fbpx דלג לתוכן

מה עשינו השבוע

לובי 99 ברשימת 100 המשפיעים; מוזמנים לכנס בכנסת על "ועדת פישמן"; מדוע "נאלצנו" להלחין את תגובת עורכי הדין של תשובה; נחשו מי זכה בתואר המפוקפק של הבנק הגרוע בישראל; וסקר סוף השבוע של לובי 99 – קראו עד הסוף וענו על השאלה

מיהם האנשים שהכי משפיעים על החיים בישראל?

אנחנו גאים לספר לכם/ן שגם השנה, נכנסה עו"ד לינור דויטש, מנכ"לית לובי 99 והלוביסטית הציבורית הראשונה, לרשימת 100 המשפיעים של דה מרקר. זו כבר השנה הרביעית ברציפות (למעשה מאז שהוקם לובי 99) בה אנחנו נכנסים לרשימת המשפיעים, ובלי שום קלישאה, "אנחנו" זה למעשה אתם/ן – הציבור.

בזכות אלפי חברי וחברות המיזם שמממנים את המיזם הזה מהשקל הראשון ועד האחרון, שבוחרים את האג'נדה שלו ושמהווים עבורנו גב ציבורי עצום, אנחנו מצליחים כל שנה מחדש להביא לעשרות הישגים לטובת הציבור ולהשפיע על המציאות החברתית כלכלית בישראל. 
וכפי שנכתב במרקר – "ישנם עוד ארגונים, אבל לדויטש, יש משהו שאין לאחרים: יש לה כסף, שמגויס בהוראות קבע מאלפי תורמים קטנים – מודל שמשחרר אותה מלחצים של תורמים גדולים".

מוזמנים לקרוא את הכתבה בדה מרקר.

ואם עד כה עוד לא הצטרפתם, זה ממש הזמן להצטרף ללובי ולהשפיע.

מוזמנים לכנס בכנסת על "ועדת פישמן" וההלוואות לטייקונים

בשנה שעברה ליווינו מקרוב את ועדת פישמן – ועדת החקירה הפרלמנטרית להתנהלות המערכת הפיננסית בהסדרי חוב לטייקונים, שהוקמה לאחר שהובלנו את ההתנגדות להסדר החוב ("תספורת") לאיש העסקים אליעזר פישמן. חשוב לנו מאוד שהנושא לא יירד מסדר היום הציבורי ובימים אלו אנחנו שוקדים על תרגום הצעות הועדה לחקיקה.

ביום שני 09/12 בשעה 12:00 יתקיים כנס בכנסת בנושא המלצות הועדה. אנחנו כמובן נהיה שם, ואנחנו מזמינים את חברי וחברות המיזם להצטרף אלינו לכנס. לאחר הכנס נקיים מפגש חברים קצר במשכן הכנסת.

מספר המקומות מצומצם ולכן כל הקודם זוכה. להרשמה.עורכי הדין של תשובה  כתבו טקסט כל כך מגוחך לבית המשפט שלא הייתה לנו ברירה אלא להלחין אותו

עורכי הדין המייצגים את תשובה ומונופול הגז עושים הכל כדי למרוח את הזמן ולהתחמק מלדון בשאלה העיקרית שבגללה פנינו לבית המשפט: האם המונופול החזק בישראל יכול להשתלט על תשתית שתמנע כל תחרות איתו בעתיד. עורכי הדין פנו לבית המשפט ו"התלוננו" שאנו מערבים את הציבור באמצעות התקשורת והפייסבוק, בדיון המשפטי. לאור העובדה שברור שלא נחשוף חומרים סודיים ושהציבור הוא שמימן את התביעה, לא רק שאנחנו מודים ב"אשמה", אנחנו גאים בזה.   

זה בדיוק הזמן לחזק את הלובי הציבורי מול מונופול הגז וסוללת עורכי הדין והלוביסטים שלו, ולעזור לנו להמשיך ולהיאבק נגד המונופול הדורסני ולטובת הורדת מחירי הגז והחשמל.

ותודה לחבר הלובי האלוף איתי מאיר על הביצוע!

הבנקים הגדולים הם מונופול בפועל, אז למה הם לא מוכרים ככאלה?

בנק לאומי ובנק פועלים זכו השבוע בתואר הבנקים הכי גרועים בעיני הציבור.
הבנקים האלו, שמדורגים בתחתית הסולם מבחינת איכות השירות, הם גם הבנקים הגדולים ביותר, עם הכי הרבה לקוחות, שמחזיקים ב60% מהשוק ולמרות הזכייה בתואר המפוקפק, הלקוחות לא עוזבים. האבסורד הזה הוא תוצאה של שוק לא תחרותי. הבנקים הגדולים מתנהלים למעשה כ"מונופול" או כ"קבוצת ריכוז", כלומר, יש בידיהם כוח רב בו הם משתמשים על מנת להפלות לקוחות, לתאם  מחירים ועדיין לשמר את כוחם, מבלי שיש עליהם איום ממשי של תחרות עם בנקים אחרים.

אז מדוע בנק לאומי ובנק הפועלים עדיין לא מוכרזים כמונופול או כקבוצת ריכוז?

השבוע פנינו יחד עם שותפינו בצדק פיננסי לממונה על התחרות, עו"ד מיכל הלפרין, וביקשנו ממנה כי רשות התחרות תשתמש בסמכויותיה ותכריז על הבנקים כבעלי מונופולין או כקבוצת ריכוז, מה שיאפשר לה להטיל על הבנקים את המגבלות הנדרשות למניעת פגיעה בתחרות ובצרכנים. מוזמנים לקרוא את המכתב שכתבנו לממונה על התחרות.חזקו את הלובי הציבורי ברשתות החברתיות

ממשיכים להגיע לכל רחבי הארץ

בשבוע שחלף אריאל פז-סוויצקי, הגיע למעלה החמישה, תודה רבה לאמיתי פז-סוויצקי על האירוח. שני גבאי הגיעה למכינת נחשון, תודה רבה לאורי פרס על ההזמנה והאירוח.

רוצים/ות לדעת מה קורה במסדרונות הכנסת ואיך באמת מתקבלות ההחלטות? הזמינו אותנו אליכם/ן לסלון או למקום העבודה להרצאה מעניינת על לוביסטים, הון-שלטון ואיך גם אתם/ן יכולים לקבל יחס של טייקון. כל מה שצריך זה 25 א/נשים ומסך, להירשם כאן – ואנחנו נגיע, לכל מקום בארץ.

בסופשבוע שעבר שאלנו אתכם האם אתם בדרך כלל נוסעים לעבודה בתחבורה ציבורית?

45% מחברי הלובי השיבו שכן וזה הרבה הרבה יותר מהממוצע בציבור והנתונים מסבירים מדוע חברי הלובי מעורבים מאוד בשיח ובפעילות סביב קידום פתרונות לפקקים ותחבורה ציבורית יעילה יותר.

תוצאות הסקר: 45%  (כן)   55% (לא)

השבוע מעניין אותנו ללמוד על הרגלי המעבר בין בנקים של חברי הלובי.

האם אי פעם עברת בנק?

התוצאות יפורסמו בשבוע הבא.

זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול מאות הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים