fbpx דלג לתוכן

מה עשינו השבוע

רשות שוק ההון והביטוח מקפיאה שתי רפורמות להפחתת דמי הניהול בפנסיה; גם כשכולם בחופש – אנחנו ממשיכים לעסוק בבעיות הענק בתחום הפנסיה; למה אנחנו מתנגדים לתופעת הדלתות המסתובבות ומה אנחנו עושים כדי למנוע אותה; וגם – בואו לפגוש אותנו בפרדס חנה!

הופ הופ טרללה, גדלנו בשנה!

בואו לחגוג איתנו 4 שנים של פעילות, הצלחות והישגים באירוע יום ההולדת השנתי שלנו. בתכנית הרצאה קצרה של ד"ר דורון נבות, מומחה לשחיתות פוליטית, ספוקן וורד של חברת לובי 99 שרון דואק וגם העיתונאים גל גבאי ויגאל גואטה (שהוא גם ח"כ לשעבר) ישוחחו עמנו.

ממש אחרי החגים, יום שישי ה-1.11 בשעה 11:30 ב"בסקולה" שברחוב הרכבת 72 תל אביב (יש חניה באזור). הכניסה חופשית לחברי הלובי ומוזמניהם, בכפוף להרשמה מראש (לחצו על התמונה):

קרדיט תמונה גל גבאי: יוסי צבקר

(עוד) פניית פרסה דרמטית במדיניות רשות שוק ההון והביטוח

השבוע פורסם ב"כלכליסט" שהממונה על רשות שוק ההון והביטוח, משה ברקת, מקפיא שתי רפורמות להפחתת דמי הניהול בפנסיה שיזמה קודמתו בתפקיד. זה מה שהיה לנו לומר על זה בחשבון הטוויטר שלנו:

99 שניות על פנסיה ודלתות מסתובבות

אז אמנם כולם בחופש והתקשורת עוסקת בעיקר בהרכבת הממשלה, אבל דווקא בעיתוי הזה חשוב להזכיר על מה בדיוק אנחנו נלחמים פה.

בתחום הפנסיה שבו בחרו חברי וחברות לובי 99 אנחנו מתמקדים גם בעניינים צרכניים כמו דמי הניהול שאנחנו משלמים, אבל בעיקר באופן שבו המערכת עובדת. יש מספר בעיות ענק מבניות בתחום, כמו ניגודי העניינים של סוכני הביטוח (שאמורים לייעץ לנו באופן אובייקטיבי אבל מקבלים עמלות מחברות הביטוח) או העובדה שקרנות הפנסיה משקיעות את הכספים שלנו בחברות שעושות תספורות או בעסקאות בעלי עניין. צפו בסרטון קצר של לינור דויטש, מנכ"לית הלובי, בנושא:


אחד הנושאים שאנחנו מקדמים במסגרת המאבק בקשרי ההון-שלטון הוא המאבק בתופעת הדלתות המסתובבות, במסגרתה בכירים בשירות המדינה עוברים לעבוד בגופים שעליהם הם פיקחו עד לפני רגע. אז למה אנחנו מתנגדים לתופעה הזו ומה התכנית שלנו כדי למנוע אותה? צפו בסרטון של נועה זלצמן, הלוביסטית שלכם/ן:רוצים/ות לעזור לנו לקדם את הנושאים האלו (ועוד נושאים שהחברים והחברות בלובי 99 בחרו)? הצטרפו אלינו עכשיו!

חזקו את הלובי הציבורי ברשתות החברתיות

עוד לא חברים/ות בקבוצת הטלגרם של לובי 99? למה אתם/ן מחכים/ות? הקבוצה נועדה לתת במה לשיח בין חברי/ות המיזם, ופעם בשבוע יתארח בה אחד מאנשי הצוות של לובי 99. להצטרפות לקבוצה לחצו על התמונה:

מעדיפים דווקא את פייסבוק? הצטרפו לקבוצת הפייסבוק הסגורה של חברי וחברות לובי 99 המהווה במה פתוחה לשיח בין החברים ועם הלוביסטיות שלנו.

ואם אתם/ן רוצים/ות לקחת את הפעילות ברשתות החברתיות צעד אחד קדימה – הצטרפו לסיירת הרשת שלנו ועזרו לנו לגדול ולהפיץ את הבשורה בפייסבוק. בשורה התחתונה, שיתופים, לייקים ותגובות מיתרגמים למצטרפים חדשים ולבסוף ללוביסטים נוספים שעובדים בשביל כולנו. 

מעוניינים/ות להצטרף? כל מה שנדרש מכם/ן הוא להיכנס לקבוצת הווטסאפ הייעודית שפתחנו בלחיצה על הקישור הבא או לפנות אלינו במייל חוזר בבקשה שנוסיף אתכם/ן לקבוצה.

בואו לפגוש אותנו בפרדס חנה

ביום שלישי (22.10) לינור, מנכ"לית המיזם, תספר על לובי 99 במועדון היוניקורן בפרדס חנה. לפרטים נוספים לחצו על התמונה:

עוד רגע מסתיימים החגים, וזה הזמן להזמין אותנו – רוצים/ות לדעת מה קורה במסדרונות הכנסת ואיך באמת מתקבלות ההחלטות? הזמינו אותנו אליכם/ן לסלון או למקום העבודה להרצאה מעניינת על לוביסטים, הון-שלטון ואיך גם אתם/ן יכולים לקבל יחס של טייקון. כל מה שצריך זה 25 א/נשים ומסך, להירשם כאן – ואנחנו נגיע, לכל מקום בארץ.

זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול מאות הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים