fbpx דלג לתוכן

מה עשינו השבוע

תנו לאוטובוסים לנצח, הגיע הזמן לעוד נתיבי תחבורה ציבורית; השבוע – ראש בראש עם תשובה בבית המשפט; הלובי הציבורי בשיקגו; ואיזה נושא נוסף תרצו שנקדם בכנסת הקרובה

דיון ראשון: ראש בראש עם תשובה בבית המשפט 

השבוע התקיים הדיון הראשון בערעור התקדימי שלנו על החלטת רשות התחרות לאשר ליצחק תשובה ולמונופול הגז לקנות את צינור הגז היחיד המחבר בין ישראל למצרים. עורכי הדין של המונופול עסקו בחודשים האחרונים בניסיונות דחייה של הדיון בו צריכה להתברר השאלה שבגללה הגשנו את הערעור – מדוע לאשר עסקה שעלולה להביא לפגיעה חמורה בתחרות.

למעשה גם הדיון שהתקיים השבוע היה דיון מקדמי, שעסק בניסיון של עורכי הדין של המונופול להסתיר מאיתנו מידע, ולמנוע מעורכי הדין שלנו לראות מסמכים שהם הגישו לרשות התחרות. השופט יכריע בקרוב איזה מסמכים נוכל לראות, אך באופן כללי, הליך גילוי המסמכים עלה שלב ואנחנו מרוצים מההתקדמות. דיונים מהסוג הזה מתקיימים בדלתיים סגורות, אך אתם מוזמנים לצפות בסרטון שצילמנו מחוץ לאולם.

הדיון השבוע התקיים בזכות אלפי חברי הלובי שמימנו את התביעה. זו הפעם הראשונה שהציבור לוקח טייקון לבית המשפט, מה שמוכיח שהציבור חזק כשהוא פועל ביחד. רוצים לעזור לנו להיאבק בחברות הגז ועדיין לא חברים? הצטרפו אלינו!

ספויילר : האוטובוס ניצח – הגיע הזמן לעוד נת"צים

בדרך לדיון בבית המשפט בירושלים, מרב דוד, סמנכ"לית הלובי וכרמל נמש, מנהל הניו-מדיה עשו תחרות בין קו 480 מתל אביב לירושלים (שנוסע בחלק מהדרך על נתיב תחבורה ציבורית) לרכב פרטי. נת"צ מאפשר לאוטובוסים לא להיתקע עם הרכבים הפרטיים בפקק, לכן אנחנו מקדמים הוספת נת"צים על נתיבים קיימים במסגרת נושא התחבורה הציבורית שנבחר על ידי חברי הלובי.

שר התחבורה שיכנס למשרד לאחר הבחירות יוכל בהחלטה פשוטה לשפר תוך זמן קצר את מצבה של התחבורה הציבורית. למשרד התחבורה יש רשימה של כבישים בהם ניתן לסמן כבר מחר בבוקר נתיבי תחבורה ציבורית על נתיבים קיימים. אנחנו הצענו למשרד התחבורה לסמן מיידית נתיבי תחבורה ציבורית בחלקים של כביש 1 (תל אביב – ירושלים), בכביש 4 וגם את נתיבי איילון בתוך תל אביב. צפו בתחרות.

רוצים לצאת מהפקקים – הצטרפו ללובי 99!

איזה נושא נוסף תרצו שנקדם בכנסת הקרובה? 

אמנם יש עוד כמה חודשים עד שהכנסת תחזור לפעילות, אבל אנחנו נערכים כבר מעכשיו וכמיטב המסורת – לחברי וחברות לובי 99 (המשלמים/ות דמי חבר מדי חודש) שמורה הזכות להציע את הנושאים שבהם נעסוק כשהכנסת תחזור לפעילות, ולאחר מכן – להצביע ולבחור את הנושאים אותם נקדם. שימו לב כי מדובר בנושא שיצטרף לרשימת הנושאים המכובדת בה אנו כבר מטפלים .

עד ה-28.2 כל חבר וחברה במיזם יכולים להציע נושא אחד בלבד בטופס.

כמו תמיד, יעלו להצבעה רק נושאים העומדים בקריטריונים הבאים:
נושא חברתי/כלכלי מובהק (אנחנו לא מתעסקים בסוגיות מדיניות וביחסי  דת ומדינה).
מסייע לרוב המכריע של הציבור ולא לקבוצה קטנה.
פרקטי וניתן לקידום.
אין ארגון חברתי אחר העוסק בנושא ביעילות ובהצלחה.
ניתן לטיפול בטווח הזמן הקרוב.
עדיפות לנושא בו פועלים לוביסטים של בעלי ההון נגד האינטרס הציבורי.

רוצים/ות להציע נושאים ועדיין אינכם/ן חברים/ות במיזם? הצטרפו עכשיו ותוכלו להשתתף בהצעת הנושאים ולהשפיע על סדר היום של הלובי הציבורי.


הלובי הציבורי בשיקגו ביזנס סקול

כשבחוץ מזג אוויר קפוא (מינוס עשר מעלות), עליו התלוננה בכל רשת חברתית אפשרית, בתוך האולם בשיקגו ביזנס סקול הייתה הרצאה אש: לינור דויטש מנכ"לית הלובי העבירה השבוע מיני קורס על איך עושים לובי ציבורי ועל המודל הייחודי של לובי 99.

אומנם הסטודנטים האמריקאים היו קצת סקפטיים בהתחלה, אבל בסוף ההרצאה התגובות היו מפרגנות ביותר והתברר גם שלינור יודעת להישאר מצחיקה גם באנגלית. על החוויות משיקגו הקפואה (כולל חוג בית בקונסוליה הישראלית) מוזמנים לקרוא בפייסבוק של לינור.  חורשים את הארץ 

בשבוע שחלף ימית ינאי מלול, הגיעה לבית ההסתדרות בקריית שמונה ולקיבוץ רמת דוד לספר על הלובי הציבורי. תודה רבה לאביב עזוז, חבר הלובי ולאור זמיר חברת הלובי, על הארגון והאירוח. כרמל נמש הגיע למכינת אדרת בקיבוץ רבדים להציג את לובי 99 והפעילות בשנה האחרונה. תודה ללהב מירן על ההזמנה והארגון. שני גבאי, הגיעה לירוחם לספר על הלובי הציבורי. תודה לחני בריגע, חברת הלובי שארגנה את המפגש.

רוצים/ות לדעת מה קורה במסדרונות הכנסת ואיך באמת מתקבלות ההחלטות? הזמינו אותנו אליכם/ן לסלון או למקום העבודה להרצאה מעניינת על לוביסטים, הון-שלטון ואיך גם אתם/ן יכולים לקבל יחס של טייקון. כל מה שצריך זה 20 א/נשים ומסך, להירשם כאן – ואנחנו נגיע, לכל מקום בארץ.

במסגרת העיסוק שלנו בנושא התחרות, שאלנו אתכם האם עברתם ספק טלוויזיה או חברת סלולר במהלך השנה האחרונה?

תוצאות הסקר :59% (כן) 41% (לא)

התוצאות מראות שישנו שיעור מעבר גבוה בין ספקים, מה שיכול להעיד על קלות המעבר.  

אז בהמשך לשאלת הסקר לפני שבוע, מעניין אותנו להמשיך ולשאול אתכם שאלות בתחום התקשרות והמדיה. לכן, אנחנו רוצים לדעת האם אתם צורכים תוכן טלוויזיוני שלא באמצעות ממיר (הוט, יס, עידן פלוס, סלקום TV ופרטנר TV)?

             

התוצאות יפורסמו בשבוע הבא.

זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול מאות הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים