fbpx דלג לתוכן

מה עשינו השבוע

המעבר של חברת הכנסת אל חברת לובי; האם הרופאים הפסיקו להיפגש עם נציגי חברות התרופות; מדוע לינור התגלגלה מצחוק; ולראשונה: סקר סוף השבוע של לובי 99. קראו עד הסוף וענו על השאלה

אם זה הולך כמו לוביסט, ונשמע כמו לוביסט…

זה אף פעם לא נעים למתוח ביקורת פומבית על מי שעבדנו איתם בכנסת, אבל להתריע על הפגיעה באינטרס הציבורי ממעבר חברי כנסת לעבודה בחברות הלובי הוא מסר מרכזי של הלובי הציבורי. חברת הכנסת לשעבר מירב בן ארי הודיעה בשבוע האחרון, כי היא הולכת לייעץ לחברת הלובי "קבינט". "קבינט" מייצגת בין היתר ללקוחות כמו איגוד חברות הביטוח, איגוד חברות הנפט, הבנק הבינלאומי ועוד.

בן ארי עדיין בשנת הצינון הקבועה בחוק ולכן כרגע אינה מורשית לעסוק בלובי בכנסת, אבל כמו השותף בחברת קבינט וחברה הטוב, חה"כ לשעבר יואל חסון, מצאה דרך לעקוף את האיסור הזה ובמקום להגיע לכנסת ולעשות לובי בעצמה, "רק תייעץ" לחברת הלובי איך לעשות לובי.
מי שיודע איך זה עובד, מבין שממש לא חייבים להגיע פיזית לכנסת כדי לעשות לובי.

באדיבות בן ארי עצמה, שליוותה את ההודעה על מקום עבודתה החדש בתמונה שהעלתה לטוויטר ממסיבת יום ההולדת שלה, קיבלנו הצצה לקשרי הון-שלטון בישראל.

בתמונה רואים יחד ח"כים וח"כים לשעבר (מימין ומשמאל) חוגגים בצוותא עם לוביסטים בעבר ובהווה, ופוטנציאל ניגוד העניינים וערבוב האינטרסים פשוט זועק לשמיים. מוזמנים לקרוא את הפרטים בכתבה שפורסמה השבוע.

ואם אתם עדיין לא חברי לובי, הצטרפו עכשיו ללוביסטים הציבורים שמקדמים בכנסת רק את האינטרסים שלכם/ן.

בחירות שלישיות – טוב לטייקונים

לנוכח ההתפתחויות הפוליטיות, החלטנו השבוע להגיב על האפשרות של הליכה לבחירות בפעם השלישית, מזווית הראייה שלנו את העבודה מול מקבלי ההחלטות בשנה האחרונה. כשכל ההחלטות הכלכליות, שמשפיעות על הכיס של כולנו מתקבלות במשרדי הממשלה ללא הדיון הציבורי בכנסת, בעלי ההון הרבה יותר חזקים והרבה יותר משפיעים.

לובי 99 היה בחודשים האחרונים, בכל המקומות בהם גילינו שעלולות להתקבל החלטות שאינן לטובת הציבור;

בחירות בפעם השלישית משמעותן עוד חודשים ארוכים של שיתוק, ושנה וחצי במצטבר בלי כנסת שמחוקקת וממשלה שמתפקדת. זה גרוע מאוד לכלכלה הישראלית ולכן גרוע מאוד לציבור.

אנחנו לא יודעים מה הפתרון שיביא להקמת ממשלה עכשיו, אבל חושבים שצריך למצוא אותו. בינתיים עד שמתקבלת ההחלטה אם יהיו בחירות או לא, הצטרפו ללובי 99 שנאבק בטייקונים, גם בתקופות של שיתוק פוליטי.

האם הרופאים הפסיקו להיפגש עם נציגי חברות התרופות?!

היחיד שיודע הוא משרד הבריאות. פנינו השבוע למנכ"ל המשרד, משה בר סימן טוב, בבקשה לפרסם את רשימת הפגישות שהתקיימו בשנה האחרונה, בין נציגי חברות התרופות, התועמלנים הרפואיים, לבין רופאים במערכת הבריאות.

לפני קצת יותר משנה פרסם משרד הבריאות הוראה לפיה אסור לקיים בכלל!! פגישות בין תועמלנים רפואיים לבין אנשי צוות רפואי. המשרד פרסם את ההוראה בעקבות צילומי מצלמה נסתרת שביצעה תועמלנית רפואית בתחקיר תכנית "המקור".המצלמה הנסתרת תיעדה במשך שנים מפגשים עם אחיות, רופאים ורוקחים בהם עושים אנשי הצוות הרפואי עסקאות במסגרתן הם ירשמו את התרופה בתמורה למתנות והטבות כספיות כמו מימון נסיעות לכנסים בחו"ל.

בעקבות ההוראה הזו חוללו חברות התרופות והרופאים מהומה ומשרד הבריאות נסוג וריכך אותה. לפי ההוראה המרוככת, שתוקפה שנה, מותר היה לקיים את הפגישות, אבל רק באישור מראש. משרד הבריאות גם דרש לעדכן אותו כמה פגישות התקיימו ועם מי. אפילו על ההוראה המרוככת עתרו חברות התרופות לבג"צ ואנחנו הצטרפנו לעתירה "כידיד בית המשפט" ותמכנו בעמדת משרד הבריאות, כדי לוודא שלפחות ההוראה המרוככת תקוים. אכן בג"צ מחק את העתירה.

כעת עברה שנה ולכן  פנינו, כאמור, למנכ"ל משרד הבריאות וביקשנו ממנו לפרסם את הרשימה המלאה של הפגישות עם חברות התרופות ולאסור לחלוטין מפגשים בין צוות רפואי לתועמלנים רפואיים, בהתאם לעמדת המשרד המקורית. נעדכן בהתפתחויות.  

על המאבק בקשרי מערכת הבריאות וחברות התרופות, בפוסט שפרסמנו השבוע:


חזקו את הלובי הציבורי ברשתות החברתיות

השבוע ימית ינאי מלול, הלוביסטית הציבורית, התארחה בקבוצת הטלגרם של חברי/ות לובי 99, סיפרה על התוכניות המרכזיות בתחום הפעילות שלנו לחיזוק חברי המועצות ברשויות המקומיות וענתה על הרבה שאלות של חברים. עוד לא חברים/ות בקבוצת הטלגרם שלנו? למה אתם/ן מחכים/ות? הקבוצה נועדה לתת במה לשיח בין חברי/ות המיזם, ופעם בשבוע יתארח בה אחד מאנשי הצוות של לובי 99. ביום ראשון הקרוב (24.11) תגיע לשם מנכ"לית הלובי, לינור דויטש  מוזמנים להכין את השאלות. להצטרפות לקבוצה לחצו על התמונה:

מעדיפים דווקא את פייסבוק? הצטרפו לקבוצת הפייסבוק הסגורה של חברי וחברות לובי 99 המהווה במה פתוחה לשיח בין החברים ועם הלוביסטיות שלנו.

בחוג הבית השבוע, בכוכב יאיר, לינור דויטש מצביעה באקראי על בחור  בקהל כדי לתת דוגמא ולא צופה מה יקרה רגע אחרי. לינור התייחסה למה שקרה ולסיבה שבגללה לא הפסיקה לצחוק בחשבון הטוויטר שלה:
 

בהזדמנות זו נזכיר שאתם מוזמנים לעקוב אחרי חשבונות הטוויטר האישיים של חברי הצוות של לובי 99.

ואם אתם/ן רוצים/ות לקחת את הפעילות ברשתות החברתיות צעד אחד קדימה – הצטרפו לסיירת הרשת שלנו ועזרו לנו לגדול ולהפיץ את הבשורה בפייסבוק. בשורה התחתונה, שיתופים, לייקים ותגובות מיתרגמים למצטרפים חדשים ולבסוף ללוביסטים נוספים שעובדים בשביל כולנו. 

מעוניינים/ות להצטרף? כל מה שנדרש מכם/ן הוא להיכנס לקבוצת הווטסאפ הייעודית שפתחנו בלחיצה על הקישור הבא או לפנות אלינו במייל חוזר בבקשה שנוסיף אתכם/ן לקבוצה.

ממשיכים להגיע לכל רחבי הארץ

בשבוע שחלף לינור דויטש, הגיעה לספר על הלובי הציבורי בכוכב יאיר. תודה רבה לירון לור, חבר הלובי, על האירוח. ימית ינאי מלול הגיעה לתכנית ה"מוניטור" באוניברסיטת תל אביב של "המרכז להעצמת האזרח" ופגשה  סטודנטים שלא הפסיקו לשאול ולהתעניין מה באמת קורה "מאחורי הקלעים" בכנסת, תודה רבה לעינת פישר ללו על ההזמנה. אריאל  פז-סוויצקי היה בראש העין, (תודה לשחר ארגמן חבר הלובי) וגל ויינרב המתנדב הוותיק בלובי הגיע להרצליה (תודה לדליה יוסף, חברת הלובי) .

וכשאנחנו אומרים שנגיע לכל מקום בארץ, אנחנו מקיימים! שני גבאי הגיעה השבוע עד למצפה רמון תודה רבה למאיה שוסטר חברת הלובי ולמרכז הצעירים ולפאב "הברך" על האירוח.

בשבוע הקרוב יהיו לנו הרבה מפגשים בכל הארץ! מוזמנים להגיע ולעניין חברים שלכם. במוצ"ש מרב דוד תהיה בגבעת שמואל. ביום ראשון (24.11) תגיע ימית ינאי מלול למפגש במושבה ראש פינה. אריאל פז סוויצקי, יגיע לראש העין ביום ראשון (24.11) וכרמל נמש יגיע למושב נורדיה ביום חמישי (28.11).

לפרטים נוספים על האירועים בשבוע הבא השיבו במייל חוזר.

רוצים/ות לדעת מה קורה במסדרונות הכנסת ואיך באמת מתקבלות ההחלטות? הזמינו אותנו אליכם/ן לסלון או למקום העבודה להרצאה מעניינת על לוביסטים, הון-שלטון ואיך גם אתם/ן יכולים לקבל יחס של טייקון. כל מה שצריך זה 25 א/נשים ומסך, להירשם כאן – ואנחנו נגיע, לכל מקום בארץ.

זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול מאות הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים