fbpx דלג לתוכן

מה עשינו השבוע

הלחץ להרחבת נתיבי התחבורה הציבורית מתחיל לעבוד: "נתיב פלוס" יצא לדרך; הלובי מתרחב – ברוכה הבאה ללוביסטית הציבורית החדשה; המפקחת על הבנקים מחלקת סוכריות לבנקים הגדולים; וגם – חג סוכות שמח!

"נתיב פלוס" מוציא את האוטובוס מהפקק 

כבר לפני שבועיים סיפרנו לכם שמשרד התחבורה עומד לפתוח נתיבי תחבורה ציבורית חדשים, על נתיבים קיימים, וכי מדובר במהפכה. השבוע מרב דוד, סמנכ"לית הלובי, יצאה לבדוק את "נתיב פלוס" ונסעה מנתניה למשרד של לובי 99 בתל אביב.

מהרגע שהתחלנו לעסוק בלובי 99 בקידום התחבורה הציבורית, סימון נתיבי תחבורה ציבורית על נתיבים קיימים היתה דרישה מרכזית שלנו ממשרד התחבורה. מדובר בנתיבים שנלקחו מהרכב הפרטי בכביש 2 (בין נתניה לגלילות) ובכביש 20 (איילון צפון, עד הכניסה לתל אביב) לטובת נת"צים וקארפול, כלומר מי שבוחרים לנסוע ביחד ברכב אחד. מוזמנים/ות לקרוא למה זה כל כך חשוב לסמן נתיבי תחבורה ציבורית על נתיבים קיימים בתכנית שלנו "לחילוץ ישראל מהפקקים" שהתחלנו לקדם בינואר 2018.

למרות הביקורת הציבורית ולמרות שההתחלה לא נוחה לכולם, בעיקר למי שנוסעים לעבודה בבוקר ברכב פרטי מאזור נתניה וחדרה, מרגש לראות איך מדיניות שדחפנו וקידמנו בלובי 99 סוף סוף מאפשרת שדרוג של ממש של התחבורה הציבורית.

לצפייה בסרטון שמתעד את הנסיעה של מרב ב"נתיב פלוס" לחצו על התמונה:

ברוכה הבאה ללוביסטית הציבורית החדשה: עו"ד זהר אלטמן רפאל

הלובי הציבורי מתרחב ובימים אלו מתחילה את עבודתה בלובי לוביסטית ציבורית חדשה: עו"ד זהר אלטמן רפאל, מהקיבוץ הדתי כפר עציון. זהר, בוגרת המכינה הקדם-צבאית "בית ישראל" בגילה, התמחתה בסנגוריה הציבורית ובהמשך עבדה כעורכת דין במחלקת הליטיגציה המנהלית של "התנועה לאיכות השלטון", שם ייצגה את התנועה בעשרות תיקים הנוגעים למינהל תקין ולשחיתות ברשויות המקומיות ובשלטון המרכזי.

זהר סיפרה אתמול בפוסט שפרסמנו על הצטרפותה "כששמעתי על לובי 99 הרגשתי שמדובר במקום שכולל בדיוק את מה שחשוב לי – הציבור הוא זה שמכוון את הספינה ומחליט מה ולאן, מהם סדרי העדיפויות ומה ישרת את האינטרס הציבורי, ואנחנו חברי הצוות משתמשים בכלים ובכישורים שיש לנו בשביל לעשות את זה על הצד הטוב ביותר – והכל לטובת אותם 99%".

אל מול יותר מ-200 לוביסטים מסחריים המייצגים בכנסת את האינטרסים של בעלי ההון והתאגידים הגדולים, קיבל הלובי הציבורי חיזוק משמעותי לכוח האדם שלו, שיעזור לצוות הלוביסטים להגיע לכנסת ה-22 גדול וחזק יותר.

העבודה שלנו אינה נגמרת, וההישגים הרבים שהלובי הגיע אליהם בכנסת הקודמת רק מגבירים את הרצון של גורמים רבים לשתף עמנו פעולה בעוד נושאים לטובת האינטרס הציבורי. העובדה שהמיזם ממשיך לגדול ולהתפתח, אך ורק על בסיס מימון המונים ובמעורבות חברים גדולה, מעידה שהציבור מבין איפה מתקבלות ההחלטות החשובות – בכנסת – ורוצה לקחת חלק גדול יותר בתהליך ולהשפיע עליו.

רוצים לסייע לנו לגייס עוד לוביסטים ציבוריים מעולים? הצטרפו עכשיו ללובי 99!

מה יהיה עם התחרות בשוק הבנקאות?

בשבוע שעבר צהלנו על כך שבנק ישראל עשה צעד ענק ונתן רישיון להקמת בנק חדש לראשונה מזה עשרות שנים. אבל נראה שבנק ישראל הולך צעד אחד קדימה וצעד לאחור – השבוע גילינו שהמפקחת על הבנקים נתנה במקביל הטבה לבנקים הגדולים בשוק האפליקציות (לכתבה בנושא), שוק שמהווה במידה רבה את בנקאות העתיד, כדי לשמר את כוחם הבלעדי של הבנקים שם. מסתבר שעקביות היא לא שם המשחק. אל דאגה, נמשיך לפעול וללחוץ בכל החזיתות כדי לוודא שאכן תהיה פה תחרות בשוק הבנקאות.

הנה התגובה של לינור דויטש, מנכ"לית הלובי, בחשבון הטוויטר שלה. כמובן שאנחנו מעבירים את התייחסותנו גם בערוצים יותר רשמיים:


הזדמנות לצפייה מאוחרת – איך סייענו להגברת התחרות בענף הבנקאות? 

ביום שני האחרון מנכ"לית המיזם, עו"ד לינור דויטש, וברק גונן, יו"ר משותף של ארגון "צדק פיננסי", העבירו הרצאה מקוונת בקבוצת החברים הסגורה בפייסבוק על הפעילות להגברת התחרות בענף הבנקאות. לא הספקתם/ן להשתתף? לא נורא, ניתן לצפות בהרצאה גם כעת.

עוד לא הצטרפתם/ן לקבוצה? לחצו על התמונה מההרצאה כדי להצטרף, וכך תוכלו לצפות גם בהרצאות שקיימנו בעבר בתחום הגז והתחבורה הציבורית.

הזמן רץ כשנהנים! יומולדת 4 ללובי 99

בואו לחגוג איתנו 4 שנים של פעילות, הצלחות והישגים באירוע יום ההולדת השנתי שלנו, וכמובן לפגוש אותנו ועוד אורחים מעניינים (פרטים בהמשך).

רשמו ביומנים: יום שישי ה-1.11 בשעה 10:30 ב"בסקולה" שברחוב הרכבת 72 תל אביב (יש חניה באזור). הכניסה חופשית לחברי הלובי ומוזמניהם, בכפוף להרשמה מראש (לחצו על התמונה):

חזקו את הלובי הציבורי ברשתות החברתיות

עוד לא חברים/ות בקבוצת הטלגרם של לובי 99? למה אתם/ן מחכים/ות? הקבוצה נועדה לתת במה לשיח בין חברי/ות המיזם, ופעם בשבוע יתארח בה אחד מאנשי הצוות של לובי 99.

ואם אתם/ן רוצים/ות לקחת את הפעילות ברשתות החברתיות צעד אחד קדימה – הצטרפו לסיירת הרשת שלנו ועזרו לנו לגדול ולהפיץ את הבשורה בפייסבוק. בשורה התחתונה, שיתופים, לייקים ותגובות מיתרגמים למצטרפים חדשים ולבסוף ללוביסטים נוספים שעובדים בשביל כולנו. 

מעוניינים/ות להצטרף? כל מה שנדרש מכם/ן הוא להיכנס לקבוצת הווטסאפ הייעודית שפתחנו בלחיצה על הקישור הבא או לפנות אלינו במייל חוזר בבקשה שנוסיף אתכם/ן לקבוצה.

ממשיכים להגיע לרחבי הארץ

השבוע לינור סיפרה על הלובי הציבורי בחוג בית בת"א (תודה ליניב אופנהיים חבר הלובי על ההזמנה והארגון המוקפד להפליא).

רוצים/ות לדעת מה קורה במסדרונות הכנסת ואיך באמת מתקבלות ההחלטות? הזמינו אותנו אליכם/ן לסלון או למקום העבודה להרצאה מעניינת על לוביסטים, הון-שלטון ואיך גם אתם/ן יכולים לקבל יחס של טייקון. כל מה שצריך זה 25 א/נשים ומסך, להירשם כאן – ואנחנו נגיע, לכל מקום בארץ.

בהזדמנות זו אנחנו רוצים לאחל לכולכם/ן חג סוכות שמח. אם אתם/ן מזמינים/ות אושפיזין לסוכה, זו הזדמנות טובה לצרף אותם/ן ללובי 99 😊. ונסיים בברכה שאימא של לינור מברכת בחגים ורלוונטית גם אלינו – שתמיד נהיה יותר!
חג שמח!
 

זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול מאות הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים