fbpx דלג לתוכן

מה קרה השבוע? לוביסטים נגד קידמה בתחבורה הציבורית; פוקס מנצלת את מענק עידוד התעסוקה לחלוקת 50 מיליון לבעלי מניות; ועדת הכספים דורשת שקיפות בדמי הניהול בפנסיה; דורשים להוציא חברות שיש חשש להמשך קיומן ממדדי הבורסה; מתנגדים לבירוקרטיה נוספת בייבוא בשמים; נערכים כבר מעכשיו לסוף הזיכיון על ים המלח; ניסיון אחרון להציל את התחרות בשוק הסלולר.

בקרוב היו אמורות להיכנס לשימוש אפליקציות חדשות לתשלום בתחבורה הציבורית, שיהפכו אותו לנוח, נגיש וזול יותר. החברה שמפעילה את רב-קו, שלא רוצה תחרות, שכרה לוביסטים שיתנגדו לפרויקט. פנינו לשרת התחבורה מירי רגב, בבקשה להגיע להסכמות שיאפשרו את כניסת האפליקציות לשימוש במהירות האפשרית.
לפוסט המלא בנושא >>
הפנייה שלנו לשרת התחבורה >>


רק לפני שבועיים עבר בכנסת מענק עידוד התעסוקה, ואנחנו התרענו שהרשתות הגדולות יקבלו עשרות מיליוני שקלים בלי שום תנאים ודרשנו שיוטלו מגבלות על העלאת שכר למנהלים או חלוקת דיבידנדים לבעלי המניות. עכשיו פוקס, מהדוחפות הראשיות למענק, מחלקת דיבידנד בסך 49 מיליון ש״ח. אין גבול לחוצפה.
צפו בסרטון שצילמנו בנושא>>

עזרו לנו להמשיך להשפיע – הצטרפו עכשיו ללובי99

  • השבוע נערך דיון בוועדת הכספים על ״דמי ניהול חיצוניים״ בפנסיה, שהציבור משלם בנוסף לדמי הניהול ה״רגילים״ ללא ידיעתו. בעקבות פנייתנו חברי הכנסת הבהירו: רוצים לדעת על מה הציבור משלם בדמי הניהול. לפוסט המלא בנושא >>

  • פנינו בדרישה להוציא מהמדדים בבורסה חברות עם הערת ״עסק חי״, כלומר חברות שיש חשש להמשך קיומן, כדי להגן על כספי הפנסיה של הציבור מפני השקעות מסוכנות. להעמקה בנושא כנסו לפוסט שהעלינו או לכתבה על הפנייה שלנו ב״דה מרקר״.


  • פנינו בדרישה להשאיר את הסמכות בתחום ייבוא הבושם במשרד הכלכלה, ולא להעביר אותה למשרד הבריאות וכך ליצור עוד בירוקרטיה, שתפגע בתורה בתחרות. למה כל כך אכפת לנו מבושם? במילה אחת: התקדים. לפוסט המלא >>


  • חברת החשמל מוכרת את אחת מתחנות הכוח שלה למספר שותפים, ביניהם חברת אדלטק. הבעיה היא שבמקביל המדינה תובעת את אדלטק על הונאת ענק בפרויקט חשמל אחר. במסגרת נושא המלחמה בהון-שלטון, פנינו עם ארגון ״צדק פיננסי״ לגורמים הרלוונטים כדי שיעצרו את העסקה הזו. לכתבה המלאה בנושא >>


  • הזיכיון הבלעדי של כימיקלים לישראל על ים המלח אמנם עתיד להסתיים ב-2030 אבל אנחנו פועלים כבר עכשיו כדי שהזיכיון הבא לא יפגע בחלק של הציבור ברווחים מים המלח. לפני 4 חודשים פנינו בבקשת חופש מידע כדי להבין איך הממשלה מתכוננת לסוף תקופת הזיכיון, ועדיין לא קיבלנו תשובות. לפוסט המלא >>


  • השבוע פורסמה כתבה בבלומברג על הכוונה לבטל את הפטור ממע"מ על הזמנת חבילות מחו״ל בסכום של עד 75$ ומיד לאחר מכן המניות של פוקס, קסטרו וגולף זינקו. המסקנה: ביטול הפטור יפגע בכיס של כולנו ויגדיל את הרווחים של הרשתות הגדולות. הקליקו לציוץ שהעלינו בטוויטר בנושא.

נפגשנו השבוע עם הגורמים המקצועיים במשרד התקשורת בניסיון אחרון לעצור את העסקה שבה סלקום קונה את גולן טלקום. לפי הניתוח שלנו העסקה הזו תפגע בתחרות בשוק הסלולר ותוביל להעלאת מחירים. עקבו אחרי האינסטגרם שלנו לעדכונים על פגישות נוספות.


נפגשנו השבוע עם יו"ר ועדת הפנים ואיכות הסביבה, ח"כ מיקי חיימוביץ׳, ודנו עימה בהצעת חוק לחיזוק מעמד חברי המועצה ברשויות המקומיות.

רוצים.ות לסייע לנו להמשיך ולגדול? הזמינו אותנו עכשיו להרצאה מעניינת על לוביסטים, הון-שלטון וכיצד כל אזרח ואזרחית יכולים באמת להשפיע – אצלכם.ן בסלון, בעבודה או ב-ZOOM, כל מה שצריך זה 20 א.נשים ומסך להרשמה >>

רוצים.ות להגביר מעורבות בלובי הציבורי?
  הצטרפו לקבוצת הדיונים בטלגרם והשתתפו בשיח בין חברי.ות המיזם.
  הצטרפו לקבוצת הפייסבוק הסגורה של חברי.ות הלובי.
  הצטרפו לסיירת הרשת בוואטסאפ ועזרו להפיץ את הבשורה.

בשבוע שעבר שאלנו האם תשקלו לעבור קרן פנסיה בגלל שקרן הפנסיה שלכם.ן אישרה את הסדר החוב של תשובה? 56% מכם.ן ענו בחיוב, עכשיו רק צריך להבין לאן לעבור.
 
והשאלה הפעם: האם קיבלתם.ן דוח על אי חבישת מסכה מאז תחילת הקורונה?