fbpx דלג לתוכן

מה קרה השבוע? מפנים זרקור לכך שכי"ל לא משלמת מס על רווחיה מים המלח; דורשים חקירה על הקשר העסקי בין בנק הפועלים ונוני מוזס; מתכוננים לחוק ההסדרים; בקרוב נוכל להשוות בקלות את מחירי עמלות הבנקים; דואגים למעמד חברי מועצות בדיונים ב״זום״ במהלך הקורונה; נפגשנו עם המשרד להגנת הסביבה. 

כימיקלים לישראל (כי"ל) מסרבת לשלם מס של למעלה מחצי מיליארד ש״ח על הרווחים האדירים שהיא מפיקה מאוצרות הטבע בים המלח. מרב דוד, סמנכ״לית הלובי, העלתה את הנושא בדיון בכנסת, ובתגובה הלוביסטית של התאחדות התעשיינים הגנה על כי״ל והטילה ספק באמינות הנתונים שלנו (שמבוססים על הדו״חות הכספיים של כי״ל בכבודה ובעצמה).
לפוסט המלא >>
 


לאחרונה נחשפו פרטים מטרידים ביותר על מערכת היחסים בין בנק הפועלים לבין מו״ל ״ידיעות אחרונות״, נוני מוזס, כמו הפרסום שבנק הפועלים נתן למוזס אשראי בסך מיליארד ש״ח (!) מכספי ״ידיעות״ להימורים במטבע חוץ. במסגרת נושא המאבק בהון-שלטון, פנינו למפקח על הבנקים יחד עם שותפינו ב״צדק פיננסי״ בדרישה שיפתח בחקירה על הקשר בין מוזס לבנק הפועלים.
לפוסט המלא >>

עזרו לנו להמשיך להשפיע – הצטרפו עכשיו ללובי99

  • חוק ההסדרים לשנת 2020 כבר פורסם על ידי משרד האוצר, והממשלה צפויה לדון בו בקרוב. רוצים/ות לדעת לאילו נושאים בו אנחנו מתכוונים להגיב? קראו את הפוסט שהעלינו בנושא >>

  • בהמשך לרפורמה לפתיחת שוק הבנקאות לתחרות, בחוק ההסדרים אמור לעבור חוק "הזאפ הבנקאי", שיאפשר לנו להשוות בין עלויות ותנאים של פעולות בנקאיות כמו עמלות והלוואות. אנחנו תומכים במהלך הזה, אבל השבוע הגשנו מספר הערות לחוק שפורסם, כדי למנוע את ניצולו לרעה על-ידי הבנקים. לפוסט בנושא >>

כחלק מהפעילות שלנו בנושא הרשויות המקומיות, הלוביסטית הציבורית ימית ינאי מלול השתתפה בדיון בכנסת על הצעת חוק לקיום ישיבות מועצה ברשויות המקומיות בזום במסגרת הקורונה. צפו בסרטון מהדיון בו דובר על התיקון שהצלחנו להכניס להצעה, שממזער את הפגיעה בחברי המועצה מהאופוזיציה.


  • בהמשך לפעילות שלנו בנושא המלחמה במונופולים בתחום הייבוא, רשות התחרות המליצה להקל על תהליכי הייבוא ולהעביר כמה שיותר מוצרים ל"מסלול הירוק", שבו בדיקות מכון התקנים מוחלפות בהצהרות ואחריות היבואן, כפי שמקובל במדינות רבות.

  • פנינו יחד עם ארגון ״15 דקות״ לשרת התחבורה מירי רגב בבקשה לפתור באופן מיידי את בעיית התשלום במזומן בתחבורה ציבורית בזמן הקורונה, שמקשה על אזרחים ותיקים. 

  • במסגרת נושא הפנסיה והביטוח אנחנו מתריעים תקופה ארוכה על שלמה אליהו, בעל השליטה בחברת ״מגדל״, שמתערב בניהול החברה כאילו מדובר במגרש המשחקים הפרטי שלו. השבוע שמחנו לגלות שהממונה על הביטוח שם קץ למצב וביקש מאליהו לבחור בין תפקידו כדירקטור ב״מגדל ביטוח״ לבין תפקידו כיו״ר חברת האם ״מגדל אחזקות״. 

כחלק מפגישות ההיכרות שלנו עם ח"כים חדשים, הלוביסטית הציבורית ימית ינאי מלול נפגשה עם חבר הכנסת אוריאל בוסו מש"ס ושוחחה עמו על הצעת החוק שלנו להסדרת מעמד חברי מועצה. 
 

כחלק מהעיסוק שלנו בנושא הסביבה שנבחר בהצבעת החברים האחרונה נפגשנו עם גלית כהן, סמנכ״לית במשרד להגנת הסביבה. שוחחנו על ״השקעות אחראיות״ בתחומי איכות הסביבה ועל אנרגיות מתחדשות.

רוצים/ות לסייע לנו להמשיך ולגדול? הזמינו אותנו עכשיו להרצאה מעניינת על לוביסטים, הון-שלטון וכיצד כל אזרח ואזרחית יכולים באמת להשפיע – אצלכם/ן בסלון, בעבודה או ב-ZOOM, כל מה שצריך זה 20 א/נשים ומסך. להרשמה >>

רוצים/ות להגביר מעורבות בלובי הציבורי?
  הצטרפו לקבוצת הדיונים בטלגרם והשתתפו בשיח בין חברי/ות המיזם.
  הצטרפו לקבוצת הפייסבוק הסגורה של חברי/ות הלובי.
  הצטרפו לסיירת הרשת בוואטסאפ ועזרו לקדם את האינטרס הציבורי.

בשבוע שעבר שאלנו האם העברתם/ן את העדכון השבועי לחבר/ה שרציתם/ן לצרף ללובי. שמחים לגלות ש-72% מכם/ן ענו בחיוב, עכשיו רק נשאר לצרף  אותם/ן כחברים/ות 🙂
 
והשאלה הפעם: האם את/ה בעד החזרת התשלום במזומן באוטובוסים?