fbpx דלג לתוכן

מה עשינו השבוע

מכינים את הערעור שנגיש לבית המשפט נגד העסקה שתסכל תחרות במשק הגז; הממונה על התחרות מפרגנת לעבודה הרצינית שעשינו בנושא; נפגשנו עם יו"ר רשות ניירות ערך; וגם – מוזמנים לכנס בנושא תחרות וריכוזיות בהשתתפות גיא רולניק ודרור שטרום!

רק חברי לובי 99 יכולים להשתתף בהצבעה

הידעת? המייל הזה נשלח אליך כי את/ה עדיין לא חבר/ה בלובי 99, ולכן לא יכול/ה להשתתף בהצבעה על הנושא שנקדם מול מקבלי ההחלטות. הנושאים שעולים הפעם להצבעה הם: ייעול רגולציה לעסקים קטנים, קידום השימוש באנרגיות מתחדשות, מלחמה במונופולים בתחום היבוא ופתיחת שווקים לתחרות, צמצום השימוש בפלסטיק וקידום שוויון בתעסוקה והגברת הפריון. הנושא שייבחר יצטרף לנושאים בהם אנחנו כבר מטפלים (קראו על כל הנושאים בהם אנחנו מטפלים בעמוד ההישגים באתר שלנו).

חשוב לך שאחד הנושאים שעולים להצבעה ייבחר? זה זמן מעולה להצטרף ללובי הציבורי כדי שכבר בשבוע הבא תוכל/י להשתתף בהצבעה!

הלובי הציבורי נגד תשובה ומונופול הגז

כפי שאתם/ן כבר בטח יודעים, רשות התחרות החליטה לאשר לתשובה ומונופול הגז לקנות את הצינור היחיד שמוביל גז בין ישראל ומצרים. העסקה הזו תסכל כל אפשרות לתחרות עתידית במשק הגז ולכן בימים אלו, בעקבות החלטת חברי/ות לובי 99, אנו עובדים על הערעור שבכוונתנו להגיש על ההחלטה.

אז איך ייתכן שהרשות שאחראית על התחרות במשק אישרה את העסקה הזו? ולמה אנחנו והמומחים שמייצגים אותנו בערעור משוכנעים שרשות התחרות טועה? צפו בסרטון שהכנו בנושא:


ולמרות שאנחנו מתנגדים לעמדה של רשות התחרות, שמחנו להאזין השבוע לפודקאסט ״חיות כיס״ ב״כאן״ ולשמוע את מיכל הלפרין, הממונה על התחרות, מפרגנת ללובי 99 על העבודה הרצינית שעשינו מולם בתהליך הזה.

רוצים לקרוא את הדברים המדויקים שהיא אמרה? לחצו על התמונה כדי לקרוא את הפוסט שהעלינו בנושא:

לפני כשבועיים פתחנו בקמפיין מיוחד שיסייע לנו לגייס את הסכום הדרוש לתביעה, ועד כה אנחנו מתקדמים בקצב טוב (טפו טפו טפו). אבל כדי להוכיח שהציבור יכול לתת פייט לטייקונים וגם לנצח – אנחנו צריכים אתכם/ן איתנו. הצטרפו אלינו עכשיו, בכל סכום, ויחד ננצח את תשובה ומונופול הגז.

רוצים/ות לדעת עוד על העסקה השערורייתית הזו? הזמינו אותנו להרצאה ייעודית על הנושא. כל שעליכם/ן לדאוג לו הם 25 אנשים ומסך, להירשם כאן: https://bit.ly/2NDayp6, ואנחנו נגיע לכל מקום בארץ.

מי שומר על הכסף שלנו כשכל המערכת הפוליטית עסוקה בבחירות?

השבוע נפגשנו עם ענת גואטה, יו״ר רשות ניירות ערך, הגוף שאחראי לפקח בין היתר על החברות הציבוריות הנסחרות בבורסה. כיוון שכספי הפנסיה של כולנו מושקעים בחברות הציבוריות – חשוב שיהיה מי שיפקח על החברות הללו ויוודא שהאינטרס של המשקיעים (כלומר, של כל מי שחוסך לפנסיה) מיוצג.

אנחנו משתפים פעולה עם רשות ניירות ערך כדי להגן טוב יותר על האינטרסים של הציבור. צריך לשפר את הפיקוח על החברות הציבוריות כדי למנוע את ה״תספורת״ הבאה שתיערך לחברות הללו, על חשבוננו.

איך היעדר תחרות עולה לכולנו ביוקר?

רוצים/ות לשמוע עוד על התביעה נגד מונופול הגז ועל למה הריכוזיות במשק הישראלי פוגעת בכיס של כולנו? מוזמנים לכנס של לובי 99 בנושא ריכוזיות ותחרות שנקיים לקראת הבחירות. לכנס יגיעו דרור שטרום, הממונה לשעבר על התחרות ועורך הדין שמייצג אותנו בתביעה, וגיא רולניק, מייסד "דה-מרקר" שכתב רבות לאורך השנים על נושא הריכוזיות.

הכנס יתקיים ביום ראשון ה-8.9 בשעה 18:00 במכון למחקרי ביטחון לאומי INSS בתל אביב ויתרכז בתחרות ובריכוזיות במשק הגז, הבנקאות והפנסיה. כמו כן נקיים פאנל ח"כים בהשתתפות שרן השכל (הליכוד), עופר שלח (כחול לבן) ויפעת ביטון (המחנה הדמוקרטי) ולא פחות חשוב – אתם/ן תוכלו לשאול שאלות.
ההשתתפות מותנית בהרשמה מראש (לחצו על התמונה על מנת להירשם):

כבר נרשמתם/ן? סמנו שאתם/ן מגיעים בעמוד האירוע בפייסבוק.

חזקו את הלובי הציבורי ברשתות החברתיות

השבוע נועה זלצמן, הלוביסטית שלכם/ן, התארחה בקבוצת הטלגרם של לובי 99 וענתה על כל השאלות של החברים/ות בנושאי הון-שלטון, שקיפות ובריאות. הקבוצה נועדה לתת במה לשיח בין חברי/ות המיזם, ופעם בשבוע יתארח בה אחד מאנשי הצוות של המיזם. בשבוע הבא יגיע לשם אריאל פז-סוויצקי, מנהל המחקר של המיזם לשאלות בנושא משאבי הטבע (ים המלח וגז טבעי). להצטרפות לקבוצה לחצו על התמונה:

מעדיפים/ות דווקא את פייסבוק? הצטרפו לקבוצת הפייסבוק הסגורה של חברי וחברות לובי 99, המהווה במה פתוחה לשיח בין החברים ועם הלוביסטיות שלנו. 

ואם אתם/ן רוצים/ות לקחת את הפעילות ברשתות החברתיות צעד אחד קדימה – הצטרפו לסיירת הרשת שלנו ועזרו לנו לגדול ולהפיץ את הבשורה בפייסבוק. בשורה התחתונה, שיתופים, לייקים ותגובות מיתרגמים למצטרפים חדשים ולבסוף ללוביסטים נוספים שעובדים בשביל כולנו. 

מעוניינים/ות להצטרף? כל מה שנדרש מכם/ן הוא להיכנס לקבוצת הווטסאפ הייעודית שפתחנו בלחיצה על הקישור הבא או לפנות אלינו במייל חוזר בבקשה שנוסיף אתכם/ן לקבוצה.

ממשיכים להגיע לרחבי הארץ – מנופי פרת ועד אשדות יעקב

השבוע סיפרנו על הלובי הציבורי בחוג בית ביישוב נופי פרת (תודה לחבר הלובי יונתן עמית שפירא על ההזמנה ולמשפחת יובל על האירוח!), בקיבוץ אשדות יעקב איחוד (תודה לחבר הלובי עפרי סיזל על הארגון!) וגם בפני בוגרי האיחוד החקלאי בתל אביב (תודה לחבר הלובי מיכאל לוי על ההזמנה!).

ברביעי הקרוב (4.9) לינור תרצה בדרום תל אביב במתחם 2B HUB (לפרטים ולהרשמה) ובמוצ"ש הבא (7.9) מרב תגיע לגעש למפגש מיוחד עם דגש על הקמפיין שלנו נגד מונופול הגז. לפרטים נוספים השיבו במייל חוזר.

רוצים/ות לדעת מה קורה במסדרונות הכנסת ואיך באמת מתקבלות ההחלטות? הזמינו אותנו אליכם/ן לסלון או למקום העבודה להרצאה מעניינת על לוביסטים, הון-שלטון ואיך גם אתם/ן יכולים לקבל יחס של טייקון. כל מה שצריך זה 25 א/נשים ומסך, להירשם כאן – ואנחנו נגיע, לכל מקום בארץ.

זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול מאות הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים