fbpx דלג לתוכן

מה עשינו השבוע

איך הבחירות הכלליות משפיעות על העבודה שלנו? 
נפגשנו עם רשות שוק ההון כדי לקדם את נושא הפנסיה והביטוח ועם משרד המשפטים בנושא המלחמה בשחיתות ברשויות המקומיות;
מה אמרו עלינו הדוברים בכנס שקיימנו בשבוע שעבר? 
וגם – מוזמנים/ות להרצאה מקוונת בנושא הרפורמה בבנקים וההלוואות לטייקונים!

הצבעתם/ן והשפעתם/ן, ועכשיו התוצאות 

בשבועות האחרונים חברי וחברות לובי 99 הצביעו מה הנושא הנוסף שנקדם כשהכנסת תשוב לפעילות. הנושא הזה יצטרף לנושאים בהם אנחנו כבר מטפלים (עליהם ניתן לקרוא בעמוד ההישגים באתר שלנו).

אז אחרי ש-66% מחברי המיזם הצביעו – הנה התוצאות:

יש לא מעט גורמים חזקים במשק, שמפעילים לוביסטים בכנסת ובממשלה, שלא יהיו מרוצים מכך שהנושא הזה נבחר. מול הכוחות האדירים האלו אנחנו צריכים לובי ציבורי חזק. הצטרפו אלינו עכשיו וחזקו אותנו לקראת הכנסת הבאה.

לגבי "קידום שוויון בתעסוקה והגברת הפריון באמצעים פרקטיים", הנושא שהגיע למקום האחרון – עקב ההתנגדות הרבה לנושא הזה בקרב החברים, אין בכוונתנו להעלות אותו שוב בהצבעות הקרובות (גם אם נקבל הצעות מהחברים בנושא).
 
ואם כבר מדברים על בחירות, אי אפשר היה להתעלם מהאירוע החדשותי המרכזי בשבוע החולף. אז איפה זה פוגש אותנו? אנחנו מחכים לראות איזו ממשלה תוקם, ובינתיים מנסים לקדם את הנושאים שנבחרו בעבר גם במסגרת המשא ומתן הקואליציוני. כרגיל – נעדכן בהתפתחויות.

ממשיכים לשמור לכם/ן על הפנסיה

בתחילת השבוע, בזמן שכולם היו עסוקים בבחירות, נפגשנו עם הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ד״ר משה ברקת. רשות שוק ההון מפקחת על כספי הפנסיה והביטוח שלנו, שהשווי שלהם עומד על 1.7 טריליון שקל. כיוון שמדובר בחיסכון הכי גדול וחשוב של הציבור, אנחנו עומדים בקשר קבוע עם הרשות וזו הפגישה השלישית שקיימנו עם ברקת מאז שנכנס לתפקידו.

בפגישה דיברנו על מספר הצעות חוק שיאפשרו לשמור על הפנסיה של כולנו טוב יותר, כמו הקמת מוסד בוררות ביטוח והפיכת סוכני הביטוח ליועצים אובייקטיביים, אותן אנחנו מתכוונים לקדם ביום שלאחר הקמת הממשלה וחזרת הכנסת לפעילות.


מחזקים את חברי המועצה ברשויות המקומיות

כפי שכבר עדכנו כאן בעבר, בימים אלו אנו עובדים על קידום חקיקה לחיזוק מעמדם של חברי המועצה ברשויות המקומיות. חברי המועצה אמורים לשמור על התנהלות תקינה של הרשות, אבל במציאות של היום אין להם את הכלים לבצע היטב את תפקידם. הם ממודרים לעיתים קרובות ממידע, אינם זוכים לייעוץ משפטי ופועלים בהתנדבות, בלי החזר הוצאות.

אחרי שערכנו שורת פגישות עם חברי מועצה ועם פורומים נוספים והוצאנו נייר עמדה בנושא לשר המשפטים, אמיר אוחנה, נפגשנו לאחרונה עם השר ועם הגורמים המקצועיים במשרד המשפטים, יחד עם כעשרים מחברי הפורום המוניציפאלי בליכוד (בתמונה).
אנחנו ממשיכים לקדם את הנושא באפיקים שונים ומקווים לעדכן אתכם/ן בהתפתחויות בקרוב.

חברי/ות המיזם? מוזמנים להרצאה מקוונת בקבוצת הפייסבוק שלנו

ביום רביעי הקרוב (25.9) מנכ"לית המיזם, עו"ד לינור דויטש, וברק גונן, יו"ר משותף של ארגון "צדק פיננסי", יעבירו הרצאה מקוונת בקבוצת החברים הסגורה בפייסבוק בנושא "בין ועדת שטרום לוועדת פישמן – סיפורה של הכלכלה הפוליטית בישראל". כמו תמיד תוכלו לקחת חלק בדיון ולשאול שאלות.

שימו לב שאם אתם/ן עדיין לא חברים/ות בקבוצת הפייסבוק שלנו עליכם/ן להצטרף מראש. לפרטים נוספים ולהרשמה לחצו על התמונה:

אז על מה כן מסכימים נציגי הליכוד, המחנה הדמוקרטי וכחול-לבן?

בשבוע שעבר קיימנו כנס מקצועי בנושאי תחרות וריכוזיות במשק. אמנם לא יצאנו עם ממשלת אחדות, אבל נציגי הליכוד, המחנה הדמוקרטי וכחול-לבן שהיו באירוע הסכימו שהמשק הישראלי סובל מהיעדר תחרות שפוגע בכיס של כולנו. לא הייתם/ן בכנס? צפו בסרטון קצר שהכנו:

חזקו את הלובי הציבורי ברשתות החברתיות

השבוע ימית מלול ינאי, הלוביסטית שלכם/ן, התארחה בקבוצת הטלגרם של לובי 99 וענתה על כל השאלות של החברים/ות בנושא מלחמה בשחיתות ברשויות המקומיות. הקבוצה נועדה לתת במה לשיח בין חברי/ות המיזם, ופעם בשבוע יתארח בה אחד מאנשי הצוות של לובי 99. בשבוע הבא תגיע לשם מרב דוד, סמנכ"לית המיזם, לשאלות בנושא התוכניות שלנו לכנסת הבאה. להצטרפות לקבוצה לחצו על התמונה:

מעדיפים/ות דווקא את פייסבוק? הצטרפו לקבוצת הפייסבוק הסגורה של חברי וחברות לובי 99, המהווה במה פתוחה לשיח בין החברים ועם הלוביסטיות שלנו. ואם אתם/ן רוצים/ות לקחת את הפעילות ברשתות החברתיות צעד אחד קדימה – הצטרפו לסיירת הרשת שלנו ועזרו לנו לגדול ולהפיץ את הבשורה בפייסבוק. בשורה התחתונה, שיתופים, לייקים ותגובות מיתרגמים למצטרפים חדשים ולבסוף ללוביסטים נוספים שעובדים בשביל כולנו. 

מעוניינים/ות להצטרף? כל מה שנדרש מכם/ן הוא להיכנס לקבוצת הווטסאפ הייעודית שפתחנו בלחיצה על הקישור הבא או לפנות אלינו במייל חוזר בבקשה שנוסיף אתכם/ן לקבוצה.

ממשיכים להגיע לרחבי הארץ

השבוע סיפרנו על הלובי הציבורי בפני קהלים רבים ומגוונים – לינור העבירה הרצאה ל-300 פרקליטים ויועצים משפטיים בשירות המדינה; ימית הגיעה למכינת תבור בנצרת עילית (תודה לתומר אטלס על ההזמנה), למכינת גל בקריית אתא (תודה לענת אופק חברת הלובי על הארגון) וב"אינטל" בחיפה (תודה לעמרי רום חבר הלובי על ההזמנה); ואריאל סיפר על לובי 99 ומעורבות אזרחית בפני מורים ותלמידים בבי"ס הבינלאומי בכפר הירוק (תודה לעילי שדה חבר הלובי על הארגון).

במוצ"ש הקרוב (21.9) אריאל, מנהל המחקר שלנו, יגיע לשכונת מעוז אביב בת"א. מרב הסמנכ"לית שלנו תגיע ביום חמישי (26.9) לקיבוץ מצר ובמוצ"ש הבא (28.9) לגלריה לאומנות ובר "המקרר" בת"א. לפרטים נוספים השיבו במייל חוזר.

רוצים/ות לדעת מה קורה במסדרונות הכנסת ואיך באמת מתקבלות ההחלטות? הזמינו אותנו אליכם/ן לסלון או למקום העבודה להרצאה מעניינת על לוביסטים, הון-שלטון ואיך גם אתם/ן יכולים לקבל יחס של טייקון. כל מה שצריך זה 25 א/נשים ומסך, להירשם כאן – ואנחנו נגיע, לכל מקום בארץ.

זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול מאות הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים