fbpx דלג לתוכן

מה עשינו השבוע

מה הפתרון להפחתת השחיתות ברשויות המקומיות?; ממשיכים בלחץ על רשות התחרות: מלחמה במונופולים של היבוא; לובי 99 מגייס סמנכ"ל שיווק במרוץ ל- 100,000 חברים; בואו למפגש ייחודי עם בכירי משרד המשפטים

מי רוצה לתת חסינות לראשי הערים?

השילוב בין סמכויות רחבות, מנגנוני פיקוח חלשים והצורך לגייס תרומות במערכת הבחירות יצר מלכודת, בה נפלו בשני העשורים האחרונים 52 ראשי רשויות שהסתבכו בפלילים. דווקא כעת, בתקופה בה מתפרסמות עוד ועוד פרשות שחיתות ברשויות המקומיות, חיים ביבס, יו"ר המרכז לשלטון המקומי מציע לשנות את "כללי המשחק" ולתת חסינות לראשי ערים בדומה למודל שקיים לחברי כנסת.
מוזמנים לקרא את הכתבה שפורסמה בדה-מרקר.

בשונה מהשלטון המרכזי, לא מתקיימים איזונים ובלמים משמעותיים בשלטון המקומי. ראש הרשות נבחר בבחירות ישירות, בניגוד לחברי הכנסת; חברי המועצה הם בעלי כוח מוגבל ביותר לאתגר את ראש הרשות; ושומרי הסף מתומרצים להימנע מחיכוכים עם ראש הרשות. כחלק מהמאבק בשחיתויות ברשויות המקומיות, נושא שבחרו חברי הלובי, אנחנו פועלים להגברת השקיפות ברשויות המקומיות, ולקידום חקיקה שתקנה לחברי המועצה סמכויות ויכולת פיקוח על ראש הרשות. צפו בסרטון שהעלנו השבוע, בו הגבנו לראיונות האחרונים של ביבס.

רוצים לצמצם תופעות של שחיתות ברשויות המקומיות? הצטרפו אלינו וסייעו לנו במאבק.

החברים בחרו ואנחנו מיישמים: מלחמה במונופולים של היבוא

במסגרת המלחמה במונופולים בייבוא, נושא שנבחר על ידי חברי הלובי בהצבעה האחרונה, עדכנו אתכם בשבוע שעבר שפנינו לממונה על התחרות בדרישה לממש את סמכותה ולאסור הסכמי בלעדיות ליבואן שנתח השוק שלו במוצרים שהוא מייבא הוא מעל 30%. השבוע סוקר המכתב שלנו ב"דה מרקר", יחד עם פניה של הממונה על התחרות לשעבר, עו"ד דרור שטרום, באותו נושא. מוזמנים לקרוא את הכתבה.

בכתבה אמרנו כי אם הממונה על התחרות לא תפעל נגד היבואנים בסמכויות הקיימות לה, אנחנו נקדם חקיקה בנושא, ואנחנו משוכנעים שחברי כנסת ימצאו עניין בפתרון הבעיה של יוקר המחייה בחשבון הסופרמרקט של כולנו. לחצו לקרוא פוסט בנושא.

ואם עדיין לא הבנתם מדוע אנחנו משלמים הרבה יותר משאר העולם על משחת שיניים או אבקת כביסה, אתם מוזמנים להאזין לראיון של מרב דוד השבוע ב"שורה התחתונה" בגלי צה"ל, לעניין הסכמי הבלעדיות של היבואנים הגדולים בחברת שסטוביץ וחברת דיפלומט והעדר התחרות בסופרמרקטים.

רוצים/ות לעזור לנו להילחם ביוקר המחיה? הצטרפו עכשיו ללובי 99!

דרוש/ה: סמנכ״ל/ית שיווק ללובי 99 

בימים אלו אנו מחפשים מנהל/ת שיווק שבוער בו/ה הרצון לעשייה חברתית וציבורית. אנחנו מאמינים שאפשר וצריך להביא את לובי 99 מ-6,000 חברים ל-100,000 חברים ובשביל זה אנחנו צריכים גם איש/ת שיווק תותחים.

טכנית, להליך גיוס החברים שאנחנו עושים יש שם בעולם ההיי-טק -״recurring membership״. מנוי מתחדש. ויש המון סטרטאפים בישראל שמומחים בתחום. מכירים מנהלי שיווק שישמחו להמיר את מטרת גיוס-עוד-כסף-למשקיעים, למטרות של לובי 99? שלחו אלינו. אמנם משלמים פחות מבהיי-טק אבל יש מלא יתרונות אחרים

לקריאת הקריטריונים שאנחנו מחפשים לתפקיד לחצו על התמונה לפוסט המלא:


שתפו עם חברים, תייגו ועזרו לנו למצוא את האחד או את האחת שיוביל את הלובי הציבורי ליעד של 100,000 חברים.

המשוואה פשוטה: שיווק מדויק = עוד חברים = עוד לוביסט = עוד נושא שהלובי הציבורי יקדם עבורכם/ן.

בואו למפגש היכרות עם עבודת החקיקה בממשלה

רוצה ללמוד איך חוקים מגיעים לעולם? מעניין אותך להכיר את הליך החקיקה מקרוב? אנחנו מזמינים אתכם/ן למפגש ייחודי ובלעדי של חברי לובי99 עם בכירי מחלקת ייעוץ וחקיקה (משפט אזרחי) של משרד המשפטים, שידברו על חקיקה וחקיקה פיננסית.

במפגש נבין למה מחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים היא אחד הגורמים המשמעותיים ביותר בהליך חקיקת חוקים בישראל, ואיך באמת מתנהל הליך החקיקה בממשלה.
המפגש יתקיים ביום ראשון 09.02 בשעה 18:30 במשרדינו בתל אביב (קפלן 2). להשתתפות יש להירשם מראש בטופס.

חזקו את הלובי הציבורי ברשתות החברתיות

עוד לא חברים/ות בקבוצת הטלגרם של לובי 99? למה אתם/ן מחכים/ות? הקבוצה נועדה לתת במה לשיח בין חברי/ות המיזם, ופעם בשבוע יתארח בה אחד מאנשי הצוות של לובי 99.

בשבוע הבא, ביום רביעי (29.1) בשעה 20:00 תתארח שם מנכ"לית המיזם, עו"ד לינור דויטש. יש לכם משהו שהייתם רוצים לשאול אותה ישירות? הנה הזדמנות! להצטרפות לקבוצה לחצו על התמונה:

30,000 (לייקים) לעמוד הפייסבוק של הלובי הציבורי

השבוע הגענו ל-30,000 לייקים בעמוד הפייסבוק שלנו ואנו כבר במרוץ ליעד הבא- 40,000 לייקים. יש לכם חברים וחברות שעדיין לא עשו לנו לייק? נשמח אם תזמינו אותם/ן לעקוב אחרינו.

חורשים את הארץ 

בשבוע שחלף שני גבאי, מנהלת הקהילה, הגיעה לתכנית "נטועים" לסטודנטים למנהיגות מקומית בקרית גת לספר על הלובי הציבורי, תודה רבה ליעל על האירוח; מרב דוד הגיעה לבית פרנקפורט בתל אביב להרצאה לקהילה המקומית, תודה רבה לגרשון פדרמן, חבר הלובי, על ההזמנה והאירוח ולפעילים הנמרצים שלנו בועז גולדמן ונעה ברזילי; לינור דויטש הגיעה לקרן שח"ף בלוד, תודה לקרן בן דור על האירוח וההזמנה; וכרמל נמש הגיע למכינת גליל עליון שלוחת כפר הנשיא, תודה ליובל זך על ההזמנה והאירוח.

רוצים/ות לדעת מה קורה במסדרונות הכנסת ואיך באמת מתקבלות ההחלטות? הזמינו אותנו אליכם/ן לסלון או למקום העבודה להרצאה מעניינת על לוביסטים, הון-שלטון ואיך גם אתם/ן יכולים לקבל יחס של טייקון. כל מה שצריך זה 20 א/נשים ומסך, להירשם כאן – ואנחנו נגיע, לכל מקום בארץ.

במסגרת העיסוק שלנו במונופולים בייבוא, שאלנו אתכם מה מפריע לכם/ן יותר, יוקר המחיה בטואלטיקה או במזון. מהתוצאות נראה כי יוקר המחייה מפריע לכם/ן יותר במוצרי הטואלטיקה מאשר במזון. זה לא מפתיע, הסכמי בלעדיות של יבואנים גדולים עם יצרנים מחו"ל, מייקרים את מרבית מוצרי הטואלטיקה שאנו צורכים וכתוצאה מכך כולנו משלמים יותר.

תוצאות הסקר : 76% (טואלטיקה) 24% (מזון)

מאז נבחר נושא התחבורה הציבורית ע"י חברי וחברות המיזם אנחנו מנסים לשכנע את מקבלי ההחלטות ליצור אלטרנטיבה ראויה לנסיעה ברכב הפרטי. כדי שהציבור ישתכנע לנטוש את הרכב הפרטי לטובת התחבורה הציבורית, חייבים לאפשר לו קווי אוטובוס בתדירות גבוהה, שגם נוסעים על נתיב תחבורה ציבורית וכך עוקפים את הפקקים. לכן השבוע מעניין אותנו במיוחד לדעת האם יש ברשותכם כרטיס רב קו כן (א) או לא (ב).

             

התוצאות יפורסמו בשבוע הבא.

זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול מאות הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים