fbpx דלג לתוכן

מה עשינו השבוע

נערכים להילחם בהחלטת משרד האוצר לבטל את הפטור ממס על חבילות מחו"ל  עד 75$; דורשים מרשות התחרות להכריז על הבנקים הגדולים כמונופול; עוקבים אחרי יישום חוק הריכוזיות וקידום חקיקה על חברות ללא גרעין שליטה; נערכים לשלב ההצבעה בתום עיבוד 200 הצעות לנושאים שהוגשו ע"י חברי הלובי

האם נפסיק להזמין חבילות מחו"ל?

המשק הישראלי הוא מהריכוזיים בעולם והמחירים שכולנו משלמים על בגדים ומזון הם מהגבוהים ביותר בהשוואה בינלאומית. זו הסיבה שבגללה קידם בעבר משרד האוצר פטור ממס על ייבוא אישי של חבילות ששווין עד 75$. אך לאחרונה, משרד האוצר הודיע על כוונתו לבטל את הפטור ממס במסגרת תקציב 2020. ביטול הפטור עלול להחזיר אותנו צעד גדול אחורה ולא רק עבור אלו שמזמינים מחו"ל.

עצם קיומה של האפשרות להזמין מחו"ל מייצרת תחרות ומוזילה את המחירים בארץ עבור כולם. באוצר טוענים שכבר אין צורך בפטור כי פער המחירים בין ישראל לחו"ל כל כך גדול ממילא, שהישראלים ימשיכו לקנות מחו"ל גם אם הפטור יבוטל. אנחנו נערכים להילחם בהחלטת משרד האוצר, ועוסקים בכך במסגרת נושא המונופולים ביבוא שנבחר בהצבעה האחרונה על ידי חברי הלובי.  

מוזמנים לצפות ב"סרטון הבכורה" של הלוביסטית הציבורית רחל גור, שמטפלת בנושא.

נראה שהנושא הזה נוגע לרבים מחברי לובי 99. לפני שלושה שבועות שאלנו אתכם האם אתם מזמינים מוצרים ברשת מתחת ל-75$. מהתוצאות נראה כי 73% מחברי הלובי שהצביעו, מושפעים מהפטור בעת ההחלטה ברכישת מוצרים ברשת. רוצים לעזור לנו? הצטרפו אלינו וסייעו לנו במאבק על יוקר המחיה של כולנו.

חייבים להכריז על הבנקים הגדולים כמונופול

במסגרת הפעילות שלנו בנושא פתיחת שוק הבנקאות לתחרות, שנבחר על ידי חברי הלובי, נפגשנו השבוע ביחד עם שותפינו ב"צדק פיננסי" עם נציגי רשות התחרות בנושא הדרישה שלנו להכריז על הבנקים הגדולים כמונופול או כקבוצת ריכוז.

דווקא כשיש הזדמנות אמיתית להגברת התחרות כמו מתן רישיון לבנק חדש, חייבים לוודא שהבנקים הגדולים לא ישתמשו בכוחם לרעה כדי לסכל את התחרות ולפגוע בנו, הציבור. לרשות התחרות הסמכות הבלעדית להכריז על הבנקים כמונופול או קבוצת ריכוז, והיא חייבת להשתמש בה. 
 
מוזמנים לקרא את הפוסט שפרסמנו:

בחירות, לא בחירות, הקופונים ממשיכים להיגזר על חשבון הציבור. בשביל זה אנחנו כאן. בעד תחרות אמיתית בשוק הבנקאות? הצטרפו אלינו.

עוקבים אחרי יישום חוק הריכוזיות

במסגרת עיסוקנו בנושא ההון-שלטון, ואחרי שחוק הריכוזיות נכנס לתוקף על כך סעיפיו, אנחנו לא שוקטים על השמרים, ועוקבים אחרי יישום הוראות החוק.

אחרי שפנינו לשר האוצר בעניין הפיקוח על יישום החוק, השבוע נפגשנו עם יועץ מנכ"ל משרד האוצר, מר ישראל גולדמן, כדי לשמוע ממנו על הצעדים שנעשו ונעשים על ידי המשרד בעניין. קיבלנו ממנו את המידע על הפעולות שהמשרד עשה וגם כמה הבהרות על דברים שהטרידו אותנו ולכן ייבדקו. 

האם יוגבר הפיקוח על חברות ללא גרעין שליטה

לפני מספר חודשים שלחנו נייר עמדה מפורט לרשות ני"ע, בנושא המעבר של חברות משליטה של בעל הון למודל של חברות ללא גרעין שליטה. אנחנו עוסקים בנושא במסגרת נושא הפנסיה והביטוח שנבחר על ידי חברי הלובי. בנייר העמדה שלנו בירכנו על המגמה, אבל היה לנו חשוב להדגיש שהמודל החדש כולל כמה נקודות חולשה ולכן צריך להתאים את החוקים הרלוונטיים.

השבוע נפגשנו עם מחלקת ייעוץ וחקיקה (פיסקאלי) במשרד המשפטים בנושא. הדגשנו את הנקודות החשובות לטיפול כמו הגברת מספרם וכוחם של דירקטורים חיצוניים, בקרה על הליך המינוי שלהם, עיגון מנגנון הביקורת הפנימית ועוד. הפגישה הזו התקיימה זמן קצר אחרי הפגישה במשרד האוצר, כי גם בשבוע של בחירות, אנחנו לא נחים לרגע.

איך אפשר להגדיל את התמיכה בנו?

הרבה חברים מרוצים שואלים אותנו לאחרונה איך הם יכולים להגדיל את סכום דמי החבר שלהם ללובי. אז לצערנו עדיין לא קיימת אפשרות לעשות זאת עצמאית דרך האתר שלנו (עובדים על זה) אבל בינתיים אתם יכולים לפנות אלינו במייל או בטלפון (שני מנהלת הקהילה – 0549732709) עם הסכום שתרצו וכמובן גם נשמח לדעת ממה הייתם מרוצים במיוחד :).

איפה אנחנו עומדים עם הנושאים להצבעת החברים הבאה?

לאחר שבחודש האחרון קיבלנו מכם חברי וחברות המיזם למעלה מ200 הצעות לנושאים להצבעה, מה שמראה על מעורבות מרשימה ועשייה דמוקרטית אמיתית, עברנו לשלב הבא. כעת מחלקת המחקר שלנו מעבדת ובוחנת את כל ההצעות לפי הקריטריונים המקצועיים (להסבר על התהליך והקריטריונים). נושאים חדשים שיעמדו בהצלחה בכל הקריטריונים המקצועיים יעלו להצבעת החברים שתפתח ב27/03 (רשמו ביומן).

היכן תוכלו לפגוש אותנו השבוע

רוצים להגיע לחוג בית או לשלוח חברים מתלבטים? במוצאי שבת 14.03 בשעה 20:00 נגיע למושב חוגלה ובאותה השעה גם נבקר בקרית טבעון. לפרטים על חוגי הבית השיבו לנו במייל חוזר.

השבוע היינו בפאב הפיל בקריית חיים ובתכנית צוערים בירושלים. תודה למתן מנהל הפאב, לנועם צדיק ודפנה זוהר הפעילים שלנו ולדשה אברמנקו על ההזמנה.

רוצים/ות לדעת מה קורה במסדרונות הכנסת ואיך באמת מתקבלות ההחלטות? הזמינו אותנו אליכם/ן לסלון או למקום העבודה להרצאה מעניינת על לוביסטים, הון-שלטון ואיך גם אתם/ן יכולים לקבל יחס של טייקון. כל מה שצריך זה 20 א/נשים ומסך, להירשם כאן – ואנחנו נגיע, לכל מקום בארץ.

השבוע נערכו הבחירות בפעם השלישית השנה. לא יכולנו להתעלם מהמאורע, אפילו שהוא קורה כבר בפעם השלישית ולכן שאלנו אתכם האם לדעתכם צריך להתנות את יום החופש בבחירות בהצבעה בקלפי? אחוזי ההצבעה, היו גבוהים באופן דרמטי.

תוצאות הסקר :83% (כן) 17% (לא)

בשאלת הסקר השבוע, אנחנו רוצים לדעת האם בטלתם נסיעה לחו"ל בשל החשש מהידבקות בנגיף הקורונה?

             

התוצאות יפורסמו בשבוע הבא.

זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול מאות הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים