fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 
 

צפו ושתפו את הסרטון שהביא עשרות מצטרפים חדשים; הלוביסטים של הטייקונים כבר אוספים מידע על חברי הכנסת החדשים; פגישות חשובות מאחורי הקלעים בנושאי הביטוח והבריאות; וגם – מה המיקום הכי מוזר שבו העברנו הרצאה על לובי 99?

 
הסרטון ששבר את הרשת

לא משנה למי הצבעתם/ן בבחירות – באמצעות לובי 99 תוכלו להשפיע על סדר היום הציבורי. החברים והחברות בוחרים/ות באילו נושאים נעסוק, ואנחנו עושים שינוי. כל השנה ולא רק פעם ב-4 שנים.

השבוע העלינו סרטון הומוריסטי שממחיש בדיוק את הסיטואציה הזו (תודה לחברת פבלישרז על ההפקה ולכל החברים/ות הנפלאים/ות שהשתתפו בצילומים), ובימים האחרונים הצטרפו ללובי הציבורי עשרות חברים וחברות חדשים/ות! אם עוד לא צפיתם בסרטון – צפו ושתפו בפייסבוק כדי להביא מצטרפים/ות נוספים/ות.
 

רוצים/ות לשלוח את הסרטון לחברים אבל אין לכם/ן פייסבוק? הנה קישור לסרטון בעמוד היוטיוב שלנו.

הרגע הסתיימו הבחירות, אבל יש מי שכבר מנסה להשפיע על הממשלה הבאה

כמו שאתם/ן כבר בטח יודעים/ות, הטייקונים והחברות הגדולות מעסיקות את מיטב הלוביסטים שעובדים מסביב לשעון כדי לנסות להשפיע על חברי הכנסת. בזמן שרוב הציבור היה עסוק בבחירות, בחברות הלובי עבדו שעות נוספות על הכנת תיקים מפורטים על כל חברי/ות הכנסת החדשים/ות (ובכנסת הבאה צפויים להיות לא מעט כאלה), שכוללים כל פרט מידע שיוכל בעתיד לסייע בעבודה מולם/ן. כבר עכשיו יש לנו עדויות מהח"כים החדשים על עשרות פניות לפגישות שקיבלו מלוביסטים.

קראו את המאמר של לינור דויטש, מנכ"לית הלובי, באתר "המקום הכי חם בגיהנום" או לחצו על התמונה כדי לקרוא את הפוסט שהעלינו בנושא:
 

מזל שמול הלוביסטים של הטייקונים והחברות הגדולות במשק יש 5 לוביסטים שמייצגים אך ורק את האינטרס הציבורי. הנה תמונה שלהם לצד הנושאים המרכזיים שמקדם כל אחד ואחת מהם. רוצים/ות שנוכל לעסוק בעוד נושאים? הצטרפו אלינו עכשיו! המשוואה פשוטה: עוד חברים/ות בלובי 99 = עוד לוביסטים ציבוריים = עוד נושאים בהם נוכל לטפל.

רוצים/ות לדעת מה ההישגים המרכזיים שלנו בכנסת האחרונה? לחצו על התמונה כדי לקרוא את הפוסט שהעלינו בנושא:
 

גם כשהחוק עובר – זה לא אומר שהעבודה שלנו מסתיימת

ביום האחרון לפעילות הכנסת הקודמת עבר תיקון לחוק התחרות, אותו ליווינו במשך כשנה וחצי. התיקון הזה מחזק את רשות התחרות מול התאגידים הגדולים בכמה היבטים. בין היתר, הוא הגדיל פי 4 (!) את סכום הקנס שאפשר להטיל על חברות שמפרות את החוק (למשל, מתאמות ביניהן מחירים). אבל גם אחרי שהחוק עבר – אנחנו לא יכולים לנוח על זרי הדפנה. בשלב הזה החברות הגדולות שוכרות את עורכי הדין המובילים במשק כדי שימצאו "פרצות" בחוק שאפשר לנצל וכך להתחמק מתשלום.

לאחרונה פרסמה רשות התחרות טיוטת גילוי דעת שעוסקת בשאלה איך בדיוק מחשבים את גובה הקנס שיוטל על חברה שהפרה את החוק (בחקיקה שאושרה בכנסת נקבעו עקרונות כלליים). מצאנו בטיוטה הזו כמה "פרצות" שיכולות לאפשר לחברות הגדולות לשלם פחות ממה שהן צריכות, ויחד עם שותפינו מארגון "צדק פיננסי" פנינו לרשות התחרות כדי שיסגרו אותן. לחצו על התמונה כדי לקרוא את הפוסט שהעלינו בנושא:
 

ממשיכים לקדם את הנושאים שבחרתם/ן מאחורי הקלעים

השבוע קיימנו שתי פגישות על הנושאים שבחרו חברי וחברות הלובי בהצבעה האחרונה:
לינור, מרב ולירוי נפגשו השבוע עם הממונה על שוק ההון, ביטוח וחסכון, ד"ר משה ברקת, בנושא הפנסיה והביטוח. במהלך הפגישה, אליה הצטרפו השותפים שלנו מארגון "צדק פיננסי", דנו במספר מהלכים והליכי חקיקה שאנו מקדמים בתחום השמירה על כספי החוסכים. הפגישה הייתה מוצלחת ומצאנו מכנה משותף רחב להמשך עשייה ושיתוף פעולה.

בנוסף, מרב ונועה נפגשו עם מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב (הפגישה הייתה בסיומו של יום ארוך ושכחנו לצלם ). בפגישה הצגנו את פעילות הלובי ודיברנו על נושאים שונים בהם אנחנו יכולים לשתף פעולה ולהוות משקל נגד ללחצים שמפעילים הלוביסטים של חברות התרופות וחברות המזון. שמחנו לשמוע שיש אוזן קשבת, ובכוונתנו לקדם חלק מהמהלכים עליהם דיברנו כבר בכנסת הבאה – פרטים בהמשך.

תראו איזה כוח יש לסיירת הרשת שלנו!

אם אתם/ן חברים/ות במיזם ומעוניינים/ות בבמה פתוחה לשיח בין החברים – מוזמנים/ות להצטרף לקבוצת הפייסבוק הסגורה של חברי לובי 99 ששמה "הלובי של הציבור – הקבוצה הרשמית".  
 

ואם אתם/ן רוצים לקחת את זה צעד אחד קדימה – הצטרפו לסיירת הרשת שלנו ועזרו לנו לגדול ולהפיץ את הבשורה ברשתות החברתיות. בשורה התחתונה, שיתופים, לייקים ותגובות מיתרגמים למצטרפים חדשים ולבסוף ללוביסטים נוספים שעובדים בשביל כולנו. בסרטון שהעלינו השבוע, למשל, חברי הסיירת עזרו לנו להגיע ל-116 שיתופים תוך 20 דקות, מה שהוביל בסופו של יום ל-236,000 חשיפות לסרטון (!), והיד עוד נטויה….

מעוניינים/ות להצטרף? כל מה שנדרש מכם הוא להיכנס לקבוצת הווטסאפ הייעודית שפתחנו בלחיצה על הקישור הבא או לפנות אלינו במייל חוזר בבקשה שנוסיף אתכם לקבוצה.

מגיעים גם לטיולי ג'יפים!

במסגרת ההרצאות שאנחנו מעבירים על לובי 99 כבר יצא לנו להגיע למקומות שונים, בכל רחבי הארץ, אבל ההרצאה שלירוי העביר השבוע כנראה הייתה במיקום הכי מקורי אי פעם – באמצע טיול ג'יפים (תודה לשוקי אלפרט חבר הלובי על ההזמנה והארגון).

בנוסף, העברנו השבוע 3 הרצאות בו זמנית: מעיין קארסטד המתנדבת האדירה שלנו נפגשה עם חברי מכינת בינה בת"א, נועה נפגשה עם מלגאי תוכנית אוניברסיטה בעם בת"א ולינור התארחה במרכז הקהילתי ברמת חן. חוץ מזה מרב סיפרה על הלובי הציבורי לעובדי חברת אימפרבה ברחובות (תודה להילה ברקאי, חברת הלובי, על ארגון ההרצאות ברחובות וברמת חן) וימית התארחה ב"בר גלים", פאב קואופרטיבי בשכונת בת גלים בחיפה (תודה לאמיר קרנצל חבר הלובי על ההזמנה).

בשבת הקרובה נגיע בבוקר לקיבוץ דורות ובמוצ"ש לירושלים, וביום שלישי נגיע לשדרות. לפרטים נוספים השיבו במייל חוזר.
ואם אתם/ן מעוניינים להזמין אותנו אליכם/ן לסלון או למקום העבודה – נשמח להגיע! כל מה שצריך זה 20 א/נשים ומסך, להירשם כאן
– ואנחנו נגיע, לכל מקום בארץ.

 
זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול מאות הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים