fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 
 

למה חשוב שהגענו לכנסת אפילו שעבודת הוועדות עוד לא התחילה רשמית; מה אנחנו מתכוונים לקדם בכנסת הנוכחית בתחום השחיתות ברשויות המקומיות; איך אנחנו מתכוונים לחזק את ה-99% מול חברות הפנסיה והביטוח; וגם – הזמינו אותנו לספר לכם/ן על הלובי הציבורי!

 
פתחנו רשמית את הכנסת ה-21

אז נכון שעדיין לא הורכבה הממשלה, ולכן חברי הכנסת גם לא חולקו רשמית לוועדות הכנסת השונות והעבודה בהן טרם החלה, אבל השבוע הלוביסטיות שלנו הגיעו לראשונה לכנסת ה-21. למרות שהכנסת עוד לא התחילה לפעול בצורה סדירה, זו הייתה הזדמנות מעולה לפגוש את הח"כים החדשים (נזכיר שיש 49 כאלה) ואת העוזרים שלהם/ן ולספר להם על לובי 99.
כמובן שעדכנו על כך בזמן אמת בעמודי הטוויטר
 והאינסטגרם שלנו. מוזמנים ומוזמנות לעקוב אחרינו גם שם.

 

גם בכנסת הזו – נמשיך לקדם את הנושאים שחברי וחברות הלובי בחרו 

השבוע המשכנו עם סדרת הפוסטים בעמוד הפייסבוק שלנו שעוסקת במשימות העיקריות של הלוביסטים שלנו לכנסת הקרובה. רוצים/ות שנטפל בעוד נושאים? המשוואה פשוטה: עוד חברים/ות = עוד לוביסט/ית = עוד נושא שהלובי הציבורי יקדם בשבילכם/ן. הצטרפו אלינו עכשיו.
עו"ד ימית ינאי מלול סיפרה על הקשר האישי שלה לנושא אותו היא מקדמת, המלחמה בשחיתות ברשויות המקומיות, ועל הדברים העיקריים בהם היא מתכוונת לטפל בכנסת ה-21:

  • הפחתת ניגודי העניינים בוועדות התכנון והבניה, בהן פוטנציאל השחיתות הכי גבוה כי שם נמצא הכסף הגדול (אישור של כמה אחוזי בנייה נוספים במבנה שווים לקבלן הרבה מאוד כסף).
  • חיזוק חברי מועצת העיר ברשויות המקומיות – כי מועצה חזקה ומתפקדת, שמאתגרת את ראש העיר ומפקחת עליו, תסייע בשמירה על האינטרס הציבורי.
  • טיפול בנושא כח האדם ברשויות המקומיות, ובתוך כך הגברת הפיקוח על מינויים פוליטיים (בהתאם להמלצות דו"ח מבקר המדינה משנת 2016).

אנו מאמינים שהשילוב בין חילופים רבים של ראשי רשויות מקומיות בבחירות המוניציפליות האחרונות לבין כינונה של ממשלה וכנסת חדשה מהווה הזדמנות להעברת שינויים מהותיים. לחצו על התמונה כדי לקרוא את הפוסט של ימית בנושא:
 

גם לירוי פרי, שהצטרף אלינו לפני כחודשיים, סיפר מה הוא מתכנן לקדם בתחום הפנסיה והביטוח, נושא שחברי וחברות הלובי דירגו במקום הרביעי בהצבעת התעדוף האחרונה:

  • יישום מלא של חוק הריכוזיות, שעבר ב-2013 במטרה לפרק את הריכוזיות העודפת במשק הישראלי אשר נשלט על ידי מספר קטן של שחקנים. בחוק הוגדרו שלבים לביצוע, כאשר השלב האחרון יגיע בסוף 2019, עוד 8 חודשים. כבר עכשיו אנחנו רואים כמה טייקונים שמנסים למצוא פרצות בחוק ולנצל אותן, ובכוונתנו להילחם בתופעה הזו ולדאוג ליישום החוק.
  • הקמת מוסד בוררות ביטוח – מדובר ברפורמה להקמת מוסד בוררות בתחום הביטוח שיכריע בהליך מהיר וזול באי-הסכמות בין חברות הביטוח ללקוחות. זאת במקום המצב היום, בו חברות הביטוח גוררות את המבוטחים/ות לבתי המשפט, מתישות אותם בהליך ממושך ויקר, ובסופו של דבר המבוטחים/ות נאלצים/ות פעמים רבות להסכים לפשרה ולקבל פחות כסף ממה שמגיע להם/ן.
  • הפיכת דמי הניהול ואופן החישוב שלהם לפשוטים ומובנים יותר.

זוהי רק דגימה מהנושא הענק הזה, בו יש המון אינטרסים (וכסף!) – הגופים המחזיקים את כספי הפנסיה והביטוח שלנו מנהלים סכום עתק של כ-1.6 טריליון ₪, הגדל כל שנה בכמאה מיליארד ₪ נוספים (לשם השוואה, הבנקים מנהלים כ-900 מיליארד ₪). כיוון שמעורב פה כ"כ הרבה כסף – צפויים להיות לנו מתנגדים עם הרבה מאוד כוח ומשאבים. מולם אנחנו זקוקים לציבור חזק שעומד מאחורינו. עוד לא חברים/ות בלובי הציבורי? הצטרפו אלינו עכשיו.

מבלים/ות הרבה זמן בפייסבוק?

אם אתם/ן חברים/ות במיזם ומעוניינים/ות בבמה פתוחה לשיח בין החברים ועם הלוביסטים שלנו – מוזמנים/ות להצטרף לקבוצת הפייסבוק הסגורה של חברי לובי 99 ששמה "הלובי של הציבור – הקבוצה הרשמית". הנה דוגמה קטנה למה שקורה שם:
 
ואם אתם/ן רוצים לקחת את זה צעד אחד קדימה – הצטרפו לסיירת הרשת שלנו ועזרו לנו לגדול ולהפיץ את הבשורה ברשתות החברתיות. בשורה התחתונה, שיתופים, לייקים ותגובות מיתרגמים למצטרפים חדשים ולבסוף ללוביסטים נוספים שעובדים בשביל כולנו.
מעוניינים/ות להצטרף? כל מה שנדרש מכם הוא להיכנס לקבוצת הווטסאפ הייעודית שפתחנו בלחיצה על הקישור הבא
 או לפנות אלינו במייל חוזר בבקשה שנוסיף אתכם לקבוצה.

 

מעבירים את זה הלאה

בשבוע הקרוב נמשיך להגיע לרחבי הארץ ולספר על הלובי הציבורי – במוצ"ש נגיע לחוג בית בתל אביב,  בשלישי לגבעת שמואל, ברביעי לגבעת עדה ובחמישי למעלה שומרון. לפרטים נוספים השיבו במייל חוזר.

ואם אתם/ן מעוניינים להזמין אותנו אליכם/ן לסלון או למקום העבודה – נשמח להגיע! כל מה שצריך זה 20 א/נשים ומסך, להירשם כאן ואנחנו נגיע, לכל מקום בארץ.

גם יום אחרי זה תופס… יום עצמאות שמח!

השבוע חגגנו 71 למדינתנו האהובה. אלפי חברי וחברות לובי 99 המשלמים דמי חבר קבועים מדי חודש, מארגנים חוגי בית ומתנדבים על חשבון זמנם הפנוי הם ההוכחה שהסולידריות החברתית עוד חיה ובועטת ושיש פה קהל עצום שבאמת אכפת לו איך תיראה המדינה שלנו בשנים הבאות. אז כמובן שננצל את ההזדמנות הזו כדי לומר תודה רבה ולאחל שתהנו מהסופ"ש שעוד לפנינו.
 

 
זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול מאות הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים