fbpx דלג לתוכן

מה קרה השבוע? נבחרנו ל-100 המשפיעים של ״דה מרקר״; נפגשנו עם כימיקלים לישראל; שבוע אחרון להצעת נושאים לקראת ההצבעה הבאה; בעקבות פנייתנו משרד האנרגיה בוחן את החוזה בין מאגר לוויתן לחברת חשמל; דורשים להקשיח את התנאים שיאפשרו לחברות להגיע להסדרי חוב ללא בית משפט; מכון התקנים נכנע ללחץ ציבורי; ועוד.

גאים לספר שזו השנה החמישית ברציפות שאנחנו ברשימת 100 המשפיעים של ״דה מרקר״. זה מתאפשר רק בזכות עוד מעט 8,000 חברי וחברות המיזם – נמשיך להשפיע על המציאות בישראל איתכם/ן ולמענכם/ן.
לפוסט המלא >>

הוזמנו השבוע לפגישה עם כי"ל (כימיקלים לישראל), בה הם ניסו להסביר לנו למה הם מסרבים לשלם מס ששינסקי על הרווחים העצומים שלהם מים המלח. התנאי לפגישה היה שקיפות מלאה מול חברי וחברות הלובי. בשתי מילים: לא השתכנענו. נמשיך לעמוד מולם ולוודא שהם משלמים מסים לפי החוק.
לפוסט המלא >>

עזרו לנו להמשיך להשפיע – הצטרפו עכשיו ללובי99

"הפכנו לשק חבטות ולפרה חולבת…" – הטקסט קורע הלב הזה הוא לא של עובדים מוחלשים אלא של הראל ויזל וחבריו ברשתות הגדולות שהחליטו להתאגד. צפו במה שיש לנו לומר על זה.


לפני כחודש וחצי פנינו לגורמים המוסמכים בבקשה שיבחנו את ההסכם בין חברת חשמל למאגר לוויתן, שפוגע בתחרות ומונע יבוא גז נוזלי זול, והשבוע פורסם שמשרד האנרגיה בוחן את ההסכם הזה. במקביל התגלה כי נובל אנרג'י התקפלה ואפשרה בהסכם עם תמר שבז״ן תוכל במקביל לייבא גז נוזלי ובכך תחסוך 30-45 מיליון דולר במחיר הגז.


שבוע אחרון לשליחת נושאים לקראת הצבעת החברים הבאה. הגשת הנושאים תתאפשר עד יום ו׳ הבא (11.9), כאשר כל חבר וחברה בלובי יוכלו להציע נושא אחד בלבד שעומד בקריטריונים הקבועים שלנו ומרחיב את אחד מנושאי הגג הקיימים (המופיעים בטופס). הקליקו לטופס הצעת הנושאים >>


משרד המשפטים מקדם בימים אלו הצעת חוק שתקל על חברות להגיע להסדרי חוב בזמן הקורונה. בתגובה שלנו, שעיקריה פורסמו ב״דה מרקר״, ביקשנו להקשיח את התנאים שיאפשרו לחברות לנצל את האפשרות הזו, כולל מגבלות על חלוקת דיבידנד לבעלי המניות בחברה שנהנית מההסדר הזה. לפוסט המלא >>


מכון התקנים מתחיל להיכנע ללחץ הציבורי ומציע הפחתה חלקית בכמות הבדיקות בייבוא. לציוץ המלא >>


בזמן שחברת פטרוכימיים מבקשת הסדר חוב שלישי בסך 1.2 מיליארד ש״ח, בעלי החברה – שלא מזרימים לחברה אפילו שקל אחד – משלשלים לכיסם מיליונים בעסקאות נדל״ן. לציוץ המלא >>


הלוביסטית הציבורית עו"ד ימית ינאי מלול ומתמחה הלובי יונתן שוורצנברג נפגשו השבוע עם מנכ"ל נתיבי ישראל, ניסים פרץ, במסגרת העבודה שלנו בתחום התחבורה הציבורית. בפגישה דנו בזיכיון כביש 6, במצב התחנות המרכזיות ובנתיבי התחבורה הציבורית.

אמנם לקח המון זמן לתאם, אבל הצלחנו לצאת ל(חצי)יום גיבוש ופיקניק משפחות לצוות הלובי, ועל הדרך להתלהב עוד קצת מהמסכות החדשות שלנו. רוצים גם? צרפו 3 חברים/ות חדשים/ות וקבלו מסכה – שלחו לנו מייל ל-mail@lobby99.org.il וקבלו לינק ייחודי לרישום החברים.


הודעה חשובה: בשל תקלה טכנית במערכת הדיוור שלנו נשלחה לחלקכם/ן ביום ג' בקשה לעדכן את פרטי התשלום של הוראת הקבע. הוראת הקבע שלכם/ן תקינה ואין צורך לעדכן את הפרטים, אך אם כבר עדכנת אותם – לא נוצרה כפילות, והפרטים שמילאת נשמרו במערכת מאובטחת העומדת בתקן העולמי PCI 1. המידע שלכם/ן חשוב לנו ואנחנו לוקחים אותו ברצינות ועושים את כל המאמצים להפיק לקחים ולוודא כי מקרה זה לא ישוב בשנית. מתנצלים על אי הנוחות.
 

השבוע אריאל פז-סוויצקי, מנהל המחקר שלנו, הגיע לכרם מהר"ל וסיפר על הלובי בהרצאה מרתקת (תחת כל כללי הריחוק כמובן) – תודה לחבר הלובי נתאי ארבל על הארגון.

רוצים/ות לסייע לנו להמשיך ולגדול? הזמינו אותנו עכשיו להרצאה אצלכם/ן בסלון, בעבודה או ב-ZOOM, כל מה שצריך זה 20 א/נשים ומסך. להרשמה >>

רוצים/ות להגביר מעורבות בלובי הציבורי?
  הצטרפו לקבוצת הדיונים בטלגרם והשתתפו בשיח בין חברי/ות המיזם.
  הצטרפו לקבוצת הפייסבוק הסגורה של חברי/ות הלובי.
  הצטרפו לסיירת הרשת בוואטסאפ ועזרו לקדם את האינטרס הציבורי.

בשבוע שעבר שאלנו האם אי פעם השתתפת במפגש חשיפה או אירוע של הלובי, והופתענו לגלות שרק 37% מהמשיבים/ות פגשו אותנו פנים מול פנים. אז לכל ה-63% הנותרים – מזמינים אתכם/ן למפגש ייחודי לחברי לובי עם מנכ״לית המיזם, עו״ד לינור דויטש, שייערך ב-8.9 (יום ג׳) בשעה 20:00 בזום. להרשמה >>
 
והשאלה הפעם: האם הצעת אי פעם נושא לקראת ההצבעה של הלובי?