין התפקידים משנה לחודש אחד בלבד. בעקבות זאת פורסם השבוע באופן רשמי שהמינוי בוטל סופית והבנקים ייאלצו לחפש לעצמם לוביסט אחר, שלא קפץ אליהם ישירות מהשירות הציבורי.

זה הישג אדיר במאבק נגד תופעת הדלתות המסתובבות. לא רק בגלל המקרה הספציפי של אלון בכר, אלא בגלל המסר שהוא שולח לבכירים נוספים בשירות הציבורי – המעבר שלכם ביום שאחרי למגזר הפרטי ללא צינון הולם אינו מובן מאליו, ויש מי שבודק ומפקח כי הוא נעשה בהתאם לנהלים. לחצו על התמונה כדי לקרוא את הפוסט שהעלינו בנושא:

במקביל אנחנו עובדים על תיקון שיטפל באופן רוחבי בתופעת הדלתות שמסתובבות בקלות רבה מדי משירות המדינה למגזר הפרטי. כמובן שיהיו לא מעט גופים חזקים שיתנגדו לתיקון כזה, ובדיוק בשביל זה אנחנו צריכים אתכם/ן איתנו. עוד לא חברים/ות בלובי של הציבור? הצטרפו עכשיו.

ואם אתם/ן רוצים לדעת מה הכשלים שגילינו במינוי ומה הבעיה האמיתית עם תופעת הדלתות המסתובבות – קראו את טור הדעה שפרסמה נועה זלצמן, הלוביסטית שלכם/ן, בעיתון גלובס:
 

עזרו לנו לנצח את האלגוריתם של פייסבוק

במוצ"ש (אזור 19:40) נעלה לעמוד הפייסבוק של הלובי סרטון ממש מושקע ומצחיק (מבטיחים!) לכבוד הבחירות. אבל בגלל הבחירות המחירים של מימון פוסטים בפייסבוק הגיעו לסכומים מטורפים, שאין לנו… אז כדי שננצח את האלגוריתם של פייסבוק אנחנו צריכים כמה שיותר שיתופים בשעה הראשונה אחרי שהפוסט יעלה.

נשמח ממש גם לעזרה שלכם/ן כדי שהסרטון הזה יקבל תהודה ויעזור לנו לגייס כמה שיותר חברים חדשים ואם אתם/ן רוצים הצצה למה שמצפה לכם/ן בסרטון, הנה תמונה מתוך הצילומים שנערכו בשבוע שעבר:
 

איך גורמים לכך שאנשים יעדיפו לנסוע בתחבורה ציבורית?

פשוט מאוד: אם התחבורה הציבורית תהיה נוחה ומהירה יותר מהרכב הפרטי – אנשים יעברו להשתמש בה. אחד הכלים שיכולים לאפשר את זה הם נתיבי תחבורה ציבורית (נת"צים), כך שבזמן שמי שנוסע ברכב הפרטי יעמוד בפקקים – האוטובוסים ייסעו במהירות.

זה בדיוק המסר של מרב דוד, סמנכ"לית הלובי, בכתבה שפורסמה השבוע ב"דה מרקר": "נת"צים יעילים רק אם יש רשת שלהם שעליה האוטובוסים יכולים לנסוע במהירות, ולא להיתקע בפקקים עם המכוניות הפרטיות". לחצו על התמונה כדי לקרוא את הכתבה:
 

מרב גם התראיינה השבוע ל"תכנית הכלכלית" על הצורך לייצר פתרונות להפחתת הפקקים באמצעים פשוטים כבר בטווח הקצר. לחצו על התמונה כדי לצפות בכתבה:
 

מתנגדים לכך שנוני מוזס יקבל הלוואה מכספי הפנסיות שלנו 

ארנון (נוני) מוזס, הבעלים ובעל השליטה בקבוצת "ידיעות אחרונות" שמתגבש נגדו כתב אישום באשמת שוחד, רוצה להשתמש בכספי הפנסיה שלנו כדי לממן קניה של עוד 34% מהמניות של "ידיעות אחרונות" מידי בנק הפועלים תמורת מאות מיליוני שקלים.

בשבוע שעבר פנינו לגופים שמנהלים את כספי הפנסיות שלנו בדרישה שלא לתת למוזס הלוואות בסכומי עתק. השבוע אתר "העין השביעית" התעניין בפנייה הזו וראיין את לינור דויטש, מנכ"לית הלובי. מוזמנים לקרוא אם מעניין אתכם/ן לדעת למה מדובר בעסקה שהיא גם מסוכנת מבחינה כלכלית וגם מנוגדת לאינטרס הציבורי:

מכינים את השטח מאחורי הקלעים

בשבועות האחרונים אנחנו נפגשים עם מועמדים ומועמדות שזו עתידה להיות הכהונה הראשונה שלהם/ן כחברי/ות כנסת וזו הזדמנות מצוינת עבורנו להציג להם/ן את פעילות הלובי הציבורי ואת הנושאים השונים שבהם נוכל לשתף פעולה. בתמונות: פגישות שערכנו עם ניר ברקת ("הליכוד"), אורית פרקש-הכהן ("כחול לבן") ושלמה קרעי ("הליכוד").

בנק ישראל מתחיל לדבר בשפת התחרות

לינור דויטש, מנכ"לית הלובי, השתתפה השבוע בכנס חשוב של בנק ישראל לצד כל בכירי המערכת הפיננסית. נושא הכנס, "התחרות במערכת הבנקאית", כבר ראוי לשבח ומעיד על הפוקוס של הפיקוח על הבנקים.

הכנס כולו עסק בשאלה איך הופכים את מערכת הבנקאות לתחרותית יותר ובצעדים שנוקט הפיקוח על הבנקים ליישום הרפורמה בבנקאות, שללובי 99 היה חלק מרכזי בהעברתה. אמנם יש חילוקי דעות בינינו לבין הפיקוח על הבנקים בסוגיות מסוימות, כמו הקצב שבו הרפורמה מתקדמת, אבל התרשמנו שהרגולטור סימן כמטרה ברורה את הגברת התחרות ועסוק ביישום הרפורמה – וזה כבר מאוד משמח.

מבלים הרבה זמן בפייסבוק?

אם אתם/ן חברים/ות במיזם ומעוניינים/ות בבמה פתוחה לשיח בין החברים – מוזמנים/ות להצטרף לקבוצת הפייסבוק הסגורה של חברי לובי 99 ששמה "הלובי של הציבור – הקבוצה הרשמית".  

ואם אתם/ן רוצים לקחת את זה צעד אחד קדימה – הצטרפו לסיירת הרשת שלנו ועזרו לנו לגדול ולהפיץ את הבשורה ברשתות החברתיות. בשורה התחתונה, שיתופים, לייקים ותגובות מיתרגמים למצטרפים חדשים ולבסוף ללוביסטים נוספים שעובדים בשביל כולנו.

מעוניינים/ות להצטרף? כל מה שנדרש מכם הוא להיכנס לקבוצת הווטסאפ הייעודית שפתחנו בלחיצה על הקישור הבא או לפנות אלינו במייל חוזר בבקשה שנוסיף אתכם לקבוצה.

איזה שבוע עמוס היה לנו!

קודם כל נאמר כל הכבוד למרצים החדשים שהצטרפו למעגל המרצים של לובי 99 והעבירו השבוע את הרצאתם הראשונה: כרמל נמש, רכז הדיגיטל שלנו, נפגש עם חברי מרכז שישינוי ירושלים; מעין קארסטד (פעילה ותיקה ורבת זכויות בלובי) הגיעה לספר על הלובי הציבורי בפאב "הטפטפת" בפקולטה לחקלאות ברחובות; ואריאל פז-סוויצקי, מנהל המחקר החדש שלנו, הרצה בפני עובדי חברת PRS.

בנוסף, ימית נפגשה עם מתנדבי ש"ש במרכז שישינוי חיפה וגם סיפרה על הלובי הציבורי בערב של קבוצת מאמאק"ש בקרית שמונה, נועה התארחה לשיחה על לובי 99 בחברת Razor Labs, ושני דיברה על הפעילות שלנו בפני מלגאי המחלקה למעורבות באוניברסיטת בן גוריון.

בשבוע הקרוב נמשיך לחרוש את הארץ – בראשון לינור תגיע למרכז הקהילתי רמת חן ברמת גן, ברביעי ימית תתארח בפאב "בר-גלים" בשכונת בת גלים בחיפה ואריאל יספר על לובי 99 בחוג בית בראש העין, בשבת בבוקר שני תרצה על הפעילות שלנו במועדון בקיבוץ דורות ובמוצ"ש אריאל יתארח בחוג בית נוסף – הפעם בירושלים. לפרטים נוספים השיבו במייל חוזר.

ואם אתם/ן מעוניינים להזמין אותנו אליכם/ן לסלון או למקום העבודה – נשמח להגיע! כל מה שצריך זה 20 א/נשים ומסך, להירשם כאן – ואנחנו נגיע, לכל מקום בארץ.

 
זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול מאות הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים

=