fbpx דלג לתוכן

מה עשינו השבוע

ההצבעה על הנושא שנקדם לאחר הבחירות בעיצומה; רק עוד 4,000 ₪ מדי חודש חסרים למימון התביעה נגד מונופול הגז; וגם – מתריעים מפני התספורת הבאה בשוק ההון

מקומות אחרונים לכנס שלנו ביום א' הקרוב!

ביום א' הקרוב (8.9) בשעה 18:00 יתקיים הכנס שארגנו לקראת הבחירות בנושא ריכוזיות ותחרות. לכנס יגיעו דרור שטרום, הממונה לשעבר על התחרות ועורך הדין שמייצג אותנו בתביעה בעניין עסקת הגז, וגיא רולניק, מייסד "דה-מרקר" שכתב רבות לאורך השנים על נושא הריכוזיות.

הכנס ייערך במכון למחקרי ביטחון לאומי INSS בתל אביב ויתרכז בתחרות ובריכוזיות במשק הגז, בבנקאות ובפנסיה. כמו כן נקיים פאנל ח"כים בהשתתפות שרן השכל (הליכוד), עופר שלח (כחול לבן) ויפעת ביטון (המחנה הדמוקרטי) ולא פחות חשוב – אתם/ן תוכלו לשאול שאלות.

ההשתתפות מותנית בהרשמה מראש (לחצו על התמונה על מנת להירשם):

כבר נרשמתם/ן? סמנו שאתם/ן מגיעים בעמוד האירוע בפייסבוק.

רק חברי לובי 99 יכולים להשתתף בהצבעה

הידעת? המייל הזה נשלח אליך כי את/ה עדיין לא חבר/ה בלובי 99, ולכן לא יכול/ה להשתתף בהצבעה על הנושא שנקדם מול מקבלי ההחלטות. הנושאים שעולים הפעם להצבעה הם: ייעול רגולציה לעסקים קטנים, קידום השימוש באנרגיות מתחדשות, מלחמה במונופולים בתחום היבוא ופתיחת שווקים לתחרות, צמצום השימוש בפלסטיק וקידום שוויון בתעסוקה והגברת הפריון.

חשוב לך שאחד הנושאים האלו ייבחר? זה זמן מעולה להצטרף ללובי הציבורי כדי שכבר בשבוע הבא תוכל/י להשתתף בהצבעה!

הנושא שייבחר יצטרף לנושאים בהם אנחנו כבר מטפלים (קראו על כל הנושאים בהם אנחנו מטפלים בעמוד ההישגים באתר שלנו).

רק עוד שבוע לגיוס הסכום למימון התביעה 

בשבוע הבא נגיש לבית המשפט את הערעור שלנו על החלטת רשות התחרות לאשר לתשובה ומונופול הגז לקנות את הצינור היחיד שמוביל גז בין ישראל ומצרים (כמובן שתוכלו לקרוא את הערעור בעדכון השבועי הבא).

חסרים לנו רק עוד 4,000 ש״ח קבועים בחודש כדי לגייס את הסכום הדרוש לתשלום למיטב המומחים שגייסנו: עו"ד דרור שטרום שהיה ראש רשות התחרות וד"ר שלומי פריזט, הכלכלן הראשי של הרשות לשעבר. צפו בסרטון של לינור דויטש, מנכ"לית הלובי מהפגישה עם המומחים שמייצגים אותנו:


ואם אתם/ן עדיין לא מבינים על מה כל המהומה, הכנו סרטון קצר שמסביר למה העסקה הזו תסכל כל אפשרות לתחרות עתידית במשק הגז, בשפה שגם ילדים יכולים להבין:

כדי להוכיח שהציבור יכול לתת פייט לטייקונים וגם לנצח – אנחנו צריכים אתכם/ן איתנו. הצטרפו אלינו עכשיו, בכל סכום, ועזרו לנו להגיע לבית המשפט.

מתריעים מפני התספורת הבאה בשוק ההון

כארגון שדוגל בשקיפות אנחנו מעדכנים אתכם/ן בכל פעם שאנחנו שולחים מכתב או נייר עמדה לגורם כזה או אחר וגם מצרפים את המכתב עצמו. עם זאת, אנחנו גם ארגון פרקטי. השבוע שלחנו מכתב ליו"ר רשות ניירות ערך, ענת גואטה, אך החלטנו שלא לפרסם כעת את פרטי המכתב מחשש שהפרסום יפריע לפעילות הרשות שנדרשת בעקבות המידע המצוי בו.

פנינו לרשות ניירות ערך בבקשה לבדוק את הדוחות הכספיים של מספר חברות שהמניות ואגרות החוב שלהן נרכשו על ידי הגופים המוסדיים בהם מושקעים כספי הפנסיה של הציבור. ממידע שקיבלנו מגורמים בשוק ההון ומבירורים שערכנו, לדעתנו יש בדו"חות של החברות הללו הערכות מנופחות שעלולות להשפיע על שווי המניות ואגרות החוב בהן מושקעים כספי הפנסיה שלנו. העלינו את הנושא גם בפגישה שערכנו בשבוע שעבר עם יו"ר רשות ניירות ערך (בתמונה), בה ביקשנו מהרשות לבחון את טענותינו. אם יהיה צורך – ביקשנו מהרשות להורות לחברות לתקן את הדו"חות, כדי לצמצם את הפגיעה האפשרית במשקיעים ובכספי הציבור. כמובן שנעדכן בפרטים ברגע שנוכל.

חזקו את הלובי הציבורי ברשתות החברתיות

חברי/ות המיזם ועוד לא הצטרפתם/ן לקבוצת הטלגרם של לובי 99 ? למה אתם/ן מחכים? הקבוצה נועדה לתת במה לשיח בין חברי לובי 99, ופעם בשבוע יתארח בה אחד מאנשי הצוות של המיזם. בשבוע הבא יגיע לשם אריאל פז-סוויצקי, מנהל המחקר שלנו, לשאלות בנושא משאבי הטבע (ים המלח וגז טבעי). להצטרפות לקבוצה לחצו על התמונה:

מעדיפים/ות דווקא את פייסבוק? הצטרפו לקבוצת הפייסבוק הסגורה של חברי וחברות לובי 99, המהווה במה פתוחה לשיח בין החברים ועם הלוביסטיות שלנו. ואם אתם/ן רוצים/ות לקחת את הפעילות ברשתות החברתיות צעד אחד קדימה – הצטרפו לסיירת הרשת שלנו ועזרו לנו לגדול ולהפיץ את הבשורה בפייסבוק. בשורה התחתונה, שיתופים, לייקים ותגובות מיתרגמים למצטרפים חדשים ולבסוף ללוביסטים נוספים שעובדים בשביל כולנו. 

מעוניינים/ות להצטרף? כל מה שנדרש מכם/ן הוא להיכנס לקבוצת הווטסאפ הייעודית שפתחנו בלחיצה על הקישור הבא או לפנות אלינו במייל חוזר בבקשה שנוסיף אתכם/ן לקבוצה.

ממשיכים להגיע לרחבי הארץ

השבוע סיפרנו על הלובי הציבורי במסגרת סמינר לרכזי נוער בנושא דמוקרטיה שהתקיים בירושלים (תודה לאוריה יערי, חבר הלובי, על ההזמנה!).

במוצ"ש הקרוב (7.9) מרב תגיע לגעש למפגש מיוחד עם דגש על הקמפיין שלנו נגד מונופול הגז (לפרטים נוספים ולהרשמה) וביום שני (9.9) ימית תגיע למועדון קיבוץ ברעם. לפרטים נוספים השיבו במייל חוזר.

רוצים/ות לדעת מה קורה במסדרונות הכנסת ואיך באמת מתקבלות ההחלטות? הזמינו אותנו אליכם/ן לסלון או למקום העבודה להרצאה מעניינת על לוביסטים, הון-שלטון ואיך גם אתם/ן יכולים לקבל יחס של טייקון. כל מה שצריך זה 25 א/נשים ומסך, להירשם כאן – ואנחנו נגיע, לכל מקום בארץ.

זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול מאות הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים