fbpx דלג לתוכן

מה עשינו השבוע

הבעלים של פוקס מקדם מענקים לרשתות האופנה בזמן שהעסקים הקטנים נאלצים לפנות לבנקים לבקש הלוואה; בחסות הקורונה רשתות האופנה מנסות לפגוע בתחרות; פנינו לממונה על הביטוח בבקשה להפסיק את תשלומי ביטוח הרכב בתקופת הבידוד; וגם – מוזמנים/ות להרצאה בלובידוד 'למה כל כך יקר פה?'

הראל ויזל אינו "רובין הוד" של העסקים הקטנים

בזמן שהבעלים של פוקס, הראל ויזל, מתראיין בטלוויזיה ומציג את עצמו כרובין הוד של העסקים הקטנים, מאחורי הקלעים הוא מקדם את האינטרסים של רשתות האופנה הגדולות בפרט והעסקים הגדולים בכלל על חשבון העסקים הקטנים והציבור כולו.

השבוע פרסם משרד האוצר שיקציב 6 מיליארד ש״ח ל״שימור והחזרת עובדים למעגל התעסוקה״. הקצאת התקציב הזו נולדה בעקבות הלחצים הכבדים שהפעילה התאגדות רשתות האופנה והמסחר בראשותו של  ויזל, ובה חברות רשתות גדולות נוספות כמו קסטרו, וקפה קפה. דווקא בחברות האלה, עובדים רבים מרוויחים שכר מינימום, שבכלל לא קיבלו משכורת בתקופת המשבר, אלא הוצאו לחל"ת וכעת הן מבקשות פרס מהמדינה, מספר חודשי משכורת לעובדים. 

לכן, פנינו למשרד האוצר בפנייה דחופה, ודרשנו לקבוע קריטריונים לחלוקת המענקים ולתת העדפה לעסקים הקטנים והבינוניים.  

להרחבה בנושא, קראו את הפוסט שפרסמנו:

אך לא רק מענקים ביקש הראל ויזל לטובת רשתות האופנה. הוא גם ניסה לפגוע בתחרות ולבטל החלטה שהביאה עד כה לירידת מחירים לציבור. לכן, פוקס לא ״איתנו״ כפי שהיא טוענת (בתמונה).

הפטור ממע"מ לחבילות עד 75$ נכנס לתוקף בתחילת 2012 כמענה למחאה החברתית. המטרה הייתה להוריד מחירים, כולל של מוצרים בסיסיים, באמצעות הגברת התחרות מול הקמעונאים הגדולים. הפטור ניתן כדי לפצות על החסמים הגבוהים העומדים בפני הציבור המעוניין לרכוש מוצרים בחו"ל, כמו עלות המשלוח הגבוהה יחסית למחיר המוצר, זמן ההמתנה הממושך וסיכון באובדן המשלוח.

אנחנו פועלים מול משרדי האוצר והכלכלה כדי למנוע גם את ההחלטה של ביטול הפטור.

אז הראל ויזל הפך לפרצוף של מחאת העסקים הקטנים, שמדלג בהופעות מערוץ אחד למשנהו ו"נאבק" על זכויותיהם. עו"ד לינור דויטש, מנכ"לית הלובי, פוצצה את בועת יחסי הציבור הזו, בטור מיוחד ל'מקום הכי חם בגיהינום'. מוזמנים/ות לקרוא.

החברות הגדולות ובעלי הכח מנצלים את קרבתם למקבלי ההחלטות ולא מהססים לעשות שימוש ציני בעובדים ובמשבר הכלכלי כדי לסחוט הטבות שעסקים קטנים היו יכולים רק לחלום עליהן. 

עזרו לנו לשמור על הקופה הציבורית, הצטרפו ללובי 99!

מדוע שנשלם מאות ₪ לחברות הביטוח כשהרכב מעלה אבק בחנייה?

משבר הקורונה והגבלות התנועה שהוטלו במהלכו הביאו לירידה דרמטית בהיקף הנסיעות ברכב. לדעתנו, במציאות הזו של משבר כלכלי קשה, פחות מוצדק שנשלם לחברת הביטוח מאות שקלים בחודש על ביטוח רכב. פנינו השבוע יחד עם שותפינו מארגון ״צדק פיננסי״ לממונה על שוק ההון והביטוח וקראנו להפחית בסכומי הביטוח שאנחנו משלמים על ביטוחי רכב ורכוש. לשמחתנו ברשות שוק ההון היו קשובים לפנייה שלנו, והם ביקשו מחברות הביטוח לבחון החזר של חלק מהפרמיה למבוטחים.

ומה שלא פחות חשוב הוא, שהמהלך הזה נולד מפנייה שהגיעה אלינו במייל מחבר הלובי, בני פרל, כי ככה זה בלובי 99 – החברים שלנו מקבלים הזדמנות אמיתית להשפיע.

שומרים על קשר עם חברי הלובי גם בבידוד

בעקבות התפשטות וירוס הקורונה והבידוד שנכפה על כולנו, התחלנו לשדר את "לובידוד", סדרת הרצאות שמועברות בלייב בדף הפייסבוק של הלובי. ביום חמישי הקרוב (7.5) בשעה 17:00 תתקיים ההרצאה "למה כל כך יקר פה? הרצאת עומק על המאבק במונופולים בייבוא" עם רחל גור, מנהלת תחום ממשלה בלובי.

ואם פספסתם/ן, השבוע נערכה ההרצאה של אריאל פז-סוויצקי, מנהל המחקר שלנו, בנושא "מי מרוויח מים המלח?"לצפייה.

בראשון (3.5) בשעה 20:00 ייערך חוג בית בזום לתנועת ״אשדודים״ עם מנכ"לית הלובי , עו"ד לינור דויטש, ובחמישי (7.5) בשעה 20:00 ייערך חוג בית בזום של עו"ד ימית ינאי מלול.  מוזמנים/ות לפנות אלינו במייל ולבקש להצטרף!

אמנם תקופת הקורונה מערימה קשיים ואתגרים לא פשוטים, אבל אנחנו לא נחים ולא עוצרים לרגע. הלובי של הציבור מגיע גם בימים אלה אליכם/ן לסלון (דרך המסך בזום) כדי להראות כיצד כל אזרח ואזרחית יכולים באמת להשפיע. רוצים/ות לסייע לנו להמשיך ולגדול? לחצו על התמונה, מלאו את הטופס והזמינו אותנו עכשיו למפגש אצלכם במסך.
 

זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול מאות הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים